Προς το περιεχόμενο

Σβήσιμο PC κατα την εγγραφή DVD!!!


polonos1313

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τελικά τζάμπα κάθησα και έκανα format και ταλαιπωρήθηκα.Μια από τα ίδια....

Αν έιναι το τροφοδοτικό όπως είπατε μερικοι,δεν θα γινόταν το ίδιο και με το που πήρα τον υπολογιστη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διάβασα όλα τα μηνύματα, οπότε μπορεί να έχει αναφερθεί, αλλά δοκίμασε να αλλάξεις καλωδιοταινία στο recorder, καθώς και να βάλεις άλλο ρεύμα από το τροφοδοτικό (αν είναι δυνατόν και από άλλο κανάλι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διάβασα όλα τα μηνύματα, οπότε μπορεί να έχει αναφερθεί, αλλά δοκίμασε να αλλάξεις καλωδιοταινία στο recorder, καθώς και να βάλεις άλλο ρεύμα από το τροφοδοτικό (αν είναι δυνατόν και από άλλο κανάλι).

 

 

Thanocaster το μόνο που δεν δοκίμασα είναι να αλλάξω καλωδιοταινία.Αυριο θα πάω να πάρω μία(δεν πιστέυρω να είναι ακριβή) και θα δω τι θα γίνει.Τα καλώδια τροφοδοσίας δεν νομίζω να είναι διοτι΄το δοκίμασα ήδη να τα αλλάξω.Αυριο θα έχετε νέα μου αφου βάλω διαφορετική καλωδιοταινια IDE (μακάρι να είναι αυτό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε, εχω κι εγω το ιδιο προβλημα σχεδον-ακριβως! εχω τον 830 στα 3GHz, αλλα παρομοια μητρικη με την δικη σου, MSI με SLI - Intel Edition. Πολλά κολλήματα στο NERO, επανεκκινησεις, πολλες φορες και με μπλε οθονες πριν την επανεκκινηση. εχω παρατηρησει ομως, οτι συμβαινει οταν υπαρχει μεγαλη φόρτιση στους δισκους, μεγάλη κίνηση δεδομενων, οπως πχ οταν χρησιμοποιω το nero, αντιγραφω τεραστιους ογκους δεδομενων απο δισκο σε δισκο, η οταν κωδικοποιω 2 ταινιες ταυτόχρονα. πρεπει να φταιει κατι στη μητρικη, μπορει στην επικοινωνια με τους sata, γιατι ο υπολογιστης μου ειναι "τζιτζι" απο πλευρας ψυξης,μια φορα το εξαμηνο αλλαζω παστες ακομα και στον επεξεργαστη της 7900 και τα λοιπα...οποτε, τα φορτωνω ολα στην MSI! Αλλα παρακολουθω το θεμα, μηπως βρεθει κατι σχετικο και για την δικη μου κατασταση! :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε, εχω κι εγω το ιδιο προβλημα σχεδον-ακριβως! εχω τον 830 στα 3GHz, αλλα παρομοια μητρικη με την δικη σου, MSI με SLI - Intel Edition. Πολλά κολλήματα στο NERO, επανεκκινησεις, πολλες φορες και με μπλε οθονες πριν την επανεκκινηση. εχω παρατηρησει ομως, οτι συμβαινει οταν υπαρχει μεγαλη φόρτιση στους δισκους, μεγάλη κίνηση δεδομενων, οπως πχ οταν χρησιμοποιω το nero, αντιγραφω τεραστιους ογκους δεδομενων απο δισκο σε δισκο, η οταν κωδικοποιω 2 ταινιες ταυτόχρονα. πρεπει να φταιει κατι στη μητρικη, μπορει στην επικοινωνια με τους sata, γιατι ο υπολογιστης μου ειναι "τζιτζι" απο πλευρας ψυξης,μια φορα το εξαμηνο αλλαζω παστες ακομα και στον επεξεργαστη της 7900 και τα λοιπα...οποτε, τα φορτωνω ολα στην MSI! Αλλα παρακολουθω το θεμα, μηπως βρεθει κατι σχετικο και για την δικη μου κατασταση! :fear:

