Προς το περιεχόμενο

Προβλημα στην εγκατασταση των Vista


harrys23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα τα Xp κανω ενα partition δευτερο στο c σκληρο που ειναι τα xp αφου πρωτα εκανα την ανασυγκροτηση

ξεκινω την εγκατασταση απο το cd των vista ολα κυλουν μια χαρα κανει την εγκατασταση και κανει επανεκινηση αφου ολοκληρωνει την εγκατασταση μου πεταει μπλε οθονη και κινεζικα ,λεω κατι πηγε στραβα και ξεκινω καθαρη εγκατασταση στον c μόνο με vista

αφού έχω διαμόρφωση τον c και δεν έχει κανένα λειτουργικό ξεκινώ την εγκατάσταση από το cd των vista όλα κυλουν μια χαρα κανει την εγκατασταση και κανει επανεκινηση αφου ολοκληρωνει την εγκατασταση με το που ξεκιναει παλι γιριζει στην οθονη που μου ζηταει να ορισω ονομα χρηστη κ.λ.π βαζω ονομα χρηστη ωρα κ.λ.π επιστρεφει στην οθονη με την ολοκληρωση εγκαταστασης.

τελειωνει κανει επανεκινηση και περιμενω να φορτωσουν τα vista και εκει

κολαει σε μαυρη οθονη με τον ποντικι να μπορεις να το μετακινησεις αλλα τιποτα αλλο για αρκετα λεπτα. κανω reset ξεκιναει και μου βγαζει για ασφαλη λειτουργια ,κανονικη εκκινηση κ.λ.π επιλεγω κανονικη εκινηση δειχνη την μπαρα των vista να φορτωνει και πεταει μπλε οθονη με το μυνημα " an attempt was made to write to read-only memeory"

Στοπ 0χ000000BE

το συστημα μου ειναι το παρακατω.

τροφοδοτικο 500 watt AMD 64x2 4200 με μητρικη asus mn32 sli deluxe μνημη DDR2 2giga στα 667

και προς το παρον ενα σκληρο

Zητω την υποστιριξη σας παρακαλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι μνήμη, μπορεί και κάποια pci κάρτα ...

Άφησε επάνω μόνο το δίσκο και το ένα dimmακι της μνήμης και ξαναδοκίμασε. Κάνε το ίδιο και με το άλλο dimm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την βοηθεια σου η αληθεια ειναι οτι τα ειχα περασει παλι τα βιστα στο ιδιο συστημα πριν κανενα 4μηνο και δεν ειχα προβλημα κανενα.

θα δοκιμασω αυτο που λες και θα σου πω ξανα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σε προλάβω αν αποτύχεις

Κρατάς επάνω το minimum configuration (αφαιρείς pci κάρτες, usb, κρατάς μόνο ένα dvd, το δίσκο και ένα memory stick)

Επαναφορά του bios στις default ρυθμίσεις.

Ξεκινάς νέα εγκατάσταση σε νέο partition (διαγράφεις όλα τα προηγούμενα partition του δίσκου)

Καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σε προλάβω αν αποτύχεις

Κρατάς επάνω το minimum configuration (αφαιρείς pci κάρτες, usb, κρατάς μόνο ένα dvd, το δίσκο και ένα memory stick)

Επαναφορά του bios στις default ρυθμίσεις.

Ξεκινάς νέα εγκατάσταση σε νέο partition (διαγράφεις όλα τα προηγούμενα partition του δίσκου)

Καλή τύχη

 

ακριβώς αυτά έκανα.

όλο το ΣΚ

ευχαριστώ πολύ πάντως για την υποστήριξη :-D

 

Το πρόβλημα μου συνεχίζεται το σύστημα δεν συνεχίζει μετά απο κάποιο σημείο την εγκατασταση τα εχω αφερεσει ολα απο μεσα

εμεινα με το drive και το ποντικι-πληκτρολογιο

εκανα flash την μητρικη με το τελευταιο bios αλλα και παλι τιποτα..

ειπα μηπως εχει καποιο προβλημα ο σκληρος

καθησα και περασα τα xp κανονικοτατα και ετρεξαν μια χαρα..

εκανα και παλι καθαρη εγκατασταση με τα vista και παλι τα ιδια

μετα την ολοκληρωση τις εγκαταστασης στην πρωτη επανακινηση δειχνη την μπαρα των win οτι φωρτωνει κανονικα και

κολαει με το ποντικι σε μαυρη οθ0νη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...