Προς το περιεχόμενο

NEW PARTS !!! NEW PC!!!


ultraxmode

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γειά σας,

 

πιό κάτω έχω έναν πίνακα με τα πράγματα που θέλω να αγοράσω (τα υπόλοιπα που υπολείπονται τα έχω ήδη..) Τί λέτε ? Έχω κάνει καλές επιλογές ??? Είναι για 2 PC.

 

Το δέυτερο είναι σύνθεση του ενός φίλου μου.

 

Τί λέτε???

post-36667-129062960107_thumb.jpg

post-36667-129062960109_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά το βλέπω (αν και εγώ θα έβαζα έναν 8400 ή 8500 και όχι Quad αφού ακόμα ούτε τα παιχνίδια και ούτε και πολλές εφαρμογές εκμεταλεύονται 4 πυρήνες). Επίσης να σου πω ότι δεν χρειάζεται ένα τέτοιο θηριώδες τροφοδοτικό (και με ένα ποιοτικό 700άρι ή και 600άρι ακόμα, την κάνεις την δουλειά σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε gadg3takias, το δικό μου PC είναι το πάνω... και έχω ήδη ένα Etasis 750W και περιμένει... το άλλο άπο κάτω το PC είνου του κολλητού.. του το λέω οτι δεν χρειάζεται αλλά είναι λίγο υπερβολικός.. χαχχαχ...

 

Να ρωτήσω... η nVidia 8800 GTS 512MB G92 είναι ταχύτερη της ATI HD3870 X2 1GB ???

 

Επίσης στισ μνήμες.. έχω άλλες επιλογές ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε καλο ειναι αν και εγω θα επιμεινω στον e8400 και καρτα γραφικων ATI HD3870 X2... check this http://www.gpureview.com/show_cards.php?card1=548&card2=549

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά καλή και χρυσή η 3870 Χ2 το μόνο που δεν καταλαβαίνω είναι πως τα καταφέρνει και στο Crysis είναι πιο κάτω και απ'την 8800GT....

 

Σε όλα τα άλλα μπόμπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλό μήνα :) +1 απο'μένα για e8400 ή e8500. ;)

 

Πάρε και ένα link με benchmarks να ρίξεις μια ματιά. :)

 

http://www.matbe.com/articles/lire/651/core-2-duo-penryn-e8500-e8400-et-e8200/page1.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο μόνο που διαφωνώ είναι η χρήση 4 μνημών. Θα σας δυσκολέψει σε overclocking. Καλύτερα να βρείτε κανένα 2χ2 kit ή να μείνετε σε 2GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά πολύ ακριβά δεν πληρώνεις την gts?? στο πλαίσιο έχει 289ε

 

 

Στο ΠΛΑΙΣΙΟ έχει 289 (μέσω Internet) και 301 απο το κατάστημα.. αλλά πέρα απο αυτό είναι άλλη έκδοση απο αυτή που πουλάει το eshop. Το eshop δίνει την XXX Alpha Dog που είναι λίίίίγο πιό γρήγορη... ;) Αλλά άλλο με καίει εμένα... οι διαφορές της 8800 GTS με την HD3870 X2 ... βέβαια υπάρχει και μία διαφορά 100 euros.. μην το ξεχνάμε αυτό.. και να πώ την αλήθεια δεν είμαι και ΤΡΕΛΟΣ gamer.. περιμένω μόνο επιλεκτικά να παίξω κάποιο παιχνίδι.. πχ τώρα περιμένω να παίξω στο καινούργιο PC Crysis.. Call Of Duty 4.. Medal Airborne και κάποια τέτοιου μεγέθους παιχνίδια.. ε, αυτά θέλω όσο να ναι να τα ευχαριστηθώ αρκετά αλλα όχι κ τέλεια ωστε να δώσω ένα κάρο λεφτά για GPU..

 

Για τις μνήμες τί λέτε ? Αυτές που βάζω τις Ballistix Tracer 1066Mhz.. ή τις Ballistix 800Mhz με γρηγορότερο χρονισμό ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για τις μνήμες τί λέτε?? 1066 τελικά? ή 800 ?? και γιατί ??

 

Επίσης απο μάρκες ? Ξεχωρίζουν κάποιες για την ταχύτητά τους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...