 

Έγω πάλι δεν πιστεύω να είναι η μητρική μου (τουλάχιστον αυτό θέλω να πιστεύω :-D)

Αν αύριο πάω και πάρω καλωδιοταινία θα δοκιμάσω να δω τι θα γίνει και θα σου πώ.Πάντως εμένα μόνο στο Νερο το κάνει(πουθενα αλλού).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με άλλα προγράμματα εγγραφής δεν έχεις πρόβλημα; Δοκίμασε να γράψεις με άλλο πρόγραμμα και στην τελική δοκίμασε άλλον recorder. Δεν αποκλείεται να τα'φτυσε ο recorder.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλτατε ειναι σχεδον σιγουρο οτι καπου στην πορεια το τροφοδοτικο σου σε αφησε για αλλη γη αλλα μερη...δεν ειναι θεμα Watt...ειναι θεμα αστοχιας υλικου η μη...

 

Δοκιμασε αλλο τροφοδοτικο και θα δεις πως θα παιξει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με άλλα προγράμματα εγγραφής δεν έχεις πρόβλημα; Δοκίμασε να γράψεις με άλλο πρόγραμμα και στην τελική δοκίμασε άλλον recorder. Δεν αποκλείεται να τα'φτυσε ο recorder.

 

Να σου πω την αλήθεια δεν δοκίμασα με άλλο προγραμμα γιατι δεν ξερω και κανένα άλλο πέρα απο το Νερο.Όσο για να δοκιμάσω με άλλο recorder το έκανα ήδη μιας και έχω 2 recorder

 

Φιλτατε ειναι σχεδον σιγουρο οτι καπου στην πορεια το τροφοδοτικο σου σε αφησε για αλλη γη αλλα μερη...δεν ειναι θεμα Watt...ειναι θεμα αστοχιας υλικου η μη...

 

Δοκιμασε αλλο τροφοδοτικο και θα δεις πως θα παιξει ;)

 

Αμα ήταν πρόβλημα τροφοδοτικού δεν θα το έκανε και όταν παίζω κάποιο game???(λόγω κάρτας γραφικών)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήρα άλλο καλώδιο IDE το έβαλα και....

μαμώ την κουτανα μου πάλι....

Τα ίδια και τα ίδια...σβήνει σβήνει σβήνει!!!!

Επόμενο test να βάλω recorder sata να δω τι θα γίνει.Αν πάλι δεν....τότε τροφοδοτικο ή μητρική είναι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένω να δοκιμάσεις άλλο πρόγραμμα για να πάρουμε μια ιδέα. Αν έχεις XP και βάλεις κενό δίσκο μπορείς να κάνεις drag n drop αρχεία που θέλεις να γράψεις κατευθείαν στον recoder σου απο τον explorer. Καλή σου τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Drag n' Drop στα χπ για εγγραφη δέχεται μόνο cd???Το dvd δεν το βλέπει

και μου έλεγε να βάλω cd....

Anyway εβαλα cd και η εγγραφη έγινε (δόξα το θεό κανονικότατα!!!!)

Άρα τι φταίει???

Με το nero 7 kai to nero 8 σβήνει ο υπολογιστής,και με το drag n' drop εγραψε κανονικά!!!!(αλλά σε cd)

Τι να πω???Λίγο κουφο δεν ακούγεται????

Ποιο ειναι το πρόβλημα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παιδευεσαι, μιας και εχεις XP βαλε το Nero6 που ειναι 10000000 φορες καλυτερο απο το 8 (και το 7 το οποιο σε λιγους μηνες βγαλανε το 8), βαλε και το τελευταιο patch και εισαι ετοιμος.

Εκτος παλι αν θες να γραφεις σε bluray ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να κάνω απεγκατάσταση το Nero 8 και μου βγαζει ERROR με το εξης μήνυμα "Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την πρόσβαση στο μητρώο OLE"

Τι είναι πάλι αυτο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...