Προς το περιεχόμενο

Δυο add-ons για Flight Simulator X που μπορουν να θεωρηθουν ως Service Pack 3!!!


Lefteris29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεσα στις επομενους 1-2 μηνες (η και λιγοτερο) αναμενονται να βγουν δυο add-ons για Flight Simulator X που θα κανουν πολυ μεγαλη διαφορα στην αισθητικη του simulator και που ηδη αναφερονται σε διαφορα forums του εξωτερικου..

Το πρωτο ειναι το Real Environment Xtreme που προσθετει Weather Engine με φωτορεαλιστικα συννεφα και θαλασσες (με το Weather engine θα μπορεις να κανεις αλλαγες στις αποχρωσεις που θα εχει ο ουρανος, η θαλασσα, τα συννεφα)

Το δευτερο θα ειναι το Full Terrain Experience που θα προσφερει πολυ πιο λεπτομερες και ρεαλιστικο terrain.

 

Screenshots απο Real Environment Extreme:

post-84082-129062960112_thumb.jpg

post-84082-129062960115_thumb.jpg

post-84082-129062960116_thumb.jpg

post-84082-129062960118_thumb.jpg

post-84082-12906296012_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti pc χρειάζεται για να σηκώσει όλο αυτό το τέρας βασικά (κάποια στιγμή πήγα να το εγκαταστήσω και είδα τα 15gb της εγκατάστασης και ξενέρωσα :P)

Τώρα είμαι με dual core p4 3.2, dual ram 2x1gb, και μια καημένη 6200 turbocache 256.. έχω ελπίδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti pc χρειάζεται για να σηκώσει όλο αυτό το τέρας βασικά (κάποια στιγμή πήγα να το εγκαταστήσω και είδα τα 15gb της εγκατάστασης και ξενέρωσα :P)

Τώρα είμαι με dual core p4 3.2, dual ram 2x1gb, και μια καημένη 6200 turbocache 256.. έχω ελπίδες;

 

Βασικα με αυτο το simulator ασχολουμαι απο το 2006 και εχω τραβηξει τα πανδεινα για να εχω καλη αποδοση σε framerates.Αυτην την στιγμη με εναν επεξεργαστη Core 2 duo 2.4, 3Gb ram και 8800gt πιανω στα XP (με τιποτα στα Vista) 28-30 fps (που ειναι ικανοποιητικα για το συγκεκριμενο-δεν σου κανουν καποια ιδιαιτερη διαφορα τα παραπανω fps-παντα για το συγκεκριμενο).

Το θεμα με αυτο το "παιχνιδι" ειναι οτι βασιζεται κυριως στον επεξεργαστη και λιγοτερο στην καρτα γραφικων και ηδη υπαρχει το πρωτο αλλα και το δευτερο service pack που ευνοουν τους διπυρηνους...

Παρολα αυτα και η καρτα γραφικων παιζει το ρολο της.

Με μια 8800gt (220 euros) και τον υπαρχον επεξεργαστη σου θα το δοκιμαζα παντως με αρκετες πιθανοτητες να εχεις μια καλη αποδοση.

Φυσικα θελει και πολυ ψαξιμο με τα παρα πολλα και διαφορετικα settings που εχει στο display options του simulator....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...