Προς το περιεχόμενο

καταγγελία για e-shop.gr


arkoudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κουτί της ήταν σκισμένο και κολλημένο με σελοτέιπ.

 

Λοιπον απο την στιγμη που η συσκευασια ηταν σκισμενη-κολλημενη κτλ Ειναι 100% σιγουρο πως δικαιουσε αλλαγη.

Δεν εμπιπτει στην Πολιτική Επιστροφών Μη Ελαττωματικών Προϊόντων, ελλατωματικη συσκευασια=πιθανο ελλατωματικο προιν.

Αλλα καταστημα το αναφερουν ξεκαθαρα στους ορους!

 

9. Υπαναχώρηση / Επιστροφή – Αντικατάσταση Προϊόντων

 

Έχετε το δικαίωμα να επιστρέψετε τα προϊόντα που αγοράσατε και να ζητήσετε την αντικατάσταση τους α) σε όλες τις περιπτώσεις στις οποίες με αποδεδειγμένη υπαιτιότητα της ΠΛΑΙΣΙΟ COMPUTERS πουλήθηκαν λανθασμένα προϊόντα ή προϊόντα κακής και ελαττωματικής ποιότητας (λάθος στην λήψη της παραγγελίας, στην τιμολόγηση, στην αποστολή, κατεστραμμένα κατά την μεταφορά, με κακή συσκευασία κ.λ.π.) και β) σε όλες τις περιπτώσεις στις οποίες υπήρξε πρόβλημα / πραγματικό ελάττωμα στο προϊόν (λειτουργίας ή ποιότητας) το οποίο καλύπτει η εγγύηση του προϊόντος και εφόσον η εγγύηση έχει δοθεί από την ΠΛΑΙΣΙΟ COMPUTERS. Δεν εμπίπτουν στην παρούσα διάταξη προϊόντα που καλύπτονται από εγγυήσεις τρίτων όπως από τον κατασκευαστή του προϊόντος ή τον αντιπρόσωπο του. Σε όλες τις περιπτώσεις αυτές, ο πελάτης έχει την επιλογή είτε εξ αρχής να μην αποδεχτεί την παραλαβή του προϊόντος είτε, αφού έχει παραλάβει, να επιστρέψει το προϊόν, εντός 20 ημερών από την ημέρα της παράδοσης. Σε κάθε περίπτωση τα προϊόντα πρέπει να επιστρέφονται σε άριστη κατάσταση, στην κατάσταση που παρελήφθησαν από τον πελάτη, πλήρη και χωρίς φθορές και η συσκευασία του προϊόντος να είναι αυτή που κανονικά συνοδεύει το προϊόν (να συμφωνεί το ΙΜΕΙ) και να είναι σε άριστη κατάσταση. Σε περίπτωση που δεν επιστραφούν εντός 20 ημερών τότε η Πλαίσιο Computers δύναται να μην αποδεχτεί την όποια επιστροφή και την αντικατάσταση.

 

Σε κάθε περίπτωση και για όλες τις ανωτέρω περιπτώσεις το ανώτατο χρονικό περιθώριο επιστροφής για αντικατάσταση δεν δύναται να παραταθεί πέραν των είκοσι (20) ημερολογιακων ημερών από την ημερομηνία παραλαβής. Επιπλέον, για όλες τις περιπτώσεις θα πρέπει το προϊόν προς αντικατάσταση-επισκευή να συνοδεύεται απαραίτητα με την πρωτότυπη απόδειξη αγοράς. Για όλες τις ανωτέρω περιπτώσεις τα προς αντικατάσταση-επισκευή προϊόντα πρέπει να βρίσκονται στην κατάσταση που παραλήφθηκαν από τον πελάτη, πλήρη και χωρίς φθορές και η συσκευασία τους να είναι αυτή που κανονικά συνοδεύει το προϊόν (να συμφωνεί το ΙΜΕΙ) και να είναι σε άριστη κατάσταση, μαζί με όλα τα έγγραφα τα οποία συνόδευαν το προϊόν (π.χ. ΔΑΤ, Απ. Λιανικής κ.ο.κ). Πριν από κάθε επιστροφή συνίσταται να προηγηθεί συνεννόηση με το Ηλεκτρονικό κατάστημα της ΠΛΑΙΣΙΟ COMPUTERS. Σε κάθε περίπτωση η επιστροφή και αντικατάσταση είναι εφικτή υπό τις κάτωθι προϋποθέσεις:

