Προς το περιεχόμενο

Τώρα τα Ιωάννινα και η Χαλκίδα μιλούν και σερφάρουν ελεύθερα!


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά δεν είναι η πρώτη φορά που βγάζουν τέτοιου είδους είδηση... Και για άλλες εταιρίες το ίδιο έγινε. Εγώ ας πούμε απο εδώ το έμαθα. Που το κακό?

 

Το ίδιο δεν έγινε και με τις νέες τιμές του ΟΤΕ?

 

Μετέφεραν την είδηση αυτούσια όπως ανακοινώθηκε... Το ίδιο κάνανε και τώρα.

 

 

Ε, οχι και δεν εγινε...

 

Αλλά δεν το χειριζονται καλά, έχουν φορτωσει μερικοι... ειναι πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις απόλυτο δίκιο tzoykas. Η forthnet είναι να μην σου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα. Όσο δεν χρειάζεται να επικοινωνήσεις μαζί τους όλα οκ. Αν κάποτε όμως τους χρειαστείς θα μετανιώσεις την ώρα και την στιγμή που επέλεξες αυτή την εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ ότι δεν είναι η πρώτη φορά. Και τις άλλες άσχημα χτύπησε. Ας πούμε, εγώ βλέποντας τίτλο "Τώρα τα Ιωάννινα και η Χαλκίδα μιλούν και σερφάρουν ελεύθερα!" (με θαυμαστικό παρακαλώ!) νόμισα ότι ήταν είδηση για δωρεάν ασύρματο ίντερνετ, ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Και μετά διαβάζω ένα promotion της forthnet (κανονικό όμως), που δεν λέει και κάτι καινούριο ουσιαστικά!

 

Δε μπορώ να καταλάβω τί έχετε πάθει τελευταία μερικά μέλη, παλαιά κιόλας, και «μυγιάζεστε» τόσο εύκολα. Η είδηση είναι παράθεση αυτούσιου του Δελτίου Τύπου που εξέδωσε η Forthnet. Δεν υπάρχει πιο αντικειμενικός τρόπος προβολής της είδησης από το να παραθέτεις αυτούσιο ένα δελτίο τύπου χωρίς περαιτέρω σχολιασμό, όπως έκανε ο privateer.

 

 

Δείτε αν θέλετε στο http://www.adslgr.com πως μπορείς να μεταφέρεις μια τέτοια είδηση χωρίς να εκτελείς χρέη διαφημιστή...

 

Δηλαδή, η διαφορά με το Τώρα τα Ιωάννινα και η Χαλκίδα μιλούν και σερφάρουν ελεύθερα! πρακτικά ποια είναι; To copy-paste του περιεχομένου, αντί της παράθεσης link... ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα....Θεσσαλονίκη είναι η 4η φορά που αλλάζουν ημερομηνία στην περιοχή μου." Η ημερομηνία ενεργοποίησης μεταφέρεται λόγω καθυστερήσεων στην ανάπτυξη των ιδιοκτητων υποδομών οπτικών ινών."

Yeah right...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή στραβός είναι ο γυαλός, ή στην κορφή κανέλλα... Έχω εδω και 2 μήνες συνδρομή στην Forthnet και δεν εχω κανένα απολύτως παράπονο.. Συνέχεια ακούω για αναμονή στο τηλέφωνο.. Εγω όσες φορές κι αν πήρα, ούτε περίμενα και εξυπηρετικότατοι ήταν όλοι απο το τμήμα πωλήσεων μέχρι την τεχνική υποστήριξη. Η ταχύτητες που πιάνω είναι πάρα πολύ καλές και η σύνδεση δεν πέφτει ποτέ σε αντίθεση με άλλες εταιρίες. Δεν ξέρω, αλλά νιώθω οτι πέραν της αναμονής ενεργοποίησης (2,5 μήνες περίπου) παίζει να είμαι η πιο ευχαριστημένη πελάτισσα της 4thnet ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία αναφέρεται συχνά και στο ADSLgr σημαντική μείωση του χρόνου αναμονής στο τηλεφωνικό κέντρο. Πολύ πιθανόν να έχουν προσλάβει προσωπικό. Ας μείνουμε όμως ontopic.

