Προς το περιεχόμενο

Ενοχλητικα μηνυματα και παραθυρα στον ΙΕ


actorgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρις να χρησιμοποιω τον ΙΕ για browsing τις τελευταιες 2-3 μερες εχω προβλημα με sites που ανοιγουν παραθυρα του e με μηνυμα:Warning: possible spyware or adware infection! Click here to scan your computer for spyware and adware... ακολουθως αν και κλεινω τα .... μου βγαινουν καινουργια με προτροπη να εγκαταστησω διαφορα...

Εχω Avast pro antivirus,ad-aware,spy sweeper,ewido,Spybot-search & Destroy,εβαλα και ενα UnHacMe για καθαρισμο...Τζιφος καθαριζει φτιαχνει για λιγο και αντε παλι τα ιδια.Το τελευταιο κανει καθαρισμο σε safe mode.Εχω εκνευρισθει με τους @α@αρες που καθονται και μολυνουν τα πισια.Κατι που να βοηθησει;

Αυτο που εκανα επισης ηταν να σβησω τα cookies και την cashe ΙΕ οπως και να κανω scan με το Avast πριν ξεκινησουν τα Win.Δυστυχως αυτα ηταν λιγα οπως αποδειχθηκε.Καθε βοηθεια και νεα ιδεα ευπροσδεκτη.Παρακαλω μονο σοβαρες προτασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου προτεινα να σβησεις cookies απο ολους τους browser που χρησιμοποιεις, να κανεις καθαρισμο της registry, να κανεις ισως και καποιο online scan με καποιο αλλο antivirus.

 

Ισως να χρησιμοποιουσες και καποιο popup blocker αν και νομιζω οτι ενδιαφερεσαι πιο πολυ να φυγει εντελως αυτο το προβλημα

 

κι αν εχεις τον ΙΕ6 δοκιμασε να αναβαθμισεις με τον 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ΙΕ 7.Χρησιμοποιω μονο firefox και Opera.Δεν καταλαβαινω πως κολλησα .Καθαρισα τα παντα αλλα...Αλλο antivirus προoϋποθετει απεγκατασταση και αλλο αντιμικροβιακο ,καθως 2 μαζι δεν ενδεικνυται.Οχι.Δεν θα παρω.Αλλη λυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ΙΕ 7.Χρησιμοποιω μονο firefox και Opera.Δεν καταλαβαινω πως κολλησα .Καθαρισα τα παντα αλλα...Αλλο antivirus προoϋποθετει απεγκατασταση και αλλο αντιμικροβιακο ,καθως 2 μαζι δεν ενδεικνυται.Οχι.Δεν θα παρω.Αλλη λυση;

 

δε σου πα να βαλεις αλλο antivirus στο pc ενα online scan κανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδυασμος SPY SWEEPER sε safe mode και UnHackMe μαλλον ελυσε το προβλημα.Σε πρωτη φαση το Αvast το ρυθμισα να μην αφηνει κανενα παραθυρο ν'ανοιξει ανευ αδειας μου πραγμα κουραστικο και χρονοβορο.Για να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα,και στο Mozilla που χρησιμοποιω μεχρι προτινος συνεχεια pop-windows εβγαιναν που ελεγαν για spyware κλπ.Scan με Spybot +"No script" expansion στον Firefox και εχω ηρεμησει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...