Προς το περιεχόμενο

Περίεργο πρόβλημε με dvdr Nec


Silok

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά έχω μία φίλη που έχει το εξής πρόβλημα.Ενώ μπορεί και γράφει data

cd+dvd στα μουσικά cd βγάζει πρόβλημα.Φτάνει μέχρι το 11% και πεταει ενα μύνημα για cache και το χτυπάει.Ενώ on the fly μουσικού cd η αντιγραφή γίνεται κανονικά.Μήπως πάει το μυαλό σας πουθενά.Επίσης να σας πω ότι έχει δοκιμάσει με καμιά 3-5 εκδόσεις του nero αλλά τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς να είμαι 100 % σίγουρος,κι αν δεν προταθεί κάτι άλλο,νομίζω ότι θα μπορούε να δοκιμάσει 1 firmware update του drive,και ίσως λυθεί το πρόβλημα...Δεν είναι "τρελλή" διαδικασία,το κάνει γρήγορα και μέσω windows μάλιστα σχετικό utility που θα βρει στο site της κατασκευάστριας εταιρίας (βάζει το μοντέλο στο σχετικό search box ,ψάχνει για "firmware update"και κατεβάζει το πιο πρόσφατο που θα βρει...)Απλά να φροντίσει να μην τρέχει κανένα άλλο πρόγραμμα την ίδια ώρα (ας κάνει το update μετά από 1 restart) και να ΜΗΝ...πέσει κανένα ρεύμα τα δευτερόλεπτα (το πολύ κανένα λεπτό) που θα κρατήσει το update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..H αλήθεια είναι ότι και ΄γω σκέφτηκα να σου πω να γίνει ακριβώς αυτό 1α(να δοκιμαστεί σε άλλο pc),αλλά λίγο το ότι είναι μάλλον πιθανόν θέμα firmware,λίγο το ότι...βαρέθηκα να το γράψω....το άφησα απ΄έξω.Είναι πάντως και το "σοφότερο",ΠΡΩΤΑ να δοκιμαστεί αλλού,πριν από απόπειρα "πειράγματος" firmware...

Να είσαι και 'συ καλά,και...καλό ξεμπέρδεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...