 

 

Το status μου αυτήν τη στιγμή είναι :

 

kzg93tfklvyo2tdmcf4t.png

 

Μέχρι πριν μία ημέρα, ο wizard έδινε διαθεσιμότητα ιδιόκτητου στα Γιάννενα την 28/2. Και ξαφνικά, από χτες αναφέρει ύπαρξη διαθεσιμότητας, πράγμα που μάλλον είχε να κάνει με την ανακοίνωση πριν λίγες μέρες για εργασίες του ΟΤΕ στο Α.Κ. 28ης Οκτωβρίου (παράδοση του χώρου συνεγκατάστασης στη Forthnet, εικάζω). Για να δούμε, πότε θα αποσταλεί αίτηση στον ΟΤΕ για «αρπαγή» του τοπικού μου βρόχου και έναρξη της «διαδικασίας κατασκευής γραμμής»; Αν γίνει προς το τέλος του μήνα, τότε πρακτικά δε βλέπω να αλλάζει κάτι για κάποιον που βρίσκεται στη θέση μου και περιμένει εδώ και καιρό ιδιόκτητο, πληρώνοντας στο μεταξύ 25?/μήνα για 1Mbps μέσω Α.ΡΥ.Σ. Οπωσδήποτε αναμένω να μπω σε ευνοϊκή θέση προτεραιότητας σε σχέση με αυτούς που κάνουν από σήμερα αιτήσεις, αν και στο συγκεκριμένο σημείο η εταιρεία έχει δώσει στο παρελθόν κακά δείγματα γραφής... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή στραβός είναι ο γυαλός, ή στην κορφή κανέλλα... Έχω εδω και 2 μήνες συνδρομή στην Forthnet και δεν εχω κανένα απολύτως παράπονο.. Συνέχεια ακούω για αναμονή στο τηλέφωνο.. Εγω όσες φορές κι αν πήρα, ούτε περίμενα και εξυπηρετικότατοι ήταν όλοι απο το τμήμα πωλήσεων μέχρι την τεχνική υποστήριξη. Η ταχύτητες που πιάνω είναι πάρα πολύ καλές και η σύνδεση δεν πέφτει ποτέ σε αντίθεση με άλλες εταιρίες. Δεν ξέρω, αλλά νιώθω οτι πέραν της αναμονής ενεργοποίησης (2,5 μήνες περίπου) παίζει να είμαι η πιο ευχαριστημένη πελάτισσα της 4thnet ...

Είσαι απλά τυχερή. Εδώ και ενάμισυ χρόνο περίπου είμαι συνδρομητής στην HOL. Τουλάχιστον εδώ στη Θεσσαλονίκη, μας δουλεύουν ψιλό γαζί. Οι ημερομηνίες ενεργοποίησης αλλάζουν κάθε φορά που παίρνεις τηλέφωνο και κάθε φορά ακούς ακόμα μια γελοία δικαιολογία (αφού περιμένεις τουλάχιστον μισή ώρα). Αντίθετα, όταν πάρεις στις πωλήσεις, απαντάνε αμέσως (εκεί απαντάνε γρήγορα γιατί εκεί παίρνουν αυτοί που θέλουν να συνδεθούν, οι καινούριοι πελάτες δηλαδή). Επίσης υπάρχει τσάμπα τηλέφωνο μόνο για τις πωλήσεις. Όταν πάρεις στην υποστήριξη το τηλέφωνο χρεώνεται και ποτέ δεν έχω περιμένει λιγότερο από μισή ώρα για να το σηκώσει κάποιος, ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ώρα της ημέρας. Επίσης, στο τσάμπα τηλέφωνο δεν υπάρχουν άσκοπες διαφημήσεις (που δε μπορείς να παρακάμψεις) ενώ στο τηλέφωνο της υποστήριξης πληρώνεις αναγκαστικά 2 λεπτά διαφημίσεων και μπουρδολογίας.

