Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά Wireless Modem Router!!!


Biull

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για το wag 200, το εβαλα πριν λιγες μερες σε vivodi maxx10+ και με προβληματισε η διαχειριση του bandwidth...

εκτος του οτι για να ακουσω online radio (χαμηλη ποιοτητα) χρειαστηκε να κλεισω ολα τα downloads του utorrent(!!!), η ταχυτητα στα torrents ανεβοκατεβαινε συνεχεια (μιλαμε για files απο δοκιμασμενους private trackers, που σου "τερματιζουν" τη γραμμη υπο κανονικες συνθηκες...)

ακομα και οταν κατεβαζα με 100κΒ (ενα file μονο) το Online radio εκανε συνεχεια buffering...

σε αντιστοιχη περιπτωση, το ταπεινο speedtouch 530 τα καταφερε μια χαρα. να σημειωθει οτι εδω και αρκετο καιρο εχω attenuation 6...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το wagaki (Ερωτας του γραμματεα) μετα το flasharisma μονο στα τορρεντς με εχει προβληματισει λιγο, στο οτι θελει off-on για να σερφαρω μετα καλα, αλλιως γαμαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Zyxel τραβάει πάνω σε χάλια γραμμές και τη απόδοση έχει το wireless του?

Είμαι στα 10 της βιβο και έχω SNR Margin στο down 7,0db!

Θα κρατήσει το Zyxel ή να ψάξω για το Speedtouch 585 μιας και το 536v6 που έχω τώρα ανταποκρίνεται κάπως καλά (έχει κάμποσες αποσυνδέσεις)!

Το σκέφτομαι πολύ μιάς και διάβασα οτι στην Ελλάδα τα dslam έχουν alcatel και siemens μηχανήματα οπότε παίζουν καλύτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ψάξει όλο το web και δεν μπορώ να βρώ εάν στο zyxel έχει να μειώνεις την ένταση του wireless!Η αδερφή μου με το laptop είναι στο δίπλα δωμάτιο οπότε δεν χρειάζεται να με βαράει full η ακτινοβολεία!

Σου δίνει την δυνατότητα το zyxel να επιλέγεις την ένταση του wireless?

Όποιος το έχει ας μου πεί παρακαλώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Zyxel τραβάει πάνω σε χάλια γραμμές και τη απόδοση έχει το wireless του?

Είμαι στα 10 της βιβο και έχω SNR Margin στο down 7,0db!

Θα κρατήσει το Zyxel ή να ψάξω για το Speedtouch 585 μιας και το 536v6 που έχω τώρα ανταποκρίνεται κάπως καλά (έχει κάμποσες αποσυνδέσεις)!

Το σκέφτομαι πολύ μιάς και διάβασα οτι στην Ελλάδα τα dslam έχουν alcatel και siemens μηχανήματα οπότε παίζουν καλύτερα!

ναι σωστα εχεις διαβασει .το margin σου ειναι ηδη χαμηλο.τα σιεμενς και αλκατελ εχουν την καλυτερη συμπεριφορα εν τουτοις τα αλκατελ λιγο χαλια μενου.απο την αλλη υπαρχει και η λυση να μπει το υπαρχον speedtouch πανω σε ενα access point .παντως οτι και να παρεις λογικα παντα 8α εχει πιο πολλες αποσυνδεσεις απο αλκατελ η σιεμενς.

Έχω ψάξει όλο το web και δεν μπορώ να βρώ εάν στο zyxel έχει να μειώνεις την ένταση του wireless!Η αδερφή μου με το laptop είναι στο δίπλα δωμάτιο οπότε δεν χρειάζεται να με βαράει full η ακτινοβολεία!

Σου δίνει την δυνατότητα το zyxel να επιλέγεις την ένταση του wireless?

Όποιος το έχει ας μου πεί παρακαλώ!

 

οσο θυμαμε δεν εχει.β.μην αγχωνεσαι για την ακτινοβολια.κανεις δεν πε8ανε απο αυτο αντι8ετα απο το κινητο 8α παμε που εχει παρα πολυ περισσοτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι κι εγώ να κάνω αναβάθμιση στην γραμμή μου (από 1 στα 24). Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ το usb modem crypto f200 και ευτυχώς δεν είχα κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Οι τιμές που παίρνω από το μόντεμ είναι οι παρακάτω:

Noise margin: 29 (up), 39.3 (down).

Attenuation: 7 (up), 8.2 (down).

Τί λέει από ποιότητα; Πόσο κοντά στα 24 μπορεί να φτάσω;

Και φυσικά πρέπει να αγοράσω και ένα ρούτερ, αλλά επειδή τα οικονομικά είναι στενά ποιό έχετε να προτείνεται είτε σε ασύρματη έκδοση είτε σε ενσύρματη (από ένα αν είναι εύκολο);

Προϋποθέσεις για την αγορά του είναι να μην έχω μπούκωμα από τα p2p και να μην έχω αποσυνδέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια και εγω θελω ενα Wireless Router μου εφερε η forthnet το siemens στο desktop μια χαρα αλλα θελω να εχει και το laptopο.Αρα παμε για wireless routeraki σκεφτηκα προς στιγμην να κανω δικτυο αλλα πρεπει να ειναι το desktop ανοιχτο για να εχει και το laptop internet.:lol::lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι κι εγώ να κάνω αναβάθμιση στην γραμμή μου (από 1 στα 24). Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ το usb modem crypto f200 και ευτυχώς δεν είχα κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Οι τιμές που παίρνω από το μόντεμ είναι οι παρακάτω:

Noise margin: 29 (up), 39.3 (down).

Attenuation: 7 (up), 8.2 (down).

Τί λέει από ποιότητα; Πόσο κοντά στα 24 μπορεί να φτάσω;

Και φυσικά πρέπει να αγοράσω και ένα ρούτερ, αλλά επειδή τα οικονομικά είναι στενά ποιό έχετε να προτείνεται είτε σε ασύρματη έκδοση είτε σε ενσύρματη (από ένα αν είναι εύκολο);

Προϋποθέσεις για την αγορά του είναι να μην έχω μπούκωμα από τα p2p και να μην έχω αποσυνδέσεις.

8α σου στειλουν καποιο adsl2 router.h forthnet στελνει το σιεμενς.8α παιξεις κανονικα κανα 18 mbit ανετα.

 

Ρε παιδια και εγω θελω ενα Wireless Router μου εφερε η forthnet το siemens στο desktop μια χαρα αλλα θελω να εχει και το laptopο.Αρα παμε για wireless routeraki σκεφτηκα προς στιγμην να κανω δικτυο αλλα πρεπει να ειναι το desktop ανοιχτο για να εχει και το laptop internet.:lol::lol::lol::lol::lol:

zyxel 660hw για ναμην εχεις το pc σου συνεχεια ανοιχτο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8α σου στειλουν καποιο adsl2 router.h forthnet στελνει το σιεμενς.

 

Καταρχάς η σύνδεση θα είναι ΟΤΕ, οπότε θα πρέπει να αγοράσω. Για αυτό ρώτησα. Καμιά πρόταση;

Από ότι κατάλαβα τα LINKSYS και ZYXEL είναι αρκετά καλά, αλλά λέω μήπως υπάρχει καμιά άλλη φθηνότερη αξιόπιστη λύση. Το σημαντικότερο είναι να μην έχω μπούκωμα και αποσυνδέσεις.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο μόντεμ που να είναι Annex A και B;

 

ναι micrcom 2636 και crypto f330 f320.ολα τα 8εωρω μαπα.κατι καλο που να παιζει και α και β δεν εχω δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...