Προς το περιεχόμενο

Fujitsu-Siemens Amilo Xi 2428-004


gnomonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω παρει το 2428 το φλεβαρη.. εχει ενα δισκο με μεγεθος 513 ΜΒ (εκτος του 250)..ο οποιος δεν φενεται.. τι γνωριζεται ? Μου αλλαξαν το dvd λογω προβληματων DMA..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
εχω παρει το 2428 το φλεβαρη.. εχει ενα δισκο με μεγεθος 513 ΜΒ (εκτος του 250)..ο οποιος δεν φενεται.. τι γνωριζεται ? Μου αλλαξαν το dvd λογω προβληματων DMA..

 

Πρέπει να είναι το partition για το recovery από την FS. Χωρίς να είμαι σίγουρος βέβαια... Αλλά τι το ψάχνεις, μπροστά στα 250 GB, tα 500 MB δεν ειναι τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι εχω καταλαβει εχει ενα κυκλωμα intel κατι σαν ram disk για επιταχυνση αλλα δεν ξερω αν δουλευει και πως..

 

Λες για το Turbo Memory, αλλά αυτό είναι 1 GB στο συγκεκριμένο laptop απο ότι ξέρω. Πρεπει να είναι το partition που σου είπα. Αν ήταν το turbo memory θα επρεπε να το βλέπεις σε λειτουργικό εκτός τα Vista, επειδή δεν θα είχες drivers. Αν και χλωμο το κόβω και αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Βρε παιδια πηρα το XI 2428 004 για την αδερφη μου και θελει να εχει XP

αφου το ανοιξω κανω το εγκατεστημένο λογισμικο αντιγραφη σε recoverυ dvd's

μετα μπορω να περασω τα drivers για XP ??

το εχει κανει κανεννας??

στο site βρηκα ενα αρχειο μονο για το chipset και ενα που ονομαζετε FSC_DeskUpdate

για ολες τις αλλεσ λογικα συσκευες που εχει θα βρω ?

 

χρειαζετε να μπεις στο site τις FS να κατεβασεις τους drivers για τον σκληρο για ΧΡ στην εκκινηση και να εχεις drive με δισκετα στο laptop που θα χρειαστει να τους περασεις οταν σου στο ξεκινημα της εγκαταστασης των ΧΡ οταν περιμενει να βαλεις τους extra drivers.

 

μπες στο site tis FS και πηγαινε στο support για αυτο το λαπτοπ και θα βρεις info ;)

δεν το εχω κανει, απλα επειση ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο laptop και εψαχνα το διαβασα κατα τυχη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω το laptop amilo xi2428 όπου έκανα format και πέρασα τα vista ultimate.

Τώρα δεν μπορώ να βρω το πρόγραμμα που δουλευη η κάμερα, είναι το CyberLink PowerDV v2.0. Αν μπορεί κάποιος θα το εκτιμούσα πάρα πολύ.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Γεια σε όλους!!!

Έχω ενα laptop amilo xi 2428 με vista και έχω πρόβλημα με το dvd.Στην αρχή λειτουργούσε κανονικά και αντέγραψα και μερικά dvd.Μετά από μέρες όταν έβαλα ενα cd να διαβάσω δεν έκανε τίποτα.

Στην ενημέρωση του προγράμματος οδήγησης μου λέει ότι είναι εγκατεστημένο κανονικά αλλά στις ιδιότητες μου λέει ότι είναι κατεστραμένο.

Δεν έχω κάνει το recovery στην αρχή.

Μπορεί κάποιοσ να βοηθήσει???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Γειά σας παιδιά,έχω τον AMILO Xi 2428,και θέλω να βάλω παραπάνω μνήμη RAM έχει 2GB λέω να του βάλω άλλα 2,γνωρίζετε πως μπορώ να το κάνω μόνος μου,επίσης τι είδους μνήμη να παραγγείλω,ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για οσους δεν ξερουν το turbo memory ειναι ενα πλακετακη μεσα πανω στο main board και εχει και driver για να παιξει το παρτισιον που βλεπεις ειναι για το recovery το powerdv υπαρχει στο site τις fujitsu αν δεν το βρεις εκει υπαρχει μονο η μια μνημη ειναι απο κατω και η αλλη ειναι κατω απο k/b για το dvd μαλλον εχει προβλημα οταν το αλλαξεις μπορεις να φτιαξεις τα recovery disc

 

απανταω σε διαφορα μhνuματα που γραφτηκαν σε αυτο το post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για οσους δεν ξερουν το turbo memory ειναι ενα πλακετακη μεσα πανω στο main board και εχει και driver για να παιξει το παρτισιον που βλεπεις ειναι για το recovery το powerdv υπαρχει στο site τις fujitsu αν δεν το βρεις εκει υπαρχει μονο η μια μνημη ειναι απο κατω και η αλλη ειναι κατω απο k/b για το dvd μαλλον εχει προβλημα οταν το αλλαξεις μπορεις να φτιαξεις τα recovery disc

 

απανταω σε διαφορα μhνuματα που γραφτηκαν σε αυτο το post

 

Καλησπέρα μήπως θα μπορούσες να γίνεις λίγο πιο σαφής που βρίσκεται η RAM και πως μπορώ να προσθέσω άλλη,επίσης τι μνήμη να ζητήσω αν γνωρίζεις δηλαδή τα χαρακτηριστικά της,θα έμενα υπόχρεος αν με διευκόλυνες,ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...