 

* επικοινωνήσετε την ίδια μέρα ή την επομένη εργάσιμη ημέρα με το Ηλεκτρονικό Κατάστημα

* το προϊόν δεν έχει χρησιμοποιηθεί

* το προϊόν συνοδεύεται από όλα τα απαραίτητα έγγραφα, που αποδεικνύουν την συναλλαγή (π.χ. ΔΑΤ, Απ. Λιανικής κ.ο.κ)

 

http://www.plaisio.gr/CorporateTerms.aspx?show=Terms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδελφέ, για το blog έχεις άδικο. Επειδή οραματίζομαι ότι θα μείνω με τα 3 καμμένα pixel, θέλω κάτι να κάνω.

 

Καψε και τα υπολοιπα pixel που χρειαζεται για να ισχυσει η εγγυηση και γυρνα τη πισω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου κατι παρομοιο επαθα και εγω αλλα με υδροψυξη.μου εδωσαν ηδη συναρμολογημενη υδροψυξη στο κουτι με τα υγρα στα σωληνακια.μεταχειρισμενη δηλαδη.περιττο να σου πω πως τους πηρε και τους σηκωσε.ευτυχως μετα απο 1 εβδομαδα εφοσον ζητησα τα μαγνητογραφημενα τηλεφωνηματα απεδειξα πως ηταν μεταχειρισμενη και μου εδωσαν τα χρηματα πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς δεν ξέρουμε τι μας πουλάνε. Φανταστείτε τι βάζουν στις έτοιμες συνθέσεις. Ότι ανοιχτό μεταχειρισμένο- επιστροφή έχουν. Μόνο στην Ελλάδα γίνονται αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχως μετα απο 1 εβδομαδα εφοσον ζητησα τα μαγνητογραφημενα τηλεφωνηματα απεδειξα πως ηταν μεταχειρισμενη και μου εδωσαν τα χρηματα πισω.

Δεν κατάλαβα τί έκανες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς δεν ξέρουμε τι μας πουλάνε. Φανταστείτε τι βάζουν στις έτοιμες συνθέσεις. Ότι ανοιχτό μεταχειρισμένο- επιστροφή έχουν. Μόνο στην Ελλάδα γίνονται αυτά

 

το θεμα ειναι φιλε μου οτι δν ξερουν ολοι να κατασκευαζουν pc μονοι τουσ. αθτο ποθ λεσ ειναι τ μονο σιγουρο αν αναλογιστουμε το πωσ θα βγαλει κερδοσ(το κατι παραπανω) αν χρησιμοποιησει εξαρτηματα μεταχειρισμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
φιλε μου κατι παρομοιο επαθα και εγω αλλα με υδροψυξη.μου εδωσαν ηδη συναρμολογημενη υδροψυξη στο κουτι με τα υγρα στα σωληνακια.μεταχειρισμενη δηλαδη.περιττο να σου πω πως τους πηρε και τους σηκωσε.ευτυχως μετα απο 1 εβδομαδα εφοσον ζητησα τα μαγνητογραφημενα τηλεφωνηματα απεδειξα πως ηταν μεταχειρισμενη και μου εδωσαν τα χρηματα πισω.

 

γιατί την δέχτηκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι φιλε μου οτι δν ξερουν ολοι να κατασκευαζουν pc μονοι τουσ. αθτο ποθ λεσ ειναι τ μονο σιγουρο αν αναλογιστουμε το πωσ θα βγαλει κερδοσ(το κατι παραπανω) αν χρησιμοποιησει εξαρτηματα μεταχειρισμενα

 

Καλύτερα τότε για όσους δεν ξέρουν 30-40 ευρώ παραπάνω και στο μαγαζί της γειτονιάς. Να έχουν σε κάποιον να μιλάνε αν κάτι δεν παέι καλά και όχι σε κάποιον υπάλληλο πίσω απο ένα τηλέφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...