 

Το ίδιο συνέβαινε και με τη ForthNET παλαιότερα. Με τον πΟΤΕ δεν συνέβη ΠΟΤΕ! Καθυστερούν στις συνδέσεις (στην καταβολή των αιτήσεων προς πΟΤΕ), καθυστερούν στα τηλέφωνα, και σου λένε και βλακείες του στυλ "η εταιρία έχει συγκεκριμένη τακτική και δεν θα την καθορίσετε εσείς κύριε!!!!". 'Ακουσον, άκουσον! Τέτοιο θράσος ....

 

Σου εύχομαι να μη χρειαστεί ποτέ να περάσεις τον Γολγοθά των χιλιάδων δυνητικών και μη χρηστών και να απολαμβάνεις αδιάλλειπτες υπηρεσίες. Αλλά δυστυχώς είσαι η εξαίρεση. Καλή υπομονή σε όλους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Δηλαδή, η διαφορά με το Τώρα τα Ιωάννινα και η Χαλκίδα μιλούν και σερφάρουν ελεύθερα! πρακτικά ποια είναι; To copy-paste του περιεχομένου, αντί της παράθεσης link... ;

 

Η διαφορά, αγαπητέ parsifal, είναι ότι αυτό ποτέ δεν εμφανίστηκε στην αρχική σελίδα τους. Πολύ μεγάλη διαφορά κατά την ταπεινή μου γνώμη, προσδίδει κύρος σε ένα portal να μπορεί να διακρίνει τι είναι είδηση και τι διαφήμιση, τι είναι δελτίο τύπου και τι είναι σημαντικό στο να γνωστοποιηθεί στα μέλη του στην πρώτη σελίδα.

 

Εκτός, ξαναλέω, αν παίζει "μίζα" από Forthnet, οπότε μεγειά σας* με χαρά σας.

 

* Προφανώς δεν αναφέρομαι σε εσένα, αλλά στους υπεύθυνους του Insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Μέχρι πριν μία ημέρα, ο wizard έδινε διαθεσιμότητα ιδιόκτητου στα Γιάννενα την 28/2. Και ξαφνικά, από χτες αναφέρει ύπαρξη διαθεσιμότητας, πράγμα που μάλλον είχε να κάνει με την ανακοίνωση πριν λίγες μέρες για εργασίες του ΟΤΕ στο Α.Κ. 28ης Οκτωβρίου (παράδοση του χώρου συνεγκατάστασης στη Forthnet, εικάζω). Για να δούμε, πότε θα αποσταλεί αίτηση στον ΟΤΕ για «αρπαγή» του τοπικού μου βρόχου και έναρξη της «διαδικασίας κατασκευής γραμμής»; Αν γίνει προς το τέλος του μήνα, τότε πρακτικά δε βλέπω να αλλάζει κάτι για κάποιον που βρίσκεται στη θέση μου και περιμένει εδώ και καιρό ιδιόκτητο, πληρώνοντας στο μεταξύ 25?/μήνα για 1Mbps μέσω Α.ΡΥ.Σ. Οπωσδήποτε αναμένω να μπω σε ευνοϊκή θέση προτεραιότητας σε σχέση με αυτούς που κάνουν από σήμερα αιτήσεις, αν και στο συγκεκριμένο σημείο η εταιρεία έχει δώσει στο παρελθόν κακά δείγματα γραφής... :rolleyes:

 

Απ' όσα πάντως έχω διαβάσει σε διάφορα threads, ο λόγος για τον οποίον τον τελευταίο μήνα έχει εμφανιστεί ως εκ του θαύματος διαθεσιμότητα σε πάρα πολλές περιοχές ανά την Ελλάδα, είναι απλά επειδή πλέον η πολιτική της forthnet είναι να μην ανακοινώνει πραγματικά στοιχεία διαθεσιμότητας, θέλοντας να προσελκύσει νέους πελάτες, οι οποίοι (όπως έχουν καταγραφεί πολλές περιπτώσεις ήδη) θα πληρώνουν για κάποιους μήνες (μέχρι 8 διάβασα στο αντίστοιχο τόπικ) και ΟΤΕ και Forthnet, όχι επειδή αργούν να τους εντάξουν αλλά γιατί δεν είναι ακόμα διαθέσιμο το ιδιόκτητο δίκτυο στην περιοχή (!), αφού εμφανίζουν ψευδείς πληροφορίες διαθεσιμότητας. Προσωπικά, υποστήριζα την Forthnet στην αρχή της προσπάθειάς της αλλά αυτό που δείχνει το τελευταίο διάστημα με έχει απωθήσει. Πρέπει να υπάρχει σεβασμός προς τους πελάτες, αντίθετα όμως οι άνθρωποι είναι ασόβαρoι. Ελπίζω πάντως αν αποφασίσεις να ενταχθείς στην περιοχή σου όντως να είναι διαθέσιμο το ιδιόκτητό τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Ήμουν φανατικός της ForthNet και μόλις διαφήμισαν ότι υποστηρίζουν 2play στην περιοχή μου, καλαμιά, έκανα αίτηση...

