Προς το περιεχόμενο

Σοβαρό πρόβλημα με adsl.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και 8 μήνες είχα κανονικά ιντερνετ 1024 μέσω της Forthnet αλλά όχι στο ιδιόκτητο δίκτυο της.Για την σύνδεση χρησιμοποιούσα το Sagem fast 800 που μου ελιχε μεινει απο την ondsl που είχα παλαιότερα.Ξαφνικά μια μέρα μου βγάζει "Not enought usb bandwith".Μετά απο ψάξιμο βρίσκς πως αυτό το μήνυμα το βγάζει όταν δεν συγχρονίζει η γραμμή καλά.Εντομεταξύ στην πόλη (Σέρρες) γίνονται έργα απο την Forthnet και υπέθεσα πως το πρόβλημα θα ήταν απο αυτούς,λόγο των εργασιών δηλαδη.Την επόμενη μέρα είχα κανονικά ιντερνετ και πάλι.Ξαφνικά σήμερα σηκώνω το ασύρματο τηλέφωνο και ακούω θόρυβο.Ξαφνικά σταματάει ο θόρυβος και ακού καπου στο βάθος τον ήχο κλήσης που έκανε το Modem.Στο σπίτι έχουμε δύο τηλέφωνα.Και τα δύο έχουν κανονικα φίλτρα.Σκέφτηκα μήπως χάλασε το φίλτρο οπότε το άλλαξα με ένα άλλο.Παλι το ίδιο επεφτε η adsl. Δοκίμασα να αλλάξω modem με αυτό που μου είχε δόσει η Forthnet (Crypto F330) αλλά το πρόβλημα παραμένει.Δεν έχω κάνει καμία αλλάγη στα καλώδια του σπιτιού μου,ούτε στα τηλέφωνα ουτε σε τίποτα.Αν έχει κανείς καμιά ιδέα ας βοηθήσει.Το modem είναι σε ένα καλώδιο 15 μέτρων.Παρακαλώ πριν γράψετε οποιαδήποτε ιδέα έχετε υπόψιν πως δεν έχω κάνει καμια αλλαγή και επίσης καμια συσκευη (Modem,φίλτρο,καλώδια) δεν έχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου δεν εχεις αλλαξει εσυ κατι μαλλον εχει γινει βλακεια στην γραμμη απεξω.παλι 1024 εχεις να υπο8εσω.αμα 8υμασε margin και attenuation μπορεις να δεις αν τσακισαν το καλωδιο.αλλα αμα δεν εχεις πειραξει τιποτα μαλλον κατι κακο εγινε στο καλωδιο.εχει γινει και σε αλους.το φυσημα μπορει να ειναι προβλημα εσωτερικης καλωδιωσης αλλα μπορει να ειναι σκουριασμενο καλωδιο η και καλωδιο που με τα εργα το εκαναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γραφω αλλο ευχαριστω πολυ γιατι 8α βγω off topic:P

 

εγω δεν το εγραψα για να μου πεις ευχαριστω αλλα επειδη σε ξερω και εμεινα και ευχαριστημενος απο την υδροψυξη.(για να καταλαβης ποιος ειμαι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην εγω εκανα αιτηση να σου γραψουν "Secretary".... τωρα γιατι εγινε αυτο δε το γνωριζω. Στο διαταυατα..

πηγαινε device manager>universal serial bus controller>usb universal host controller>properties>advanced και check in sto "dont tell me about usb errors" και κανε restart

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...