Προς το περιεχόμενο

Forthnet 1mbit και μετατροπή σε 4mbit


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν ειχα κανει αιτηση για αναβαθμιση απο το 1mbit στα 2mbit, ο ΟΤΕ εκανε κανα μηνα να το ενεργοποιησει και ειχα σταθερα 130kbps...

 

Μετα εκραξα την Forthnet και ξαφνικα 210kbps συνεχεια!

 

αν και ειμαι στη forthnet εδω και 2χρονια που ακομα στην περιοχη μου δεν ειχε καν δικτυο και γενικα την υποστηριζω εναντι του ΟΤΕ νομιζω οτι και αυτη η εταιρεια ειναι αντιπροσωπος των κακων ελληνικων εταιρειων. παιρνεις τηλ. και δεν μπορεις να τους πιασεις ολη την ωρα οι γραμμες ειναι κατελλημενες. δηλ. εχεις προβλημα και περιμενεις 10ωρες και αν σε απαντησει καποιος. δεν σε ενημερωνουν ποτε και για τιποτε. δεν σου δινουν αυτα που δικαιουσε παρα μονο αν τους ριξεις μερικα καντηλια. δεν ξερουν αυτοι που απαντουν τι δινει και τι δεν δινει η εταιρεια. αν δεν ξερεις πες καλυτερα δεν ξερω οχι αρλουμπες. ειμαστε εντος δικου της δικτυου και μας εχει με 1mbs με 21,5€ διοτι λεει αν βαλετε 4 η 12 η 24 θα πρεπει να παραμεινετε 12μηνες. μα ρε παιδια ειμαι στο δικτυο σας 2 χρονια δεν το λαβανετε αυτο υποψη? τουλαχιστον αν το βαλω και μετακομισω να το μεταφερω οχι θα πρεπει να πληρωσεις 70 για διακοπη +2 παγια στον οτε για ενεργοποιηση του νεου τηλ. + τα πρωτα 2 παγια της συνδεσης δηλ πανω απο 150€. ποια ευεληξια μου παρεχει αυτη εταιρεια? και μην βλεπουμε τα χειροτερα (vivodi,ote, κλπ) να βλεπουμε ποιο ειναι το καλυτερο και το σωστοτερο.

 

 

θα πω κατι σαν γενικο συμπερασμα.οταν εισαι σε dslam οτε και σε provider ειτε λεγεται forthnet στην συγκεκριμενη περιπτωση οσο και να σου δωσει o provider αν το dslam ειναι πιτα δεν 8α αλλαξει τιποτα οσο και να τους κραξεις .απλα 8α ανοιξουν βλαβη στον οτε.να το πω αλλιος .ειμαι σε dslam πχ οτε και 1 mbps συνδεση.ακομα και account να παρω 24 mbit απο την forthnet θα παιξω οσο με αφησει το dslam.για αυτο και 8α δειτε πολες διαφορετικες καταστασεις.παλια ειχα 768 και κατεβαζα 80 αρια συνεχεια δηλαδη η γραμμη πηγαινε κομματια ενω σε αλλο dslam παει με το δικο μου αccount κατεβαζα με τα μισα διοτι με εκοβε το dslam που ειταν πιτα.στα ιδιοκτιτα ευτυχως δεν υπαρχουν αυτα τα προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειμαι Ηρακλειο Κρητης σημερα μου ενεργοποιησανε το 2play μεσω ΑΡΥΣ ομως εχω 1mbit και οχι 4.Ενω ο ΟΤΕ υποστηριζει 4αρα.Για τις απεριοριστες σε λιγες μερες λενε.

Αλλος απο Ηρακλειο με 2play μεσω ΑΡΥΣ με το ιδιο προβλημα?? Μηπως θελει λιγες μερες ακομα να μου γινει 4αρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πω κατι σαν γενικο συμπερασμα.οταν εισαι σε dslam οτε και σε provider ειτε λεγεται forthnet στην συγκεκριμενη περιπτωση οσο και να σου δωσει o provider αν το dslam ειναι πιτα δεν 8α αλλαξει τιποτα οσο και να τους κραξεις .απλα 8α ανοιξουν βλαβη στον οτε.να το πω αλλιος .ειμαι σε dslam πχ οτε και 1 mbps συνδεση.ακομα και account να παρω 24 mbit απο την forthnet θα παιξω οσο με αφησει το dslam.για αυτο και 8α δειτε πολες διαφορετικες καταστασεις.παλια ειχα 768 και κατεβαζα 80 αρια συνεχεια δηλαδη η γραμμη πηγαινε κομματια ενω σε αλλο dslam παει με το δικο μου αccount κατεβαζα με τα μισα διοτι με εκοβε το dslam που ειταν πιτα.στα ιδιοκτιτα ευτυχως δεν υπαρχουν αυτα τα προβληματα.

 

Ναι συμφωνω σε αυτο, αλλα δε μου αλλαξαν dslam.Μου ειπαν ρητως οτι καπου ειχε χαθει το αιτημα απο αυτους, δλδ η ιδια η Forthnet να μου δωσει τα 2mbit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο οτε κανει την αλλαγη στα 2 mbit και μετα ο Provider.αν την κανει ο ενας απο τους 2 τοτε εχουμεπροβλημα.αμα γινει και απο τους 2 και ο πελατης ειναι σε dslam οτε τοτε δυσκολο να φτεει ο provider εκτος αν σουρνονται ολοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...