Προς το περιεχόμενο

Νομικά Προβλήματα για το Rapidshare


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

rapidshare αξίζει σε σχέση με torrents. απλά ίσως τα torrents έχουν 2-3 % παραπάνω σε υλικό..αλλά από ταχύτητα..άστα..

δεν θα ελέγχουν ένα ένα τα αρχεία από το rapidshare..απλά όποιος αναφέρει κάποιου άλλου το αρχείο, αυτοί το διαγράφουν, χωρίς να το ελέγξουν καν. (μου είχε γίνει να μου διαγράψουν ένα freeware παιχνιδάκι ) τους έστειλα mail ζητώντας τους το λόγο και μου απάντησαν ότι δεν μπορούν να ελέγχουν κάθετι χωριστά..

επίσης..κάτι που έχω μάθει από site του εξωτερικού..το rapidshare αν δει αρκετά reported files για έναν λογαριασμό τότε διαγράφουν το λογαριασμό.

αυτός είναι ο τρόπος που έχουν για την ώρα να τσεκάρουν τα αρχεία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
απλά ίσως τα torrents έχουν 2-3 % παραπάνω σε υλικό..αλλά από ταχύτητα..άστα..

 

δλδ 1.4mb/sec (με max 1.5mb/sec connection) δεν είναι ταχύτητα της προκοπής ε? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ε δεν είναι και λίγοι οι private trackers :P

απλά το θέμα είναι να προλάβεις open registration ή να σε κάνει κάποιος invite...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ 1.4mb/sec (με max 1.5mb/sec connection) δεν είναι ταχύτητα της προκοπής ε? :P

 

ρε θρες μην μιλας μονο για τον εαυτο σου,να μιλας γενικα.

ποσοι νομιζεις οτι εισαστε σε private torrent τracker?

εσυ,και ενας super moderator.

 

δεν καθετε ολος ο κοσμος να ανεβαζει 7 και 10 γιγα την ημερα,για να κατεβασει ενα παιχνιδι,για να εχει ρατιο 1+ οπως εσυ.ουτε επισης να εχει ολη μερα τον υπολογιστη του ανοιχτο οπως κανεις εσυ.

 

με το rapidshare δεν ανεβαζεις τιποτα αμα θες.και αμα θες κατι να ανεβασεις,θα το ανεβασεις εσυ,και οτι ωρα σου @@ωσει,και οχι αναγκαστηκα,για να διατηρησεις το υψηλο σου ratio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

35000-50000 άτομα per tracker σου φτάνουν? :P

και αν δεν θες να ανεβάζεις κάποια private trackers έχουν την δυνατότητα να πληρώνεις όπως στο RS με αποτέλεσμα να μην σε νοιάζει το ratio...μόνο που εδώ δεν υπάρχει ο ηλίθιος περιορισμός των 25gb/5 days

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35000-50000 άτομα per tracker σου φτάνουν? :P

 

εχεις αποδειξεις για αυτο που λες? 35000 δεν ειναι ουτε στους ελευθερους τρακερ.

 

η thermalright κανεις σαν τρελος,οτι ειναι η καλυτερη ψυχτρα....

οι gigabyte οτι ειναι οι καλυτερες μητρικες....

οτι το pc δεν βγαζει μπλε οθωνες,δεν κολλανε τα παιχνιδια,δεν χανουν framerate,και οτι με 1 καρτα 8800 περνας 6 χρονια με αφθονο gaming....

 

ε και με τα τορρεντ πας να μας βγαλεις τρελους? δηλαδη τιποτα δεν προκειται να παραδεχτεις? σε τιποτα δεν θα κανεις 1 βημα πισω εστω και 1 φορα?

ολα οσα χρησιμοποιεις στον υπολογιστη σου,ειναι τα καλυτερα? μην λεμε και οτι θελουμε τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τόσα λένε τα statistics...πχ Max Users & Registered Users & Seeders

τώρα πόσοι είναι πραγματικά active no idea, αλλά από την στιγμή που με 20-30 seeds ΤΟ ΠΟΛΥ πιάνει κάποιος 1.3-1.4mb/sec who cares :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσα εκατομμύρια χρησιμοποιούν rapidshare? και ας έχουν και 2 λογαριασμούς ο καθένας?

