Προς το περιεχόμενο

Εκτός της τουρκικής επικράτειας το YouTube


giannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως χθες που chatαρα με μια φίλη μου στην Κωνσταντινούπολη λειτουργούσε το youtube. Στην ερώτησή μου αν θεωρεί δημοκρατική μια τέτοια ενέργεια από μεριάς Πολιτείας γέλασε ρωτώντας με για ποιά Δημοκρατία ακριβώς μιλάω. Οι μορφωμένοι και πολιτισμένοι γείτονες (υπάρχουν αλλά δυστυχώς είναι μειονότητα) ξέρουν πολύ καλά που βρίσκονται και που πορεύονται αλλά και που καταλήγουν όσοι τολμήσουν να αντιδράσουν...

 

[off_topic] Όσο για τα τσαντίρια, η φίλη μου είχε 4Mbps όταν στην Ελλάδα βασίλευε η ISDN... Πάρτε το χαμπάρι, ό,τι θέλουν μας πουλάνε στο Ελλαδιστάν για να μας κρατάνε μαντρωμένους... [/off_topic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόνο το κλείσιμο του Υοutube των Τούρκων δέν μπορεί τουλάχιστον εκτός Τουρκίας να σταματήσει αυτόν που θέλει να προσβάλει σατηρίζοντας τον χασάπη εθνάρχη τους.

Εμπρός ορμάτε οι απανταχού blogers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γελοιότητες ειναι ολα αυτα

τετοια video στο youtube ή αλλού που προσβάλουν καποιον εθναρχη ή κάποια θρησκεία τα προσπερνάω και ειλικρινά δεν μου κάνουν ούτε ζέστη ούτε κρύο

τα θεωρώ παιδιαρίσματα ηλιθίων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μου θυμήσει κάποιος τι πολίτεμα ισχυρίζεται οτι έχι η Τουρκία για να καταλάβω τη λογική που λειτουργεί το κράτος τους..

 

Δημοκρατική Χούντα. Αυτό έχουν και το λέω μιας και τυχαίνει να πηγαίνω αρκετά συχνά λόγω δουλειάς. Το νιώθεις όταν είσαι εκεί, όταν βλέπεις παντού στρατό να φυλάει σπίτια, είναι το παρακράτος τους. Βέβαια τα τελευταία χρόνια με την άνοδο των ισλαμιστών βελτιώνεται η κατάσταση αν και πληθαίνουν οι μαντίλες. Το θέμα σχετικά με την απόφαση των τούρκων δεν είναι αν προσβάλλεται ο Κεμάλ από τα βίντεο. Το θέμα είναι ότι πρέπει να είσαι υπερβολικά ευαίσθητος ως έθνος για να κάνεις μία τ΄τετοια κίνηση. Ανάλογα προσβλητικά βίντεο υπάρχουν για όλες τις χώρες. Ποιά ασχολείται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://en.wikipedia.org/wiki/Turkey

 

Turkey is a parliamentary representative democracy. Since its foundation as a republic in 1923, Turkey has developed a strong tradition of secularism.[23] Turkey's constitution governs the legal framework of the country. It sets out the main principles of government and establishes Turkey as a unitary centralized state.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη ειναι η τουρκια,ενα αντιδημοκρατικο και στρατοκρατικο κρατος που παρενοχλει συνεχεια ελλαδα βουλγαρια ιραν αρμενια και εχει ηδη εισβαλλει σε 2 γειτονες του ,στην κυπρο και το ιρακ

 

επικαλειται θεωρειες lebensraum και φυσικα η διεθνης νομιμοτητα και οι συνθηκες ειναι κουρελοχαρτα οταν οι γαλοναδες κεμαλολατρες αποφασιζουν να δωσουν δραση στα λεφουσια τους

 

σχετικα με την λατρεια στον κεμαλ,φανταστειτε μια γερμανια που δεν εκανε ποτε τον Β ΠΠ και ο ναζσμος υπαρχει ακομα το 2008,τι ονομα,πνευματικη θεση και φημη θα ειχε ο αδολφος σε ενα τετοιο κρατος? αυτη που εχει ο μουσταφα σημερα στην τουρκια.

