Προς το περιεχόμενο

Μπορει καποιος να με βοηθησει με μια συνδεση VPN?


Fotis_Greece

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια παω να σκασω. Στο γραφειο εχουμε 8 Η/Υ και ενα μοντεμ ρουτερ Zyxel. Ρυθμισα στο ρουτερ μια συνδεση VPN, και στο σπιτι εβαλα to Greenbow VPN Client που συνεργαζεται αψογα με τα Ζyxel. Εβαλα τις σωστες ρυθμισεις και εδω και ο client συνδεεται αμεσως, λεει tunnel opened.

Ολα καλα μεχρι εδω, παω να κανω ενα σκαναρισμα στο δικτυο και διαπιστωνω οτι στο δικτυο φαινεται μονο ο υπολογιστης μου στο σπιτι (ουτε καν ο δευτερος υπολογιστης και ενας δικτυακος δισκος που εχω στο σπιτι) και διαπιστωνω επισης οτι μου κοβει εντελως την κινηση στο internet, ουτε σελιδες δεν μπορω να ανοιξω.

Επικοινωνω με το support της Greenbow και τους στελνω τα settings μηπως τυχον κανω κατι λαθος και μου απαντουν οτι ολα ειναι σωστα και μαλιστα μου στελνουν και screenshot του δικτυου στο γραφειο

 

Μπορει καποιος να μου πει τι ακριβως κανω λαθος η κατι μου διαφευγει? Αφου συνδεεται ο client εγω υποτιθεται οτι πρεπει να κανω και κατι αλλο για να δω το δικτυο στον υπολογιστη μου?

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Υ.Γ το μοντεμ Vood εχω της Vivodi εχει κατι ετοιμα rules port forwarding για VPN τα οποια τα εχω εφαρμοσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...