πρέπει να είσαι λίγο τυχερός στα torrents και σε ταχύτητα και σε οτιδήποτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

καθόλου τυχερός, απλά κατεβάζω αποκλειστικά από private trackers με αποτέλεσμα αυτά που λέω να είναι συνηθισμένη κατάσταση, επειδή εκεί seedάρουν όλοι αβέρτα χωρίς περιορισμό στο upload τους

 

2 λογαριασμούς? διπλά έξοδα δλδ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο που εδώ δεν υπάρχει ο ηλίθιος περιορισμός των 25gb/5 days

 

θεωρω,οτι για εναν ανθρωπο που δεν ειναι αργοσχολος,και δουλευει εστω και ενα 8ωρο για να βγαλει μεροκαματο,υπερβολικα πολλα τα 25 γιγα που δινει το rs.

τωρα αμα θες εσυ 30 τερα το μηνα να κατεβαζεις,με αλλα τοσα που θα αναγκαστεις να κανεις upload,αμα τα ανεβασεις στο rs,εχεις περιπου 200 λογαριασμους το μηνα δωρεαν :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

well κάποιοι (αρκετοί tbh) κατεβάζουν και για φίλους/γνωστούς όχι μόνο για τον εαυτούλη τους

 

τα πολλά που κατεβάζω δόξα το Θεό είναι ratio free(σαν να μην τα κατέβασα) επειδή είναι πχ παλιές τηλεοπτικές σειρές :-)

 

φαντάσου όμως ότι με τα λεφτά που δίνεις για 1 λογαριασμό RS φτιάχνεις VIP account σε private tracker χωρίς κανένα περιορισμό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη μετα την 8800,την thermalright,τα παιχνιδια στο pc,και 1002 ποστ,και στα τορρεντ εχεις δικιο και εμεις αδικο? δηλαδη δεν υπερισχυουμε σε τιποτα εμεις τελικα?

 

παιδια,καταλαβαιτε ενα πραγμα.ΔΕΝ λεμε πιο εχουμε και ποιο μας βολευει εμας επειδη ειναι τσαμπα,αλλα ΠΟΙΟ ειναι καλυτερο. για το 99.9% των χρηστων ιντερνετ,δεν τιθετε καν μετρο συγκρισης.

 

ΥΓ.οχι εγω εχω και 2 δουλειες την ημερα που εργαζωμαι,και δεν μου περισευει χρονος να καθομαι να κατεβαζω και να γραφω στρουμφακια για τον αδερφο μου,ουτε την μπιμπιμπο για την ανηψια μου.κατεβαζω μονο οτι βλεπω εγω.οποιος θελει να παρει δικο του ιντερνετ,η δικο του λογαριασμο rs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ah sorry να μην εκφράζω την γνώμη μου για να μην σε τσαντίζω mr η ψύκτρα μου δεν υπακούει στους νόμους της φυσικής :P

 

θεωρώ το όριο των 25gb/5days ηλίθιο...αποψή μου, αν δεν το είχε τότε θα ήταν ΤΕΛΕΙΟ αλλά από την στιγμή που το έχει άσε με να γκρινιάζω :-)

 

δεν είπα ότι τα private trackers είναι ο καλύτερος τρόπος downloading απλά προσπαθούσα να σου αποδείξω ότι αυτό που ειπώθηκε πιο πάνω (δλδ για τα viruses, την ταχύτητα) ΔΕΝ ισχύει για όλες τις περιπτώσεις...

και το κορυφαίο είναι πως δεν έχεις εμπειρία από private trackers και όμως επιμένεις, ε τι να πω

 

από εκεί και πέρα είναι επιλογή του καθενός τι χρησιμοποιεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...