 

Αρχική αίτηση 14/05/2007

Καταχώρηση στη ForthNet 12/06/2007

Αίτηση διακοπής 19/12/2007

Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ 22/12/2007

Διακοπή υπηρεσίας 15/01/2008

Άρνηση παραλαβής εξοπλισμού 22/01/2008

 

Και το status μου με έχει ακόμα να περιμένω!

Δεν ξέρω τι διαφημίζουν για τα Ιωάννινα και την Χαλκίδα πάντως η εταιρία απέδειξε ότι δεν είναι έτοιμη να παρέχει αυτά που υπόσχεται. Όσο εξαπλώνεται χάνει αξιοπιστία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ 1024 ακόμη... κάθε λίγο και λιγάκι αναβάλουν την κάλυψη με την δικαιολογία ότι φταίει ο ΟΤΕ αλλά επειδή τα παιδιά στον κατανεμητή της περιοχής μου είναι γνωστοί μου, μου λένε ότι απλώς μας κοροϊδεύουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

forthnet.gif

 

Υπενθυμίζουμε ότι η Forthnet υλοποιεί το μεγαλύτερο επενδυτικό πλάνο ιδιωτικής τηλεπικοινωνιακής εταιρίας, ύψους 250 εκατ. ευρώ, με στόχο την παροχή διαφοροποιημένων, ανταγωνιστικών broadband υπηρεσιών πάνω από ιδιόκτητες υποδομές στο 85% του συνόλου της ελληνικής επικράτειας.

 

Source.png Πηγή: forthnet.gr

 

Και αυτο ειναι η αποδειξη οτι θελει τα λεφτα σας ΜΟΝΟ και οχι την εξυπηρετηση σας!

Αλλιως θα επενδυε ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΤΕΡΑ, στον τομεα ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ!!!!

 

 

 

ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ:

Σεπτεμριο 2007 -ΑΡΧΕΣ- καλεσα να ξεμπλοκαρουν μια 56Κ δυναμικη ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ.

ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝ, ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ -ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ 2008- να μου πει η κα:Xια αν θελουμε κατι για το τοτε ζητημα και πως ακομη δεν εχει λυθει:shifty:

Της απανταω κατα λεξη: Ειπαμε να μη σας περιμενουμε μεχρι τωρα και ενεργοποιησαμε αλλη συνδεση και σας καναμε τριπλη καταγγελια (ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ 2 ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΑ), αλλα θα περιμενουμε κανα 6μηνο ακομη μηπως και την δειτε.

 

Και επειδη αυτη η εταιρια δεν απανταει συχνα στις καταγγελιες, εφαγε προχτες αλλη μια λογο μη ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΗΣ απαντησης στην πρωτη;)

 

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΤΟ ΠΟΥ ΕΠΕΝΔΥΟΥΝ ΤΑ ΑΤΟΜΑ.

ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ. ΕΙΝΑΙ ΣΧΟΛΙΟ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.

 

 

ΚΑΙ ΕΝ ΟΛΙΓΗΣ:

.... Η forthnet είναι να μην σου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα. Όσο δεν χρειάζεται να επικοινωνήσεις μαζί τους όλα οκ. Αν κάποτε όμως τους χρειαστείς θα μετανιώσεις την ώρα και την στιγμή που επέλεξες αυτή την εταιρεία.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...