 

ο κεμαλισμος ειναι απλα ενας φασισμος χωρις τα ρατσιστικα,και με αρμενιους και ελληνες στη θεση των εβρεων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γελοιότητες ειναι ολα αυτα

τετοια video στο youtube ή αλλού που προσβάλουν καποιον εθναρχη ή κάποια θρησκεία τα προσπερνάω και ειλικρινά δεν μου κάνουν ούτε ζέστη ούτε κρύο

τα θεωρώ παιδιαρίσματα ηλιθίων

 

Τί είναι γελοιότητα δέν καταλαβαίνω να σατιρίζουμε γελοιοποιώντας κάποιον ιστορικό μεγαλοχασάπη?

Κοινωνικό φιλανθρωπικό έργο είναι παράλληλα και ψυχαγωγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έλεος. Πως καταφέρνετε οτιδήποτε γίνεται στον πλανήτη Γη να το κάνετε να βγάζει την Ελλάδα άχρηστη και τους Έλληνες μαλάκες;

 

Στο θέμα μας τώρα... τι θα κερδίσουν δηλαδή; Να αλλάξει κάτι δεν πρόκειται και λύσεις θα βρεθούν ένα σωρό για να βλέπουν βίντεο σαν αυτά που τους προσέβαλαν. Ακόμα και επικοινωνιακά δηλαδή χάσανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ S.M.Greek: Μιζέρια είναι να νιώθεις καλύτερα επειδή κάποιοι βρίσκονται σε χειρότερη θέση από εσένα.

 

Μιζέρια είναι να μην κοιτάς τα χάλια σου, αποκαλώντας έναν ολόκληρο λαό αμόρφωτο,όταν εσύ ο ''μορφωμένος'' δεν γνωρίζεις στοιχειώδη ορθογραφία.

 

:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες πολυ εχθροτητα.Δεν κοιταμε τα χαλια μας πρωτα,γιατι το να μην κανουμε τιποτα και απλα να κραζουμε ειναι το πιο ευκολο.Θελει κανεις να μιλησουμε για δημοκρατια στην Ελλαδα?Ας ξεκινησει σκεφτομενος τη μηνυση ελληνικου blog απο βουλευτη για προσβλητικο περιεχομενο.Οποιος σκεφτηκε ας μιλησει...

 

 

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ;) :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα μια απελπιστικά αντιδημοκρατική κίνηση από τους γείτονες.

Βέβαια κάτι videos στο ΥοuTube αν τα προβάλλεις κάπου δημόσια στην χώρα

μας δεν είναι σίγουρο πως θα γλυτώσεις τα κρατητήρια (για προσβολή . .., προσβολή..., κ.λ.π.).

Σε μια "υποτιθέμενη" δημοκρατία πρέπει να μπορείς να ανεχτείς και τους ενοχλητικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ S.M.Greek: Μιζέρια είναι να νιώθεις καλύτερα επειδή κάποιοι βρίσκονται σε χειρότερη θέση από εσένα.

 

Μιζέρια είναι να μην κοιτάς τα χάλια σου, αποκαλώντας έναν ολόκληρο λαό αμόρφωτο,όταν εσύ ο ''μορφωμένος'' δεν γνωρίζεις στοιχειώδη ορθογραφία.

 

:mad:

 

 

:lol: σε αυτό για την ορθογραφία μου έχεις δίκιο.

Βιαζομουν εκεινη την στιγμή και δν ήξερα κι εγω τι και πως τα έγραφα.

Πάντως αυτα που έγραψα δεν τα ανερώ...

 

Σιγουρα δεν ειναι ολος ο λαος αμόρφωτος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...