Προς το περιεχόμενο

Parking στο "Ελ.Βενιζέλος"-τι παίζει?


Apostolishatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο επισημο Parking του αεροδρομιου εχει 5 ευρω την ημερα....

 

 

Αυτόν τον τιμοκαταλογο μου δίνει το επίσημο

 

https://www.aia.gr/el/traveler/parking/airport-parking/Long-term-Parking/#

 

post-61654-0-58849900-1474618950_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για On Line κρατησεις ισχυουν προσφορες . Το ακουσα σε διαφημηση για 5 ευρω την ημερα  https://www.aia.gr/el/traveler/parking/parking-fee-calculator?utm_source=Forestview&utm_medium=Google_Search&utm_campaign=AIA

 

Περυσι πηγα και γυρισα αυθημερον Θεσσαλονικη και από τις 6πμ μεχρι 11μμ πληρωσα 6 ευρω .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόν τον τιμοκαταλογο μου δίνει το επίσημο

 

https://www.aia.gr/el/traveler/parking/airport-parking/Long-term-Parking/#

 

attachicon.gifπΑ.JPG

 

το μακράς διάρκειας πάει με τη μέρα και όντως όπως λέει ο Γιάννης έχουν πέσει οι τιμές. μάλλον είναι παλιό το λινκ ψάξε γιατί παίζουν προσφορές, αλλιώς πας στα ιδιωτικά που είναι στο Κορωπί και σε πάνε αυτοί με βανάκι στο αεροδρόμιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μακράς διάρκειας πάει με τη μέρα και όντως όπως λέει ο Γιάννης έχουν πέσει οι τιμές. μάλλον είναι παλιό το λινκ ψάξε γιατί παίζουν προσφορές, αλλιώς πας στα ιδιωτικά που είναι στο Κορωπί και σε πάνε αυτοί με βανάκι στο αεροδρόμιο.

 

Επειδή το ειχα ψαξει περυσι πιο ακριβα ή ιδια τιμη ηταν και χρειαζοσουν και βανακι  που σιγουρα θα περιμενες καποια λεπτα να ερθει και να σε παει όταν φευγεις  και να σε επιστρεψει όταν γυρισεις .

2-3 λεπτα με τα ποδια περπατησα εντος του αεροδρομιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή το ειχα ψαξει περυσι πιο ακριβα ή ιδια τιμη ηταν και χρειαζοσουν και βανακι  που σιγουρα θα περιμενες καποια λεπτα να ερθει και να σε παει όταν φευγεις  και να σε επιστρεψει όταν γυρισεις .

2-3 λεπτα με τα ποδια περπατησα εντος του αεροδρομιου.

 

εγώ πριν 2-3 βδομάδες που το άφησα πάντως σε ένα ιδιωτικό από Σαββάτο 12:00 μέχρι Κυριακή 23:00 μου πήραν 13 ευρώ και το έπλυναν και μέσα-έξω  :-D  το γέλιο είναι ότι Δευτέρα πρωί ήθελα να το πάω για πλύσιμο .. οπότε γλίτωσα τα έξοδα ..

συν ότι έχει και μεγαλύτερη ασφάλεια μιας και είναι σε ιδιωτικό χώρο 

 

Το Van σε πάει άμεσα στο αεροδρόμιο .. και όταν προσγειωθείς βλέπεις σε ποια έξοδο είσαι .. οπότε τους παίρνεις τηλέφωνο και μέχρι να βγεις έχουν φτάσει και αυτοί 

Επεξ/σία από administrator
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως απο όσο έχω ακούσει στο πάρκινγκ του αερδορομίου γίνονται πολλές κλοπές. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Αλλά όντως αν είναι αφύλακτο, τότε είναι ιδανικός βραδινός στόχος για κλέφτες.

 

Το ίδιο ισχύει και για το Μετρό Κορωπίου. Ειδικά για αυτό απορώ γιατί δεν φτιάχτηκε ένα τεράστιο πάρκινγκ να αφήνει ο κόσμος τα αυτοκίνητα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις!

Οντως οι τιμες φαινονται τσιμπημενες, ωστοσο αν προχωρήσεις στο επομενο βημα για να κανεις κρατηση, εμφανιζει τιμες με προσφορα. για μενα λοιπόν εβγαλε το πιο φθηνο στα 10ε (απο 25 κανονικα).

Κατι ακομα, στο P3 holiday λεει σε παει βανακι αλλα ειδα με google maps οτι με ποδια ειναι κοντα (750m) απο την αερογεφυρα, οποτε μπορεις να πας αμα θες με τα ποδια? (δν εχω βαλιτσα ) Η ειναι κλειστό / περιφραγμενο οπότε πας αναγκαστικα με βανακι?

 

Τελος, για την ασφαλεια, τους πηρα τηλεφ και ειπαν οτι παρακολουθειται απο κλειστο κυκλωμα.

