Προς το περιεχόμενο

Κλείνει η adsl γραμμή μου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και κάτι μέρες συνέχεια η adsl γραμμή μου πέφτει, όχι το account, η adsl μου.

Δοκίμασα με modem να μπω, και τώρα με το router. Με το modem έκανε disconnect και connect μετά από κάτι δευτερόλεπτα. Με το router τα ίδια.

 

Μου πέρασε από το μυαλό ότι ίσως φταίει κάποιος ιος, αλλά αν ήταν θα έκανε logout το αccount μου και όχι η adsl γραμμή μου. Δεν ξέρω τι φταίει... καμιά ιδέα; :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα στο σπιτι σου υπαρχει καποια μπριζα τηλεφωνου λευκη που εχει πανω της χαραγμενα τα γραμματα ΟΤΕ.. βγαλτη τελειως..( ανοιξε τη και απλα ξεσυνδεσε τα καλωδια).. αυτες οι μπριζες του οτε εχουν πηνιο μεσα τους για να δυναμωνει το σημα της τηλεφωνικης γραμμης και προκαλουν "βραχυκυκλωμα" στις γραμμες της forthnet με αποτελεσμα συνεχωμενα disconnects.. τσεκαρετο μια και πες μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το πακέτο conn-x. Την σύνδεση την έχω κάνει εδώ και αρκετό καιρό (στην αρχή είχα forthnet, και conn-x έχω τους 2 τελευταίους μήνες), απλά τώρα τελευταία μου παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα.

 

Υπέθεσα ότι μάλλον το modem τα παιξε και έτσι δοκίμασα με το modem/router, αλλά και πάλι που και που μου κάνει τα ίδια.

 

Μήπως παίζει τίποτα αναβάθμιση; Θα πάρω αύριο να ρωτήσω μήπως κάνουν τίποτα εργασίες... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το modem: βγαλε την usb για μερικα λεπτα και ξαναβαλτην

με το router: a) αν ειναι ασυρματο βγαλε το usb wi fi και ξαναβαλ το

β) αν το εχεις συνδεσει με lan βγαλε το καλωδιο για μερικα λεπτα και ξαναβαλ' το

γ) αν δεν πετυχει τιποτα απ αυτα η θελει rset to router η φταιει η usb η πρεπει να επαναεγκαταστησεις το modem ( προγραμμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ρουτερ ειπε οτι δοκιμασε.β.αν πεφτει το adsl δηλαδη χανει το συγχρονισμο τοτε ολα αυτα πιο πανω δεν 8α τον βοηθησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...