Προς το περιεχόμενο

Εκτός της τουρκικής επικράτειας το YouTube


giannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΝτι να πιασουν τους χακερ τουςπ ου προσβάλλουν την 'δημοκρατία' τους αποφάσισαν απλά να περιορίσουν και άλλο τα ανθρώπινα δικαιώματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ;) :shifty:

 

Τουλάχιστον ο Ισοκράτης ήξερε ορθογραφία.

 

Εγώ τώρα τι πρέπει να κάνω, να βρω μία άποψη του Μαρξ ή (ακόμα χειρότερα) του Μπακούνιν για την δημοκρατία και να την κάνω copy-paste? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά τα λέτε τη στιγμή που κηρύσσετε 4ημερο πένθος για θάνατο θρησκευτικού ηγέτη και βαράτε απεργίες για να μην εφαρμοστεί η μεταμεσονύκτια λειτουργία του μετρό;

 

Είμαστε σοβαροί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουμε δικαίωμα δυστυχώς οι Έλληνες να μιλάμε για δημοκρατία πια.

 

Όποιος νομίζει ακόμα ότι υπάρχει δημοκρατία στην Ελλάδα είναι ώρα να ξυπνήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δεν κοιτάτε τα δικά μας τα χάλια που πριν απο μερικά χρόνια είχανε βγάλει παράνομα τα Internet cafe! Το ξεχάσατε?

 

ακριβώς...έιχε γελάσει και το παρδαλό κατσίκι εκείνο τον καιρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθεστε και ασχολήστε με τα μεμέτια και τα μογγόλια,που το μεγαλύτερο ποσοστό τους είναι δείγματα ανθρώπων.

Και για τον δημήτρη,δυστηχώς πουθενά στον κόσμο δεν υπάρχει αυτό το πράμα που λέγετε δημοκρατία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον ο Ισοκράτης ήξερε ορθογραφία.

 

Εγώ τώρα τι πρέπει να κάνω, να βρω μία άποψη του Μαρξ ή (ακόμα χειρότερα) του Μπακούνιν για την δημοκρατία και να την κάνω copy-paste? :rolleyes:

 

Που το καταλαβες βρε ατιμε οτι ειναι του Ισοκρατη λόγια; Το κανατε προσφατα σχολείο ή εισαι κανας οπως ο Βουτσας στο 'ο δασκαλακος ηταν λεβεντια' ! :-D

- Παρε!

- Φέρτα!

 

Τί είναι γελοιότητα δέν καταλαβαίνω να σατιρίζουμε γελοιοποιώντας κάποιον ιστορικό μεγαλοχασάπη?

Κοινωνικό φιλανθρωπικό έργο είναι παράλληλα και ψυχαγωγικό.

 

θελω να πω οτι τα βιντεο αυτα γενικα δεν ειναι και κατι που πρπει να περνει καποιος στα σοβαρα και να στηριξει και επανασταση κιόλας

ειπα μπορει να το δω αλλα θα το προσπερασω μετα. δεν θα παω να ψαξω προσβλητικα βιντεο αλλων λαων για να γελασω. Και δεν με ενοχλει αν υπαρχει προσβλητικο βιντεο για ελληνα πολιτικο ή θρησκευτικό ηγέτη,

χεστηκα παντελως

αν γελασω με ενα τετοιο βιντεο δεν θα ειναι λογω πιανου κρατους ειναι αλλα αν ειναι εξυπνο και πετυχημενο το χιουμορ του

 

Αυτο που λεω εις βαρος των τουρκων ειναι γιατι 'οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται';)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά τα λέτε τη στιγμή που κηρύσσετε 4ημερο πένθος για θάνατο θρησκευτικού ηγέτη...

 

