Προς το περιεχόμενο

Σβήσιμο PC κατα την εγγραφή DVD!!!


polonos1313

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τι εννοεί με αυτό????

"If you own such a motherboard, first-hand repair is to lower the operation model from UDMA Mode 5 or UDMA Mode 6 to either UDMA0 or UDMA Mode 3 and hope that will do the trick."

Θέλει να πει οτι πρέπει να βάλω πιο παλιό recorder????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον φίλε polonos έχεις δυο λύσεις οτι σου συμβαίνει ακριβώς το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω.

Πρώτη λυση αρχιζεις και δοκιμαζεις με τα UMDA σίγουρα καποια ρυθμιση θα σου κανει εμενα για παραδειγμα παιζει με UMDA1.(Αν δεν ξερεις πως γινεται γραψε να σου το πω.

Δευτερη λυση δινεις 30 Ευρω και αγοραζεις ενα DVD-RW SATA και εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Λοιπον φίλε polonos έχεις δυο λύσεις οτι σου συμβαίνει ακριβώς το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω.

Πρώτη λυση αρχιζεις και δοκιμαζεις με τα UMDA σίγουρα καποια ρυθμιση θα σου κανει εμενα για παραδειγμα παιζει με UMDA1.(Αν δεν ξερεις πως γινεται γραψε να σου το πω.

Δευτερη λυση δινεις 30 Ευρω και αγοραζεις ενα DVD-RW SATA και εισαι οκ.

 

Φίλε Zorba δεν έκανα τίποτα με το πρόβλημα μέχρι στιγμής.Πάντως δανείστικα ενα εξωτερικό recorder και γράφει μια χαρά χωρίς shutdowns.

Μπορείς να μου πεις πως να πειράξω τις ρυθμίσεις για τα UDMA????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν φίλε polonos μπαινεις BIOS επιλέγουμε STANDARD CMOS Features μετα βρισκεις που εχεις εγκατεστημενο το DVD-RW primary IDE master η slave μετα πας DMA MODE και αρχιζεις τις δοκιμές η αρχικη σου ρυθμιση πρεπει να ειναι AUTO εσυ δοκιμασε ενα ενα ολα καποιο θα σου κανει αν οχι σημαινει αποτι εχω ακουσει οτι κερδισες τον πρωτο λαχνο δηλαδη υπαρχει καποια παρτιδα της συγκεκριμενης μητρικης αποτι μου ελεγε καποιος φιλος που εχει προβλημα.Ενοειται οτι επιλεγεις π.χ. UDMA 1 κανεις SAVE βγαινεις απο το BIOS και αρχιζεις να γραφεις dvd παραλληλα κατεβαζεις και απο το INTERNET σε μενα τουλαχιστον και τα δυο μαζι επεδεινωναν την κατασταση τωρα ομως με ρυθμιση UDMA 1 δεν μου ξανασβησε.Ελπιζω να σε βοηθησα καλη δυναμη ευχομαι να πανε ολα οκ.Περιμενω νεα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...