Προς το περιεχόμενο

Forthnet 1mbit και μετατροπή σε 4mbit


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με δελτίο τύπου της εταιρείας όλεσ οι συνδέσεις από 1 mbit εκτός δικτύου της εταιρείας θα μετατραπούν αυτόματα σε 4 mbit..

Δεν λέει όμως το από πότε αρχίζει αυτό διότι θα πρέπει πρώτα να μετατρέψει τη γραμμή ο ΟΤΕ,σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σταδιακά θα γίνει κλασικά και υποτίθεται από την μέρα που ίσχυσαν οι νέες τιμές

ναι πρώτα ο ΟΤΕ αλλά ουσιαστικά αυτή την διαδικασία την αναλαμβάνει η Forthnet

και είναι έως 4mbit...δλδ στις περιοχές που υπάρχει κάλυψη έως 2mbit θα αναβαθμιστούν σε 2mbit όχι σε 4 (χωρίς να υπολογίσουμε αυτούς που λόγο απόστασης από το dslam δεν θα μπορούν να συγχρονίσουν σε τέτοια ταχύτητα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο οτε 8α πρεπει να κανει τις καρτες να κλειδωσουν στα αναλογα megabit Και η forthnet απλα 8α κανει το account 4 mbit η οτι αλλο εχει πει.οποτε πρεπει και ο οτε να κανει την αλλαγη και να δεις τον ρουτερ να κλειδωνει 4 mbit αν μπορεσει βεβεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας δουλεύουν ρε παιδιά?

Καμμία κίνηση δε βλέπω για να αναβαθμιστούν όλες οι γραμμές ΟΤΕ στα 4mbit.

Έχει αναβαθμιστεί κανείς ή ρώτησε κανείς επίσημα τι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μας δουλεύουν ρε παιδιά?

Καμμία κίνηση δε βλέπω για να αναβαθμιστούν όλες οι γραμμές ΟΤΕ στα 4mbit.

Έχει αναβαθμιστεί κανείς ή ρώτησε κανείς επίσημα τι παίζει?

 

σταδιακά=καλό Πάσχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω δλδ που ειμαι στα 2mbit, στην Αθηνα, θα αναβαθμιστω?

 

λογικα οπως εχουν πει.εκτος αν εχεις κατουρησει σε κανα πηγαδι οποτε 8α τους πουμε να μην σε αναβαθμισουν.αστειακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντος εγω δεν το βλεπω και νομιζωω οτι δεν φταει μονο ο ΟΤΕ αλλα και η forthnet διοτι για μενα θα επρεπε να πει οτι μολις ο ΟΤΕ μετατρεψει τις συνδεσεις σε 4 τοτε θα το κανουμε κι εμεις και να ξερουμε τι μας γίνετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτα ο οτε πρεπει να το κανει 4 που 8α βγουν και αρκετα προβληματα λογω κακων γραμμων και μετα το ευκολο ειναι να το κανει o provider.το δυσκολο ειναι απο τον οτε που πολλα ατομα λογω αποστασης κτλ επαιζαν οριακα στο 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ειχα κανει αιτηση για αναβαθμιση απο το 1mbit στα 2mbit, ο ΟΤΕ εκανε κανα μηνα να το ενεργοποιησει και ειχα σταθερα 130kbps...

 

Μετα εκραξα την Forthnet και ξαφνικα 210kbps συνεχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και ειμαι στη forthnet εδω και 2χρονια που ακομα στην περιοχη μου δεν ειχε καν δικτυο και γενικα την υποστηριζω εναντι του ΟΤΕ νομιζω οτι και αυτη η εταιρεια ειναι αντιπροσωπος των κακων ελληνικων εταιρειων. παιρνεις τηλ. και δεν μπορεις να τους πιασεις ολη την ωρα οι γραμμες ειναι κατελλημενες. δηλ. εχεις προβλημα και περιμενεις 10ωρες και αν σε απαντησει καποιος. δεν σε ενημερωνουν ποτε και για τιποτε. δεν σου δινουν αυτα που δικαιουσε παρα μονο αν τους ριξεις μερικα καντηλια. δεν ξερουν αυτοι που απαντουν τι δινει και τι δεν δινει η εταιρεια. αν δεν ξερεις πες καλυτερα δεν ξερω οχι αρλουμπες. ειμαστε εντος δικου της δικτυου και μας εχει με 1mbs με 21,5€ διοτι λεει αν βαλετε 4 η 12 η 24 θα πρεπει να παραμεινετε 12μηνες. μα ρε παιδια ειμαι στο δικτυο σας 2 χρονια δεν το λαβανετε αυτο υποψη? τουλαχιστον αν το βαλω και μετακομισω να το μεταφερω οχι θα πρεπει να πληρωσεις 70 για διακοπη +2 παγια στον οτε για ενεργοποιηση του νεου τηλ. + τα πρωτα 2 παγια της συνδεσης δηλ πανω απο 150€. ποια ευεληξια μου παρεχει αυτη εταιρεια? και μην βλεπουμε τα χειροτερα (vivodi,ote, κλπ) να βλεπουμε ποιο ειναι το καλυτερο και το σωστοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...