Προς το περιεχόμενο

Πώς μπορώ να δώ από υπολογιστή με xp τα αρχεία σε υπολογιστή με vista


papg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε δίκτυο υπολογιστών Πώς μπορώ να δώ από υπολογιστή με xp τα αρχεία σε υπολογιστή με vista, μου ζητά κωδικό .Έχω επιλέξει στα vista το δίκτυο Ιδιωτικό.

Στα vista πως απενεργοποιούμαι τον κωδικό για να δούμε τα κοινόχρηστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο δικτυο οταν πας κατι σου λεει για password στα shared folders και το βγαζεις .αλλα τωρα εχω κολλησει για να σου πω σε ποια καρτελλα ειναι ακριβως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιγραφή απο εδω:

http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb727037.aspx

 

"To disable password protected sharing, do the following:

 

In the Sharing and Discovery section of the Network and Sharing Center window, click the down arrow next to Password protected sharing.

 

Within the Password protected sharing settings, click Turn off password protected sharing, and then click Apply."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ειχα αρκετα προβληματα με τα vista.και τα vista εβλεπαν τα xp ενω αναποδα εβλεπα μονο τα κοινοχρηστα .τωρα τι στο καλο δνε ξερω.η πολυ ασφαλεια τους μαρανε.ελεος για ολα σου πεταει μυνημα.το παρακαναν.ελπιζω με το spk1 να μην τα κανουν χειροτερα και δουμε 2-3 firewall.και οταν εμπαινα και με ασυρματο εκει ηταν ακομα χειροτερα τα πραγματα.μονο το public σε αφηνει να δεις τελικα?:P :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ειχα αρκετα προβληματα με τα vista.και τα vista εβλεπαν τα xp ενω αναποδα εβλεπα μονο τα κοινοχρηστα .τωρα τι στο καλο δνε ξερω.η πολυ ασφαλεια τους μαρανε.ελεος για ολα σου πεταει μυνημα.το παρακαναν.ελπιζω με το spk1 να μην τα κανουν χειροτερα και δουμε 2-3 firewall.και οταν εμπαινα και με ασυρματο εκει ηταν ακομα χειροτερα τα πραγματα.μονο το public σε αφηνει να δεις τελικα?:P :p

 

 

ακριβως δεν μπορω να καταλαβω τι πρεπει να κανεις για να δεις τους κοινοχρηστους που εχεις φτιαξει εσυ. Ειμαι περιεργος να δω τι θα συμβαινει σε vista-vista, δεν το εχω επιχειρησει ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...