Προς το περιεχόμενο

"Καθαρισμα" ιστορικου στο Google


kkk_took_my_baby

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια.

Θα ηθελα να μαθω πως καθαριζω το ιστορικο στο Google ωστε να μην μπορει ο καθενας να βλεπει τι εψαχνα.

Δηλαδη θελω,οταν βαζεις ενα γραμμα στο "κουτι" αναζητησης του Google να μην βγαζει οτι εχεις ψαξει σχετικα με αυτο το γραμμα σαν αρχικο.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα στις επιλογες του browser σου εκει θα τα βρεις ολα, αν θες υπαρχει και το ccleaner αν επιθυμεις καποιο utility

 

Παντως υπαρχει και ρυθμιση να μη κραταει τις λεξεις στη μνημη και να σου δινει επιλογες συμπληρωσης, αλλιως απλος καθαρισμος οταν φευγεις απο το pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ..

Σε ευχαριστω.

Κατεβαζω το ccleaner γιατι με τις ρυθμισεις του brownser δεν βγαζω ακρη.

Αν και κανω clear history cookies κλπ κλπ,συνεχιζει να βγαζει το ιστορικο στο google...

Για να δω τι κανει και το ccleaner

 

Σε ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσες πολύ απλά να πάς στα εργαλεία του browser σου και να επιλέξεις "Εκκαθάριση προσωπικών δεδομένων"(για Firefox) ή "Διαγραφή Ιστορικού Περιήγησης"(για Internet Explorer) αντί να περνάς πρόγραμμα στον υπολογιστή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα..

Αυτο εκανα,αλλα δεν εσβηνε το ιστορικο του google...

Αφηνε οποια λεξη ή προταση ειχα βαλει στο παραθυρο αναζητησης του google...

Εκτος βεβαια και αν δεν εκανα κατι καλα...

Στον firefox το ειδα το "Εκκαθάριση προσωπικών δεδομένων" αλλα στον explore υποθετω πως ειναι το clear history το οποιο οποτε το παταω σβηνει τις σελιδες που εχω επισκεφτει,αλλα δεν μηδενιζει και το ιστορικο ψαξιματος στο παραθυρο του google...

Αν δεν ειναι το clear history μπορεις να με βοηθησεις γραφοντας μου που ειναι το "Διαγραφή Ιστορικού Περιήγησης" στην αγγλικη εκδοση;

Σε ευχαριστω.

Καλημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σβησεις καποιον απο τους ορους που εχεις βαλει για αναζητηση, στο πλαισιο που ανοιγει απο κατω σημαδεψε με το ποντικι σου τον ορο που δε θες και πατα Ctrl+Delete. Ετσι θα σβηστει μονο αυτο που δε θες, χωρις να χρειαζεται να σβηνεις ολες τις αναζητησεις που εχεις κανει.

 

Αν θες να σβηνονται ολα, το CCleaner πιστευω ειναι οτι πρεπει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα..

Αυτο εκανα,αλλα δεν εσβηνε το ιστορικο του google...

Αφηνε οποια λεξη ή προταση ειχα βαλει στο παραθυρο αναζητησης του google...

Εκτος βεβαια και αν δεν εκανα κατι καλα...

Στον firefox το ειδα το "Εκκαθάριση προσωπικών δεδομένων" αλλα στον explore υποθετω πως ειναι το clear history το οποιο οποτε το παταω σβηνει τις σελιδες που εχω επισκεφτει,αλλα δεν μηδενιζει και το ιστορικο ψαξιματος στο παραθυρο του google...

Αν δεν ειναι το clear history μπορεις να με βοηθησεις γραφοντας μου που ειναι το "Διαγραφή Ιστορικού Περιήγησης" στην αγγλικη εκδοση;

Σε ευχαριστω.

Καλημερα

 

υπαρχει σιγουρα επιλογη στον explorer ακομα και να μην ξανακρατησει τετοια δεδομενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα και το Ctrl+Delete και πετυχε και αυτο..

Ωραια εχω επιλογες τωρα,αλλα απο τον explorer δεν εχω βρει ακομα την λυση...

 

τον 6 ή τον 7 χρησιμοποιεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως με τον Firefox μόλις κάνω "Εκκαθάριση προσωπικών δεδομένων" και έχοντας τσεκαρισμένο το "Ιστορικό Περιήγησης" και το "Αποθηκευμένες φόρμες και μηχανές αναζήτησης" μου διαγράφει τα πάντα στον browser.Ακόμα και τις λέξεις που έχω κάνει search στην google.

Για τον Explorer δυστυχώς έχω μόνο την ελληνική έκδοση.Φυσιολογικά όμως τα "Εργαλεία" θα σου τα έχει ως "Tools".Το "Διαγραφή Ιστορικού Περιήγησης" είναι η πρώτη επιλογή μέσα σε αυτό το μενού και μετά στο παράθυρο που βγαίνει επιλέγεις ποιά στοιχεία θα διαγράψεις(το 3ο και το 4ο για σένα).

Εγώ χρησιμοποιώ τον Explorer 7 και δεν θυμάμε καθόλου πως ήταν ο 6 για να σου πώ αντίστοιχα.

Αυτά από μένα.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τον 6 (6.0.2900.2180) αν βοηθαει αυτο.

Στον Firefox κανω "Εκκαθάριση προσωπικών δεδομένων" και ολα σβηνουν...

Αλλα "παιζω" και με IE...και θελω να τα σβηνω και απο εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινε απο τα tools στο internet options (αν τα εχεις ελληνικα νομιζω θα καταλαβαινεις που να πας) και επελεξε το tab content. Εκει το personal information εχει κουμπι autocomplet. Αποεπιλογη στο forms κανε και ενα clear forms αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...