το είχα πει εγώ στο τόπικ του Χριστόδουλου, δεν το είχα πει;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα μπορεί να μην υπάρχει δημοκρατία (δήμος = κράτος) αλλά που υπάρχει άλλωστε. Αλλά έχουμε σίγουρα ελευθερία του λόγου και του τύπου και σχεδόν παντελή έλλειψη λογοκρισίας. Που το βασίζω αυτό? Μα στην ελληνική τηλεόραση φυσικά. Η λογοκρισία όπου υπάρχει αναγκαστηκά εφαρμόζεται με υπόγεια μέσα μη νόμιμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού οι Τούρκοι μπλόκαραν το youtube λόγω των video τότε και εγώ μπλοκάρω το Insomnia γιατί δεν αντέχω άλλο τις συζητήσεις περί πολιτευμάτων :P. Δεν μας ενδιαφέρει αν τηρούν/τηρούμε το πολίτευμα αλλά τι ισχύει. Αφού είναι τόσο φασιστικοί πέφτουν χερότερα στην υπόληψη μου, είναι δυνατόν το κράτος με το παραμικρό να απαγορεύει πρόσβαση στο Youtube (πάλι γιατί είχε ξαναγίνει νωρίτερα, να ξέρω δηλαδή να ποστάρω με νέο account και εγώ κάνα video να μην μπαίνουν στο Youtube και του χαλάν το image:devil:). Εντάξει θεωρώ ότι τα Video θα έπρεπε να διαγραφούν αλλά ως εκεί, άντε το πολύ πολύ να έκαναν φραγή κάποιες keywords νομίζω στο youtube και γενικά παντού εμφανίζεται τι ψάχνεις στη γραμμή διέυθηνσης σε τύπο παραπλήσειο με : /search/keyword1+%20+keyword2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω πρεπει να πω ενα ΜΕΓΑΑΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ σε αυτους που μας εξουσιαζουν και καθοριζουν τη ζωη μας που μας εχουν κανει να νομιζουμε πως δημοκρατια ειναι ΜΟΝΟ η ελευθερια του "να λες ο,τι σου καπνισει" και καμια αλλη ελευθερια.Πρεπει να τους πω ενα ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ που ΕΝΩ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ την τοσο πολυτιμη για μας ελευθερια του λογου( μερικοι εχουν μπερδεψει αυτη την ελευθερια με την ελευθερια του "να λες ο,τι σου καπνισει" ) , τελικα ουτε αυτην εχουμε.Και μη μου πεις κανεις πως την εχουμε γιατι σε κανεναν απο μας δεν θα επιτραπει να γραψει για τα δικα του πραγματικα προβληματα στις εφημεριδες, να τα πει στην τηλεοραση στο ραδιοφωνο και τα λοιπα.Να προτεινει λυσεις των δικων του προβληματων μεσα απ αυτα.Και αυτο γιατι τα μεσα που μολις προανεφερα τα κατεχουν αυτοι που μας εξουσιαζουν και καθοριζουν τη ζωη μας.Και μου μιλατε μετα για πολυφωνια??Ελεος!!!Η μονη ισως εξαιρεση αποτελει το ιντερνετ.Και αυτο διοτι δεν ειναι στο χερι τους.Δηλαδη ολα αυτα που βλεπουμε τελευταια στην τηλεοραση για το θεμο, το μακη, τη ζαχοπουλιαδα δημοκρατια του λογου ειναι ή δικτατορια του να μας το επιβαλλουν με το ετσι θελω.Αλλα ναι, ξεχασα, για ολους εσας που εξαπτεστε με τη λογοκρισια, δικτατωρια δεν ειναι οταν σας επιβαλλουν πραγματα.Για σας αυτο δεν ειναι δικτατωρια.Για σας αυτο ειναι η "ενοχλητικη" πλευρα της δημοκρατιας.Ενω δικτατορια ειναι μονο οταν απαγορευουν πραγματα.Και επειδη μιλαμε για δημοκρατια και ελευθερια ας μου πει καποιος ποσο ελευθερος ειναι και ποση δημοκρατια απολαμβανει οταν αναγκαζεται να κανει δυο δουλειες, να πληρωνεται ασχημα και να μην εχει ελευθερο χρονο.Δεν ειναι αυτο εξαναγκασμος?Δεν ειναι αυτο αυτο δικτατορια?Για ποια δημοκρατια μιλαμε οταν ζεις με την ανασφαλεια του να μην εχεις δουλεια?Οταν πρεπει να κανεις π**ες για μια δουλεια και να λες κι ευχαριστω.Οι καμερες στο δρομο δημοκρατια ειναι?Το ηλεκτρονικο φακελωμα δημοκρατια ειναι?Ειναι ολ αυτα δημοκρατια?Που η λογοκρισια στην τουρκια σας χαλασε ενω και δω σας λογοκρινουν και μας λογοκρινουν συνεχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το καταλαβες βρε ατιμε οτι ειναι του Ισοκρατη λόγια;

 

 

Σε εμένα το είχε πει προσωπικά ο Ισοκράτης καμμια τριακοσο-πενηνταριά χρόνια π.Χ .

 

Τότε δήλωνα Αναρχικός... :P

 

 

το γούγλησα, σιγά μην θυμόμουν ποιος το έχει πει...

μην το πεις όμως πουθενά, γιατί το παίζω μούρη ότι τα ξέρω όλα..//

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν σας λέει κάτι, αλλά συνηθίζεται αυτό το ρητό να καδράρεται μέσα σε αστυνομικά τμήματα.

 

Επίσης μην αναρωτηθείτε γιατί το ξέρω αυτό. =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...