Προς το περιεχόμενο

MSI vs ASUS motherboards on P35


paris7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα guys and girls. Ανάμεσα στις 2 μητρικές με αγορά RAM ( 1066 ) 2gb υπάρχουν κάποιες διαφορές σημαντικές που δεν έχω προσέξει? Πιο από τα 2 θα προτιμούσατε εσείς? Πάνω θα μπουν core2, μια GT και τροφοδοτικό 500w. Ευχαριστώ :-)

 

http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=1261&maincat_no=1#

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.522550

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λένε οι Asus έχουν πρόβλημα στους Drivers, επίσης οι μιτρικές με αυτό το chipset υποστηρίζουν τους νέους επεξεργαστές στα 45nm ? Εχω ακουσει ορισμένες ναι μετα απο BIOS Update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για την Ρ5Κ.... εχω κακές εμπειρίες από ΜSI

 

ομοίως και εδώ...

 

Έχω τώρα μια ASUS P5k Premium Wi/Fi AP και είμαι πολύ ευχαριστημένος...

 

Για τον φίλο που ρώτησε αν υποστηρίζουν 45Nm, ναι υποστηρίζουν, εγώ έχω την προαναφερθείσα μητρική και "φοράω" έναν E8400 πάνω της... Αναγνωρίστηκε κανονικότατα απο το BIOS χωρίς να χρειαστεί ούτε Update ούτε καμιά άλλη διαδικασία.

 

Πρόβλημα με τα drivers δεν υπάρχει απολύτως κανένα... ΑΠλά οι συγκεκριμένες μητρικές παρουσιάζουν ένα πρόβλημα με δίσκους Western Digital (ΜΟΝΟ) όταν αυτοί βρίσκονται σε διάταξη RAID.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ομοίως και εδώ...

 

Έχω τώρα μια ASUS P5k Premium Wi/Fi AP και είμαι πολύ ευχαριστημένος...

 

Για τον φίλο που ρώτησε αν υποστηρίζουν 45Nm, ναι υποστηρίζουν, εγώ έχω την προαναφερθείσα μητρική και "φοράω" έναν E8400 πάνω της... Αναγνωρίστηκε κανονικότατα απο το BIOS χωρίς να χρειαστεί ούτε Update ούτε καμιά άλλη διαδικασία.

 

Πρόβλημα με τα drivers δεν υπάρχει απολύτως κανένα... ΑΠλά οι συγκεκριμένες μητρικές παρουσιάζουν ένα πρόβλημα με δίσκους Western Digital (ΜΟΝΟ) όταν αυτοί βρίσκονται σε διάταξη RAID.

 

α καλα που μου το πες γιατί κάτι τέτοιο σκεφτόμουν να κάνω.... οποτε παμε MSI..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε πήγαινε σε abit ip35 pro να ησυχάσεις... Με την msi πρέπει να είσαι πολύ τυχερός για να μην έχεις προβλήματα...

Μάλλον θα είμαι ο πιο τυχερός άνθρωπος του κόσμου!!

Έχω αλλάξει 9 ή 10 MSI και ποτέ καμμία δεν μου παρουσίασε το παραμικρό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η απλη p5k δεν εχει raid στο southbridge, εχει μονο με ενα εσωτερικό και έναν εξωτερικό σκληρό σε esata. αν πας σε asus κοιτα την p5k pro h p5kr για να εχεις και raid με εσωτερικους δισκους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...