Προς το περιεχόμενο

Ταινια Aπο 4,7G σε ~700ΜΒ?


Evit@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρεται, εχω ταινιες στον σκληρο που απο DVD με DVDshrink τισ εσπασα-αντεγραψα και τωρα ειναι αποθηκευμενες στον σκληρο...απο εκει ομως δεν μπορω να τις δω.Πρεπει να τις αντιγραψω σε DVD και μετα. Μηπως υπαρχει προγραμμα που να τις μετατρεπει σε μεγεθος περιπου 700ΜΒ? B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να τις δεις και από το σκληρό σου δίσκο, εννοείται. Αρκετοί video players έχουν τέτοια δυνατότητα. Π.χ. με τον Media Player Classic, από File --> Open File... και ανοίγεις το αρχείο VIDEO_TS.IFO που βρίσκεται στον κατάλογο όπου αποθήκευσες την ταινία. Με τον VLC, που είναι εξίσου δημοφιλής για την ικανότητά του να παίζει σχεδόν τα πάντα χωρίς την ανάγκη ύπαρξης εγκατεστημένων codecs, από File --> Open Directory....

 

 

Αν όντως θέλεις να τις μετατρέψεις σε άλλη μορφή και να πιάνουν μικρότερο χώρο, άσχετα από το αν σε βολεύει τελικά να τις δεις όπως είναι με τον παραπάνω τρόπο, δες στο Wiki το [[MeGUI HOWTO]]...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ...αν και δεν μπορεσα να το δω να λειτουργει.

Μολις το βαζω , προσπαθει να φορτωσει την ταινια στο Media Player αλλα τελικα ο υπολογιστης κανει restart μονος του. Οταν ανοιξει μου βγαζει το μηνυμα "ο υπολογιστης σας μολις ανανηψε απο ενα σοβαρο σφαλμα" μηπως ξερεισ κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ...αν και δεν μπορεσα να το δω να λειτουργει.

Μολις το βαζω , προσπαθει να φορτωσει την ταινια στο Media Player...

 

Εννοείς τον Windows Media Player της Microsoft; Εγώ αναφερόμουν στον Media Player Classic : http://forum.doom9.org/showthread.php?t=128616

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...