Προς το περιεχόμενο

Fujitsu-Siemens Amilo Xi 2428-004


gnomonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά τελικά αγόρασα το laptop!!!είναι super!ποιοτικά δηλαδή και όσο για τις θερμοκρασίες που φοβόμουνα είναι μια χαρά...δεν παρατήρησα κάτι ασυνήθιστο.Δεν είχε βέβαια τίποτα από dvd μέσα και έκανα την διαδικασία που περιέγραφε κάποιος φίλος πιο πάνω με recovery κτλ.βέβαια δεν ξέρω τι drivers πρέπει να κατεβάσω σχετικά με την κάρτα γραφικών και τα υπόλοιπα..Καμιά ιδέα?

thanks!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Παιδιά τελικά αγόρασα το laptop!!!είναι super!ποιοτικά δηλαδή και όσο για τις θερμοκρασίες που φοβόμουνα είναι μια χαρά...δεν παρατήρησα κάτι ασυνήθιστο.Δεν είχε βέβαια τίποτα από dvd μέσα και έκανα την διαδικασία που περιέγραφε κάποιος φίλος πιο πάνω με recovery κτλ.βέβαια δεν ξέρω τι drivers πρέπει να κατεβάσω σχετικά με την κάρτα γραφικών και τα υπόλοιπα..Καμιά ιδέα?

thanks!!

 

Αν έχεις κάνει τα recovery είναι όλα μέσα μην ανησυχείς,σε κάθε περίπτωση βέβαια αν θέλεις τους drivers για το laptop σου θα μπεις http://www.fujitsu-siemens.com/ και μετά I Would like to και θα επιλέξεις download drivers/manual και στη συνέχεια ή θα δώσεις το serial του laptop ή θα επιλέξεις το μοντέλο με τα βελάκια εκεί θα βρεις τα πάντα για το μοντέλο που έχεις και τα κατεβάζεις.Τελικά ποιό μοντέλο πήρες το 804;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το 004 σε τιμή ευκαιρίας μάλιστα..929 euro με δώρο ένα mp3 player creative 2Gb, τσάντα μεταφοράς και ποντίκι. Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές gnomonas. Τι εννοείς οτι με τα recovery είναι όλα μέσα? Τρία dvd χρειάστηκαν ελπίζω να έκανα σωστά τη διαδικασία. Σχετικά με τους drivers ποιοί απ'ολους όσους έχει το site για το μοντέλο χρειάζονται?Εσείς τους έχετε βάλει? Παρατήρησα οτι σε ένα παιχνίδι ψιλοζοριζόταν η κάρτα με μέτριες τις ρυθμίσεις των γραφικών, λέτε να φταίει το οτι δεν έχω βάλει τους drivers?

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το 004 σε τιμή ευκαιρίας μάλιστα..929 euro με δώρο ένα mp3 player creative 2Gb, τσάντα μεταφοράς και ποντίκι. Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές gnomonas. Τι εννοείς οτι με τα recovery είναι όλα μέσα? Τρία dvd χρειάστηκαν ελπίζω να έκανα σωστά τη διαδικασία. Σχετικά με τους drivers ποιοί απ'ολους όσους έχει το site για το μοντέλο χρειάζονται?Εσείς τους έχετε βάλει? Παρατήρησα οτι σε ένα παιχνίδι ψιλοζοριζόταν η κάρτα με μέτριες τις ρυθμίσεις των γραφικών, λέτε να φταίει το οτι δεν έχω βάλει τους drivers?

thanks

 

Οι drivers είναι ήδη μέσα στα recovery dvd όντως 3 χρειάζονται,προφανώς αυτά που είναι στο site της fs είναι όλα απαραίτητα για το κάθε μοντέλο που έχουν,μην ανησυχείς είναι όλα περασμένα,καλορίζικο και θα το ευχαριστηθείς το μηχανάκι είναι πολύ καλό και παντελώς αθόρυβο και προς το παρόν αξιόπιστο,περιμένουμε στο χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από multirama με παραγγελία. Gnomonas στο site της fujitsu με τους drivers έχει διάφορες version σε μερικούς, κατεβάζω την τελευταία φανταζομαι, σωστά? Στα recovery dvd που ακριβώς είναι οι drivers? και έπειτα με τα vista δεν είμαι πολύ εξοικιομένος και δεν ξέρω μετά το download γιατί δεν μου έχει την επιλογή για αυτόματη εκτέλεση των drivers.Πως τους εγκαθιστώ στο σύστημα?

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια πηρα το XI 2428 004 για την αδερφη μου και θελει να εχει XP

αφου το ανοιξω κανω το εγκατεστημένο λογισμικο αντιγραφη σε recoverυ dvd's

μετα μπορω να περασω τα drivers για XP ??

το εχει κανει κανεννας??

