Προς το περιεχόμενο

Rest In Peace pyro / Αποστόλη


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τον γνώρισα από την εποχή του pyroman-κάτι, δεν το θυμάμαι και καλά... και μου πήρε αρκετή ώρα να συνέλθω. Μιλήσαμε αρκετές φορές. Έχω φρικάρει.

Καλό ταξίδι φίλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Λυπάμαι πολύ για το παιδί και ας μην το ήξερα. Τώρα που αναφέρθηκε το όνομα του έψαξα και είδα κάποια post και topic του και τον θυμήθηκα.

 

Αφήστε όμως την συζήτηση για τον στρατό απ'έξω ρε παιδιά. Αφήστε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν αυτοκτονησε ο pyro.ΤΟν ηξερα προσωπικα. Σας το ορκιζομαι και κοβω το χερι μου.Ηταν πολυ χαρουμενος και γεματος διαθεση για ζωη.ΔΕΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ. Καποιοι τον φαγανε. Αυτα γινονται στον κωλοΕβρο με τις μαφιες με τα ναρκωτικα και ολα τα σκατα που περνανε στη χωρα μας. Δε θυμαστε πριν κανα χρονο που παλι λεγανε οτι ενας φανταρος εκει αυτοκτονησε στη σςκοπια; δε βρηκανε ουτε σφαιρα εκει μεσα ουτε καν καλυκα τριγυρω. Γιατι απλουστατα τον φαγανε παραπερα,κρυψανε ταποδεικτικα και τον συρανε στη σκοπια.

 

Ο pyro εκατσε ενα διαστημα στα αλεξιπτωτα οποτε μετα απο εκει (εχω υπηρετησει εκει και ξερω) ολα ταλλα στρατοπεδα φαινονται σαν το ΧΙλτον.

Επισης τωρα θα ερχοταν με μεταθεση στην αθηνα,στο σπιτι του κοντα... δεν αυτοκτονησε τοσο καιρο εκει πανω και ταφησε να το κανει οταν θα ερχοταν σπιτι του; ελεος

Δεν αυτοκτονησε, τον φαγανε και ευχομαι το χειροτερο θανατο ναχουν αυτοι που το εκαναν.

 

Δεν φταιει ο στρατος, φταιει η μαφια εκει πανω και το κρατος που την αφηνει να δρα ανενοχλητη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πολλα να γραψω. Οχι για τον γαμοστρατο αλλα για το ποσο δεδομενη θεωρουμε τη ζωη και το ποσο αφηνουμε να μας χαλασουν μικρα και ανουσια πραγματα γυρω μας χανοντας ολη την ουσια (και φυσικα μιλαω για μενα). Δεν θα τα γραψω ομως. Φτανει που εφαγα το χαστουκι αποψε, ακριβως την καταλληλη στιγμη.

 

 

 

 

Δεν σε ηξερα.

 

Καλο ταξιδι να εχεις ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ηταν ενας απαισιοδοξος ανθρωπος με πικρες και στεναχωριες δε θα μουκανε τοσο μεγαλη εντυπωση... αλλα πιστεψτε με ηταν πολυ χαρουμενο ατομο και διψουσε για ζωη, του αρεσε πολυ να κανει πραγματα και να τα ζει με παθος. Ειχα καιρο να νστεναχωρηθω τοσο πολυ... ΑΠοστολη θα σε θυμομαστε για παντα φιλε.

Οποιος θελει αυριο προφητη ηλια αγ παρασκευη 11:30 ειναι η κηδεια.

Θα χαιροταν πολυ να μας δει ολους εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oπως τα λεει ο hamurabi. δεν γινεται, οσοι τον ειχανε συναντησει ποτε, online kai offline, να λενε οτι με καμια δυναμη ενα τετοιο παιδι να εκανε κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτή τη στιγμή στο MEGA συζητείται τo θέμα αυτό. Δεν ξέρω ποιος είναι το παλικάρι που μιλάει, γιατί δεν το πρόλαβα απ' την αρχή, αλλά νιώθω καλά που το θέμα παίρνει δημοσιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο προλαβες τι λεγανε?

εβαλα να δω απο το νετ, και ειχε μια σειρα, μαλλον ηταν μεχρι τις 10 η εκπομπη που εχουνε το σ/κ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε μέσω της απαξίωσης είτε μέσω της μαφίας των ναρκωτικών που προαναφέρθηκε,

μια ανθρώπινη ζωή χάθηκε εξ αιτίας του στρατού...

 

 

Ο Θεός να τον αναπαύσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
όσο προλαβες τι λέγανε?

έβαλα να δω από το νετ, και είχε μια σειρά, μάλλον ήταν μέχρι τις 10 η εκπομπή που έχουνε το σ/κ .

 

Αυτό που πρόλαβα εγώ: ένας τύπος ανέλυε (βασανιστικά) πόσο μπορεί να αργοπορήσει ο όλος μηχανισμός για να ανιχνευτεί/διαγνωστεί ότι ένας στρατιώτης έχει ψυχολογικά προβλήματα. Το θέμα ήταν κάτι σαν "πού οφείλονται οι αυτοκτονίες στο στρατό" με αφορμή το θάνατο του pyro. Ειπώθηκε και το αχαρακτήριστο "αν όλοι οι στρατιώτες ήταν στα 30-40 τους δεν θα είχαμε αυτοκτονίες".

Δεν άκουσα να κάνουν λόγο για τις μαφίες. Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόλαβα την αρχή, οπότε δεν γνωρίζω ονόματα και ιδιότητες των συνομιλητών. Αλλά το παλικάρι που έκανε την καταγγελία έδειχνε να γνωρίζει πολύ καλά το περιεχόμενο της δημοσίευσης του prezatv (πρώτο link στο πρώτο post).

Απ' την άλλη ήταν ένας μεσήλικας που μιλούσε για το προβλεπόμενο του στρατού και το πόσο έχει βελτιωθεί απ' την δεκαετία του '50, άρα ήταν μάλλον απόστρατος αξιωματικός, κι ένας ψυχολόγος που πιο πολύ ενδιαφερόταν που τον διέκοπτε το παλικάρι.

Το θέμα αναφέρθηκε και στην έναρξη του προγράμματος του Αlpha 989 σήμερα, στις 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

R.I.P

 

Παιδιά...αν όντως αυτοκτόνησε, δεν φταίει μόνο ο στρατός. ο Στρατός απλά ΠΙΕΖΕΙ αφόρητα μια ψυχολογική κατάσταση...Για να αυτοκτονήσει κάποιος, σημαίνει οτι έχει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ κατάθλιψη....ο Αποστόλης από ότι διαβάζω είχε κλέψει τη σφαίρα 1 ολόκληρη βδομάδα και το σκεφτόταν...Γιατί; Γιατί; Γιατί αν ήταν τόσο χαρούμενο άτομο και διψούσε για ζωή (όπως λέτε όσοι τον γνωρίσατε προσωπικά) ; ; ; Γιατί να φτάσει εκεί; :(:(:(

 

Κρίμα πραγματικά κρίμα :-( :-(

 

Τι σπούδαζε το παλικάρι; Πόσων ετών ήταν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...