Προς το περιεχόμενο

υπολογιστης δεν ανοιγει καθολου


_2fast

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειχα ενα προβλημα με τον υπολογιστη μου το οποιο το ανεφερα πριν απο λιγο στο φορουμ ( http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=236189 )και εκανα update τα bios μηπως και διορθωθει και τωρα ο υπολογιστης δεν ανοιγει καθολου!!!ακουγεται σαν να δουλευει κανονικα αλλα η οθονη δεν δειχνει τιποτα εντελως....εχω την μητρικη abit nf7 s και εκανα update στο τελευταιο bios (απο την επισημη σελιδα) μεσω ενος προγραμματος που το κανει αυτοματα μονο του(και αυτο το δινει στη σελιδα)....τι να κανω????διορθωνεται???:cry::cry::cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι φενετε επαθες την ιδια ζημια με εμενα που εκανα Uptade και μετα εκανε τα ιδια πραγματα με εσενα ο υπολογιστης μου... Μαλλον καηκε η μητρικη..

Εγω εστειλα πισω την μητρικη με εγγυηση χωρις να αναφερω οτι εκανα uptade και μαλλον θα μου την αλλαξουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομιζω να καηκε η μητρικη..αλλα ουτε και να το στειλω για επισκευη θελω γιατι θα μου παρουν ενα καρο λεφτα και δεν αξιζει,ειναι και παλια μητρικη..διαβασα τωρα οτι γινεται να επανερθουν οι αρχικες ρυθμισεις του bios αν βγαλω την μπαταρια της μητρικης για μερικα λεπτα...δεν ξερω ακομα..θα δοκιμασω αυριο....ξερει κανεις αν ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισχυει βγαλε την μπαταρια οταν ειναι κλειστο το Pc και ανοιξε το για λιγο χωρις αυτην.. Μετα βαλε παλι την μπαταρια οταν ειναι κλειστο και βγαλμενο απο την πριζα και ανοιξε το.. Υπαρχει και αλλος τροπος ομως για να το κανεις.. Λογικα διπλα στην μπαταρια πανω στη μητρικη εχει 2 "ακιδες" τσαμπερωσετες για λιγο και θα κανει clear cmos.. Για αυτον τον τροπο ομως ειναι καλο να δεις στο εγχειριδιο της μητρικης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

clear bios λεγεται η επαναφορα του bios στις αρχικες του ρυθμισης λογω λανθασμενων ρυθμισεων που εχουμε κανει και δεν επαναφερει κατεστραμενο bios και η μητρικη δεν καιγεται απλως χανονται οι βασικες ρυθμισεις της - οδηγοι μπορει να το πει και καποιος για να αναγνωρισει μνημες επεξεργαστη και καρτες γραφικων και να ρυθμηση τις συχνοτητες τους και την τροφοδοσια τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί παιδεύεσαι? Πιθανως με ένα απλό φορμάτ του λειτουργικού σου να χε λυθεί το πρόβλημα. Φορμάτ στο ΒΙΟς είναι μια απ τις τελευταίες λύσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβγαλα την μπαταρια αλλα δν εγινε τιποτα...τι να κανω?αν το παω για service που να το παω?τον υπολογιστη τον εφτιαξα μονος μου..ποσο κοστιζει περιπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τωρα ο υπολογιστης δεν ανοιγει καθολου!!!ακουγεται σαν να δουλευει κανονικα αλλα η οθονη δεν δειχνει τιποτα εντελως

 

Και τα δυο μαζι δεν γινονται.

Δοκιμασες σε safe mode;

Ακους καποιο μπιπ;

Aν τον ανοιξεις και μετα απο λιγο πατησεις το κουμπι του restart κανει επανεκκινηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δυο μαζι δεν γινονται.

Δοκιμασες σε safe mode;

Ακους καποιο μπιπ;

Aν τον ανοιξεις και μετα απο λιγο πατησεις το κουμπι του restart κανει επανεκκινηση;

 

 

η οθονη δεν δειχνει τιποτα εντελως αλλα τα υπολοιπα μερη ακουγονται και φενοναι να λειτουργουν,δηλαδη ο επεξεργαστης,οι σκληροι κτλ..ομως δεν κανει ουτε μπιπ,ουτε τιποτα αλλο απλα δουλευουν...αν τον ανοιξω και πατησω το κουμπι του restart κανει επανεκκινηση αλλα παλι τα ιδια ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασες να μπεις σε safe mode;

Αν δεν μπει τοτε δοκιμασε να βγαλεις

1)Την καρτα γραφικων και να την ξανατοποθετησεις.

2)Τον επεξεργαστη και να τον ξανατοποθετησεις.

 

Αν δεν ξερεις πως μην κανεις τιποτα μονος σου.Πηγαινε το σε καποιον που ξερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασες να μπεις σε safe mode;

Αν δεν μπει τοτε δοκιμασε να βγαλεις

1)Την καρτα γραφικων και να την ξανατοποθετησεις.

2)Τον επεξεργαστη και να τον ξανατοποθετησεις.

 

Αν δεν ξερεις πως μην κανεις τιποτα μονος σου.Πηγαινε το σε καποιον που ξερει.

 

μα πώς να το βαλω σε safe mode αφου δεν μπορω να κανω τιποτα.η οθονη του υπολογιστη δεν δειχνει τιποτα.θα τα δοκιμασω και αυτα που λες αν και δεν πιστευω να γινει κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...