Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια με Baudtec και Forthnet


jimn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά βοηθεια κάποιος ....

Εχω Forthnet(ιδιόκτητο)και μέχει πρότεινος έπαιζα με το Siemens που μου είχαν δώσει.Αγόρασασ ένα Baudtec wireless το οποίο είναι απο connex.Προσπαθώ να το στήσω πάνω στην Forthnet,αλλα με το που ξεκινάει μου βγάζει standard connection με τις ρυθμήσεις του otenet.Πώς μπορώ να αλλαξω αυτές τις ρυθμίσεις για να περάσω της Forthnet?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτήσω εγώ κάτι..

και εγώ forthnet έχω και είμαι online με το router Siemens Cl110..

αλλά σκέφτομαι να αγοράσω κανένα αλλο.εσυ γιατί αγόρασες το baudtec?αντιμετώπιζες κανένα πρόβλημα με to siemens?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν 8ελετε το σιεμενς επειδη δεν ειναι ασυρματο υπαρχει και μια αλλη λυση.κρατατε το σιεμενς για να μπενει στο νετ που ειναι οτι πιο στα8ερο υπαρχει και περνετε ενα access point και ριχνετε το σιεμενς εκειπανω και παιζετε μια χαρα.αν τωρα εχετε παρει ηδη αλλο ασυρματο ρουτερ τοτε μπορειτε να βαλετε παλι το σιεμενς να μπενει στο νετ και να ριξετε το σιεμενς πανω σε μια λαν του αλλου ασυρματου ρουτερ και να εχετε το δευτερο ρουτερ απλα σαν access point.αυτογια οσους εχετε ενα δευτερο ασυρματο ρουτερ η τον πηρατε ηδη(τον ρουτερ).απλα να μην εχουν την ιδια ip και στο ασυρματο 8α κλεισετε ton dhcp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...