Προς το περιεχόμενο

Rest In Peace pyro / Αποστόλη


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Είμαι από αυτούς που περάσανε καλά, ίσως και χύμα στο στρατό (ΤΧ, ΔΕΑ, 2η μετάθεση Αθήνα κλπ) οπότε ίσως δεν είμαι από αυτούς που μπορούν να καταλάβουν απόλυτα αυτά τα πράγματα αλλά παρόλα αυτά θα το πω :

 

Ποτέ δε κατάλαβα πως μπορεί να κάνει ο Στρατός, ίσως και οτιδήποτε άλλο, ένα συγκροτημένο άνθρωπο (ενήλικα, από ότι καλαλαβαίνω που έχει ζήσει πράγματα) να αυτοκτονήσει. Ίσως αν δεν ήταν ο στρατός να ήταν η χυλόπιτα από μια γκομενα ή κάτι άλλο. Το πρόβλημα σε αυτά τα "παιδιά" για μένα ξεκινά πρώτα από αυτούς και μετά από το Στρατό.

 

Επίσης, με κίνδυνο να φανώ πολύ σπαστικός, δε θα πω κρίμα. Το παιδί ούτε που το ήξερα αλλά αφού αυτή ήταν η απόφασή του γιατί λυπάστε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί λες ρε φίλε τώρα.. o pyro? Αυτός δεν την πάλεψε; Αυτός τα έβαζε με το μισό Insomnia άνετα! Τί να πω ρε γμτ. Κρίμα.. Κουράγιο στους δικούς του..

 

DrLo λυπάμαι που έφτασε στο σημείο αυτό και φυσικά λυπάμαι που χάθηκε άδικα μια ζωή άσχετα αν δεν τον ήξερα προσωπικά. I can't help it.. it's called being human.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ας μην το ήξερα, λυπάμαι για τον χαμό του.

 

Δεν θα μπορέσω όμως να κατανοήσω ποτέ τέτοιες πράξεις. Είναι κρίμα, να αφήνεις την ζωή σου, την οικογένεια και τους φίλους σου, για μια θητεία 12 μηνών. Όσο χάλια και να είναι, θα περάσει ρε γαμώτο.... θα περάσει!

 

ΚΡΙΜΑ.... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε προσφέρθηκε να με βοηθήσει σε κάτι αλλά ήταν και ιστορικό μέλος. Που σημαίνει ότι ως άνθρωπος είχε τουλάχιστον καλές προθέσεις. Κρίμα ο φίλος, φαίνεται ότι άργησε να πάει στο στρατό και αυτό δεν του βγήκε τελικά σε καλό. Ελαφρύ ας είναι το χώμα που τον σκεπάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά λυπάμαι...

 

Πάντως να προσέχετε τι θα πείτε σε αυτό το θέμα για το στρατό και τα χάλια του γιατί παντού παραμονεύει ένας στραυτόκαυλος με τεχνητή νοημοσύνη να σας πει ότι αυτά τα λέτε για να αποφύγετε τον στρατό και είστε μαμάκηδες. Απο κάτι τέτοιους φτάνουν παιδιά να αυτοκτονούν στα στρατόπεδα. Μιλάω χωρίς να έχω πάει αλλά τα ακούω απο τον κολλητό μου που είναι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...