στο site βρηκα ενα αρχειο μονο για το chipset και ενα που ονομαζετε FSC_DeskUpdate

για ολες τις αλλεσ λογικα συσκευες που εχει θα βρω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από multirama με παραγγελία. Gnomonas στο site της fujitsu με τους drivers έχει διάφορες version σε μερικούς, κατεβάζω την τελευταία φανταζομαι, σωστά? Στα recovery dvd που ακριβώς είναι οι drivers? και έπειτα με τα vista δεν είμαι πολύ εξοικιομένος και δεν ξέρω μετά το download γιατί δεν μου έχει την επιλογή για αυτόματη εκτέλεση των drivers.Πως τους εγκαθιστώ στο σύστημα?

thanks

 

Ακριβώς την τελευταία κατεβάζεις,δεν μπορώ να σου απαντήσω που είναι οι drivers στα recovery dvd γιατί νομίζω ότι απο εκει δεν μπορείς να τα ξεχωρήσεις αυτά είναι αν πάθει κάτι το laptop και καταστραφει ο σκληρος να τον ξαναχτίσεις όπως ήταν γιατί μη ξεχνας ότι την ανακτηση την κανει από το σκληρο μεσα απο μιά διαδικασία που περιγράφει το manual ρίξε μιά ματιά.Γιατί επιμένεις με τους drivers αυτοί είναι περασμένοι εκ κατασκευης αυτό δεν έχω καταλάβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια πηρα το XI 2428 004 για την αδερφη μου και θελει να εχει XP

αφου το ανοιξω κανω το εγκατεστημένο λογισμικο αντιγραφη σε recoverυ dvd's

μετα μπορω να περασω τα drivers για XP ??

το εχει κανει κανεννας??

στο site βρηκα ενα αρχειο μονο για το chipset και ενα που ονομαζετε FSC_DeskUpdate

για ολες τις αλλεσ λογικα συσκευες που εχει θα βρω ?

 

Πολύ δύσκολο αυτό που ζητάς το πιθανότερο είναι να μη σου αναγνωρίζει το σκληρό δίσκο αν βάλεις ΧΡ.Δεν υπάρχουν drivers για τα ΧΡ για τα περισσότερα υλικά που έχει πάνω το laptop και θα σου συνιστούσα να πείραζες τα vista γιατί νομίζω θα ταλαιπωρηθείς και θα έχεις προβλήματα,είναι μιά ευκαιρία να τα μάθουμε όλοι και μενα με παραξένεψαν αλλά το παλεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δύσκολο αυτό που ζητάς το πιθανότερο είναι να μη σου αναγνωρίζει το σκληρό δίσκο αν βάλεις ΧΡ.Δεν υπάρχουν drivers για τα ΧΡ για τα περισσότερα υλικά που έχει πάνω το laptop και θα σου συνιστούσα να πείραζες τα vista γιατί νομίζω θα ταλαιπωρηθείς και θα έχεις προβλήματα,είναι μιά ευκαιρία να τα μάθουμε όλοι και μενα με παραξένεψαν αλλά το παλεύω

 

Ευχαριστώ πολύ αλλά είναι για την αδερφή μου είναι στην αθηνα εγώ ειμαι θεσ/νικη που να κάτσω να την δείξω 2-3 πράματα καταλαβαίνεις.

τελος παντων θα τα γυρισα στα κλασικα windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς την τελευταία κατεβάζεις,δεν μπορώ να σου απαντήσω που είναι οι drivers στα recovery dvd γιατί νομίζω ότι απο εκει δεν μπορείς να τα ξεχωρήσεις αυτά είναι αν πάθει κάτι το laptop και καταστραφει ο σκληρος να τον ξαναχτίσεις όπως ήταν γιατί μη ξεχνας ότι την ανακτηση την κανει από το σκληρο μεσα απο μιά διαδικασία που περιγράφει το manual ρίξε μιά ματιά.Γιατί επιμένεις με τους drivers αυτοί είναι περασμένοι εκ κατασκευης αυτό δεν έχω καταλάβει

 

Δηλαδή δεν χρειάζεται να περάσω τίποτα από drivers? Νόμιζα οτι και εσείς τους είχατε περάσει απο το site γι'αυτό μπήκα στην διαδικασία.Αν δεν χρειάζεται τίποτα τόσο το καλύτερο λοιπόν..cheers:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχετε σκοπό να χρησιμοποιείτε το laptop για φορητή χρήση συστήνω να αφαιρέσετε την μπαταρία και να της κάνετε μιά συντηρητική φόρτιση 1 φορά το 15/νθημερο ή μήνα.Πιστεύω ότι θα κρατήσει περισσότερο διάστημα,έχω διαβάσει τις διάφορες απόψεις εδώ στο σχετικό foroum και είναι παραπάνω από σίγουρο ότι κρατάει παραπάνω έτσι η μπαταρία.Για καλύτερη προστασία συνδέστε το τροφοδοτικό σε ένα UPS για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...