Προς το περιεχόμενο

αναζήτηση rap music


Panathinaikara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω να μου προτείνετε συλλογές ή και albums από συγκεκριμενους artists σε στυλ The_Game-Doctors_Advocate-2006-RNS. Το άκουσα και έχω πορωθεί άγρια! Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dilated peoples - Expansion team

NWA - Straight outta compton

Gang starr - Moment of Truth

Gang starr - Full clip (a decade full of Gang Starr)

Nas - illmatic

Jay-Z - The Blueprint

Public enemy - It takes a nation of millions to hold us back

Cypress hill - IV

Run-DMC - Tougher than leather

Rakim - The master

Beastie Boys - Hello nasty

Οχι παρομοια με το cd που λες, αλλα θεωρουνται classics

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετυχε τελαυταία να το ρίξω λίγο στην "μελέτη" για την ελληνική σκηνή ! Γενικότερα ο ήχος στην hip hop /rap (whatever) βγάζει δυναμη και ο λόγος επίσης έχει μια ανάλογη χροιά , το προβλημά μου όμως με την ξένη σκηνή ήταν οτι δεν μπορούσα να ακολουθήσω τον στοίχο, ξες... υπάρχει ένας σταθμός εδώ στην Αθήνα (Atlantis ) όπου καθημερινά έχει εκπομπή όπου παίζει κυρίως ελληνική hip hop. Προσωπικά έχω ψηλοκολήσει , γιατί βλέπω οτι παίζουν αρκετά καλές δουλειές , και κυρίως μου έχει κάνει εντύπωση η δυναμική της ραπ όταν καταλαβαίνεις τι ακους , βέβαια αν και γνωριμη γλώσσα η ελληνική , ωστόσο μερικές ρήμες δεν τις ποιάνεις :P ..

 

Τεσπα για ρίξε μια ματιά εδώ hiphop.gr και κατέβασε κάποια δείγματα (ακυκλοφόρειτα και ελευθερα mp3) να δεις τι παίζει (έχει και πολλά βέβαια σχήματα τα οποία θελουν δουλειά για να ωριμάσουν) ,πρόσεχε μόνο όταν κάνεις επιλογή download να επιλέξεις "αποθηκευση δεσμού ως" γιατί αλλιώς θα σου κολήσει ο browser.

 

που χου , να τι βρήκα αρκετά ενδιαφέρον : (κλίκαρε αποθηκευση δεσμου ως)

Argy- Τελικά

DNA - Κυπριακή Πραγματικότητα (διασκευή φολκλορικού ..ζειμπεκικου)

Καταχθόνιος - Ντέρμπι Κυριακής

Κρυφή Ραψωδία - Φορές που νιώθω (πατάει σε γνωστό κομμάτι του Περίδη )

 

Εχει πολλά δείγματα το link και άλλα πολλά , απο τα οποία μπορείς να ξεχωρήσεις κάποια ... αυτα...επίσης βάλε woofer ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
μπορείτε να μου προτείνετε west coast rappers και αν είναι δυνατό και συγκεκριμένα cds τους που σας άρεσαν;

 

2pac, ice t, nwa, westside connection, snoop dogg, dogg pound, dr dre, bone thugs and harmony

 

West δίσκοι Home Invasion, Original Gangster, chronic, chronic 2000,

 

επίσης φίλε αξίζουν

 

Capone and Noreaga, wu tang clan, public enemy, mobb deep, Gangstarr (θεοί), Blackstarr (talib kweli & mos def), ο θεός RZA, Terror Squad (άμα βρεις το ομώνυμο είναι φαντεζί), big pun, fat joe, Μ.Ο.P.και άμα θες και ισπανικό κατέβασε Orishas. άμα θες γαλλική κατέβασε Shurik'n, IAM, Supreme NTM, Rhoff

 

αυτά τα λίγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείτε να μου προτείνετε west coast rappers και αν είναι δυνατό και συγκεκριμένα cds τους που σας άρεσαν;

 

Xzibit - At the speed of life (απ'τα καλύτερα rap album ever κατ'εμέ)

2pac οτιδήποτε βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...