Προς το περιεχόμενο

ΑΤΙ ή Νvidia σε Μητρικη ΑSUS


metroplex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γεια σας, Eχω μια Μητρικη της ASUS P5W-DH Deluxe!

και ενδιαφερομαι να βαλω καρτες γραφικων σε SLI. Τι θα προτεινατε ΑΤΙ η ΝVidia και ποιες καρτες συγκεκριμενα. Μου ειπαν επισης οτι μπορω να κανω συνδεση καρτας υπο αλλη μορφη εκτος απο SLI. Ισχυει κατι τετοιο? ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γεια σας, Eχω μια Μητρικη της ASUS P5W-DH Deluxe!

και ενδιαφερομαι να βαλω καρτες γραφικων σε SLI. Τι θα προτεινατε ΑΤΙ η ΝVidia και ποιες καρτες συγκεκριμενα. Μου ειπαν επισης οτι μπορω να κανω συνδεση καρτας υπο αλλη μορφη εκτος απο SLI. Ισχυει κατι τετοιο? ευχαριστω!

 

SLI κανεις μονο για nvidia και crossfire σε ATI το αντιστοιχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε αν και ποτε δεν ειχα ati απ' αυτα που βλεπω ακου και διαβαζω η 3870 ειναι καλυτερη και σε τιμη και σε επιδοσεις απ τις αντιστοιχες nvidia οποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
φιλε αν και ποτε δεν ειχα ati απ' αυτα που βλεπω ακου και διαβαζω η 3870 ειναι καλυτερη και σε τιμη και σε επιδοσεις απ τις αντιστοιχες nvidia οποτε...

 

screenshot or it didn't happen :P

(έστω link με review)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν απαντήσατε στον φίλο μας το πιο σημαντικό ίσως: Όλα τα Intel chipset based motherboards, όπως είναι και το Asus P5W-DH Deluxe, μπορούν να πάρουν πάνω μόνο ATI Crossfire. Οπότε δυστυχώς η ATI είναι μονόδρομος αν θέλεις να βάλεις δύο κάρτες μαζί. Με άλλα λόγια: Ξάχνα το SLI !!

Η μόνη λύση είναι ίσως αν κυκλοφορήσει κάποια στιγμή "8800GTX2" κάρτα από την nVidia, δηλαδή διπύρινη κάρτα 8800GT, κάτι σαν την 3870X2 που έχει κυκλοφορήσει από την ATI.. Μέχρι στιγμής εγώ δεν έχω ακούσει ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο από την nVidia. Θα δούμε όμως... Αν έχεις λίγη υπομονή περίμενε για λίγο καιρό να δεις τι θα παίξει και μετά επιλέγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμενη μητρικη P5W DH μπορει να κανει SLI με καρτες hvidia 7χχχ σειρα με οδηγους που ειναι mod και δουλευουν μια χαρα.δεν δουλευει με καρτες σειρα 8χχχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ati εχει κανει το εξις αν εχεις σαν βασικη μια πες 512μπλα μπλα και βαλεις και μια χειροτερη για να κανεις το crossfire απλα η χειροτερη καρτα δυναμωνει την καλητερη.Ε και βασικα με mobo που εχεις ATI πρεπει να βαλεις γιατι αφτο υποστιριζει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

και η Nvidia το έχει αυτό (Hybrid SLI)...αλλά και στις 2 περιπτώσεις δουλεύει με συγκεκριμένες κάρτες γραφικών όχι όποιες να ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...