Προς το περιεχόμενο

Τα έχει παίξει το CPU μου????


BloodRider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχεις σκεφτει να κατεβασεις την ποιοτητα των γραφικων σου μεσα απο το Lineage2? Γιατι και σε μενα 4 clients τα παει μια χαρα αν τα εχω τα 3 στο minimum και το βασικο με full details... γενικα το lineage2 και ειδικα το CT1 ειναι 7gb client και με 1gb ram που εχεις και τα 2 παραθυρα που σου ανοιγει λαμπαδα θα επρεπε να του αναβεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντα καλουδεχούμενη η γυναικεία άποψη χαχα..θερμοκρασίες εώς 70 σε full load με στοκ ψύκτρα υποθέτω ότι είναι οκ..

 

Έφτασε μέχρι 47 βαθμούς....Και πιστεύω μάλλον θέλει και άλλο 1GB RAM....Το λέω αυτό γτ η RAM είναι στο full οταν ειμαι στο game με 2 παράθυρα-->και άρα έπειδη η RAM δεν φτάνει το CPU ζωρίζεται?(ΡΩΤΑΩ)...Ας μ απαντήση καποιος που να ξέρει πολύ καλα από pc(Με αυτό δεν θέλω να πω πως δεν με ικανοποιήσατε με την βοηθεια σας...αλίμονο....Απλός θέλω καποιον που είναι τεχνικός σε pc....ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ Μ ΑΠΑΝΤΙΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ....:-D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις σκεφτει να κατεβασεις την ποιοτητα των γραφικων σου μεσα απο το Lineage2? Γιατι και σε μενα 4 clients τα παει μια χαρα αν τα εχω τα 3 στο minimum και το βασικο με full details... γενικα το lineage2 και ειδικα το CT1 ειναι 7gb client και με 1gb ram που εχεις και τα 2 παραθυρα που σου ανοιγει λαμπαδα θα επρεπε να του αναβεις....

 

Το lineage ειναι το ct3 client 5gb....όσο για αυτό που μ είπες δεν το έχω δοκιμάσει!!!!Θα το κάνω και θα σου πώ τα αποτελέσματα....ΧεΧε βλέπω και εσύ με 4 bot είσαι στο lineage....Ax που να το ήξερε ο GM:p...Άσχετο με το θέμα μας ήταν αυτο:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους σας!!

Θέλω να ρωτίσω κάτι....το CPU μου είναι αργό????Τώρα θα μου πείτε γιατί ρωτάω....Αλλά όταν πάω να παίξω κανένα παιχνιδι τησ προκοπής αρχίζει και δουλεύει γύρο στο 70-80% το CPU....Και κολάω λιγάκη...Μην φανταστήτε τπτ τρελό GAME...Αυτό μου το κάνει και όταν πάω να ανοίξω 2 παράθυρα στο Lineage....Όλα αυτά παραπάνω τα ρωτάω γιατί ενας φίλος έχει Pedium 4 στα 3.06Ghz , 1.5GB RAM , SAPHIRE HD 2600 512('Ιδια με την δικία μου)....Και αρχίζει και του κολάει όταν ανοίγει 4 παράθυρα Lineage..Δλδ ο PENTIUM 4 στα 3.06Ghz είναι πιό καλός απο τον δικό μου τον Dual Core PENTIUM D στα 2.66Ghz.... Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό????Για το τι PC έχω δείτε υπογραφή....

 

Ευχαριστώ

 

Διάβασα για τις θερμοκρασίες του επεξεργαστή σου, που όντως αν υπερθερμαίνεται τότε σέρνεται όλο το σύστημα (την πάτησα με τον P4 2.4Ghz που έχω και είχε πιάσει σκόνη η ψήκτρα και κόντεψε να τον ψήσει) ότι είναι μια χαρά. Αν κατάλαβα στα παιχνίδια βλέπεις η cpu να ξελιγώνεται από την πολύ χρήση της. Όταν δε μπορεί η κάρτα γραφικών να επεξεργαστεί τα γραφικά, τότε ο επεξεργαστής τραβάει περισσότερο ζόρι. Πιστεύω ότι είναι θέμα κάρτας γραφικών. Και η μνήμη που έγραψαν οι φίλοι μπορεί να βοηθήσει, αλλά στα παιχνίδια πιστεύω ότι είναι θέμα κάρτας γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα για τις θερμοκρασίες του επεξεργαστή σου, που όντως αν υπερθερμαίνεται τότε σέρνεται όλο το σύστημα (την πάτησα με τον P4 2.4Ghz που έχω και είχε πιάσει σκόνη η ψήκτρα και κόντεψε να τον ψήσει) ότι είναι μια χαρά. Αν κατάλαβα στα παιχνίδια βλέπεις η cpu να ξελιγώνεται από την πολύ χρήση της. Όταν δε μπορεί η κάρτα γραφικών να επεξεργαστεί τα γραφικά, τότε ο επεξεργαστής τραβάει περισσότερο ζόρι. Πιστεύω ότι είναι θέμα κάρτας γραφικών. Και η μνήμη που έγραψαν οι φίλοι μπορεί να βοηθήσει, αλλά στα παιχνίδια πιστεύω ότι είναι θέμα κάρτας γραφικών.

 

Hmmmm αυτό μου το είχαν πει και κάτι φίλοι μου...αλλά το Lineage δεν είναι τίποτα το απαιτιτικό game....:-(....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hmmmm αυτό μου το είχαν πει και κάτι φίλοι μου...αλλά το Lineage δεν είναι τίποτα το απαιτιτικό game....:-(....

Εδω κανεις ενα μεγαλο λαθος! Το Lineage2 ειναι ενα απο τα πιο απαιτιτικα παιχνιδια που υπαρχουν! Τρεχει μονο σε 1 core οσα clients και να ανοιξεις και παντα την cpu στο 100%. Στο λεω γιατι αυτο το παιχνιδι το ξερω πιο καλα και απο το να μετραω ως το 10 :P Αν παιζεις με C3 (Chronicle 3) τοτε εχει ενα προβληματακι με τους dual core cpu και βελτιωνεται απο το Interlude (C6 αν το θες αν και δεν υπαρχει C μετα το C5) και τωρα με το CT1 (Chaotic Throne 1) εχει γινει ενα τα πιο βαρια παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω κανεις ενα μεγαλο λαθος! Το Lineage2 ειναι ενα απο τα πιο απαιτιτικα παιχνιδια που υπαρχουν! Τρεχει μονο σε 1 core οσα clients και να ανοιξεις και παντα την cpu στο 100%. Στο λεω γιατι αυτο το παιχνιδι το ξερω πιο καλα και απο το να μετραω ως το 10 :P Αν παιζεις με C3 (Chronicle 3) τοτε εχει ενα προβληματακι με τους dual core cpu και βελτιωνεται απο το Interlude (C6 αν το θες αν και δεν υπαρχει C μετα το C5) και τωρα με το CT1 (Chaotic Throne 1) εχει γινει ενα τα πιο βαρια παιχνιδια

 

Το Game είναι το C3...Και με αυτό τώρα που μ είπες με έσωσες!!!!Ευχαριστώ ρε φίλε και όλους εσάς που δείξατε κατανόηση για ένα Game και μόνο....Αλλά φοβήθηκα μήπως είχε αρχίσει να τα παίζει το CPU μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...