Προς το περιεχόμενο

core 2 duo 3.16 or core 2 quad 2.4?


pmanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ που έχω ΑΤΑ δίσκους, και περιμένω Q9450, δεν θα με βαστάξουν :fear:;;;

 

περιμένεις Q9450 ? μηπως θα περιμένεις πολυ?

εχεις καμια ιδέα τι έστι.. ορισμένα μαγαζιά τον έχουν βγάλει και καλα στο κατάλογό τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Κοίτα..απ' όσα έχω ακούσει και εδώ και σε διάφορα sites, από τέλη Φεβρουαρίου μέχρι και Απρίλιο. Αν πάει παραπάνω θα πάω για E8500. Την αναβάθμιση την βλέπω κατά Πάσχα μεριά...οπότε με βολεύει, ακόμα και για VGA (nVidia 9χχχ series;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ο πόστερ λέει ότι θέλει να στήσει ένα pc για όλες τις δουλειές..΄.δε νομίζω να εννοεί επεξεργασία video και άλλες εξειδικευμένες εφαρμογές αλλιώς θα μας το έλεγε(τουλάχιστον έτσι πιστεύω..).Οπότε όλα αυτά που λέμε δε νομίζω να τον ενδιαφέρουν...γιαυτό τον 8400.Πόστερ εάν θες τον επεξεργαστή για κάτι πιο εξειδικευμένο πες το τώρα(εάν είσαι ακόμα εδώ και δε βαρέθηκες τις κόντρες μασ...χαχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος ο λόγος να πας σε Ε8500? χρειάζεσαι τόσο πολύ το 0.5 παραπάνω multiplier? :o

 

Βασικά η μόνη διαφορά του E8400 με τον Ε8500 είναι 0.5 multiplier; Έχω μπερδευτεί κάπως με αυτά...:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά η μόνη διαφορά του E8400 με τον Ε8500 είναι 0.5 multiplier; Έχω μπερδευτεί κάπως με αυτά...:confused:

 

Ναι αυτη ειναι η μονη διαφορα.. Βασικα αμα δεν θες να μπεντσαρεις με καλη ψυξη (που ακομα και το μισο multiplier θα σου δωσει παραπανω MHz) πανε τοσο ψηλα οι 8400 για αερα που δεν εχεις κανενα προβλημα.. Χτυπα τον αλυπητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Βασικά η μόνη διαφορά του E8400 με τον Ε8500 είναι 0.5 multiplier; Έχω μπερδευτεί κάπως με αυτά...:confused:

 

ναι ο Ε8400 έχει 9χ και ο Ε8500 9.5χ aka 3000mhz & 3160mhz αντίστοιχα

και για αυτό το 0.5 πληρώνεις 70-80 euro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...