 

Αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις!

Οντως οι τιμες φαινονται τσιμπημενες, ωστοσο αν προχωρήσεις στο επομενο βημα για να κανεις κρατηση, εμφανιζει τιμες με προσφορα. για μενα λοιπόν εβγαλε το πιο φθηνο στα 10ε (απο 25 κανονικα).

Κατι ακομα, στο P3 holiday λεει σε παει βανακι αλλα ειδα με google maps οτι με ποδια ειναι κοντα (750m) απο την αερογεφυρα, οποτε μπορεις να πας αμα θες με τα ποδια? (δν εχω βαλιτσα ) Η ειναι κλειστό / περιφραγμενο οπότε πας αναγκαστικα με βανακι?

 

Τελος, για την ασφαλεια, τους πηρα τηλεφ και ειπαν οτι παρακολουθειται απο κλειστο κυκλωμα.

 

Αυτα.

 

 

Αν θυμμαι καλα ειχα παρκαρει στο κανονικο με 11  ευρω και οχι στο μακρας διαρκειας ....Στο μακρας ειχα παρκαρει καπου το 2010 που πηγα και ηρθα αυθημερον Κοζανη αλλα δεν θυμαμαι κοστος .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμμαι καλα ειχα παρκαρει στο κανονικο με 11 ευρω και οχι στο μακρας διαρκειας ....Στο μακρας ειχα παρκαρει καπου το 2010 που πηγα και ηρθα αυθημερον Κοζανη αλλα δεν θυμαμαι κοστος .

Στο κανονικο νμζ μ εβγαλε διπλασια τιμη (ή 25) οποτε αφου δεν εχω θεμα με βαλίτσα κλπ δεν με πρζ π ειναι λιγο πιο μακρια.

 

Το θετικο ειναι οτι βγαινει πιο οικονομικα (για 2 ατομα) σε σχέση με μετρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κανονικο νμζ μ εβγαλε διπλασια τιμη (ή 25) οποτε αφου δεν εχω θεμα με βαλίτσα κλπ δεν με πρζ π ειναι λιγο πιο μακρια.

 

Το θετικο ειναι οτι βγαινει πιο οικονομικα (για 2 ατομα) σε σχέση με μετρο.

 

Ισως το ειχα πετυχει σε προσφορα περιορισμενης διαρκειας αλλα θυμαμαι ειχα παρκαρει σχεδον διπλα στην κυλιομενη σκαλα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις!

Οντως οι τιμες φαινονται τσιμπημενες, ωστοσο αν προχωρήσεις στο επομενο βημα για να κανεις κρατηση, εμφανιζει τιμες με προσφορα. για μενα λοιπόν εβγαλε το πιο φθηνο στα 10ε (απο 25 κανονικα).

Κατι ακομα, στο P3 holiday λεει σε παει βανακι αλλα ειδα με google maps οτι με ποδια ειναι κοντα (750m) απο την αερογεφυρα, οποτε μπορεις να πας αμα θες με τα ποδια? (δν εχω βαλιτσα ) Η ειναι κλειστό / περιφραγμενο οπότε πας αναγκαστικα με βανακι?

 

Τελος, για την ασφαλεια, τους πηρα τηλεφ και ειπαν οτι παρακολουθειται απο κλειστο κυκλωμα.

 

Αυτα.

Πας με τα πόδια δεν είναι κλειστή η πρόσβαση για τον κόσμο. Ειδικά αν δεν έχεις βαλίτσα. Πιθανό πρόβλημα μόνο αν βρέχει καθώς είναι τελείως ανοιχτός ο χώρος μέχρι την πεζογέφυρα. 

5 ευρό την μέρα βγαίνει αν προπληρώσεις με κάρτα. 

Ακολουθείς τις πινακίδες, σταματάς στην είσοδο δεν πατάς το κουμπάκι και περιμένεις να σου βγάλει την κάρτα.

Την παίρνεις και στην επιστροφή αν δεν έχεις υπερβεί τον χρόνο που δήλωσες, βάζεις την κάρτα και φεύγεις άνετα και ωραία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας με τα πόδια δεν είναι κλειστή η πρόσβαση για τον κόσμο. Ειδικά αν δεν έχεις βαλίτσα. Πιθανό πρόβλημα μόνο αν βρέχει καθώς είναι τελείως ανοιχτός ο χώρος μέχρι την πεζογέφυρα. 

5 ευρό την μέρα βγαίνει αν προπληρώσεις με κάρτα. 

Ακολουθείς τις πινακίδες, σταματάς στην είσοδο δεν πατάς το κουμπάκι και περιμένεις να σου βγάλει την κάρτα.

Την παίρνεις και στην επιστροφή αν δεν έχεις υπερβεί τον χρόνο που δήλωσες, βάζεις την κάρτα και φεύγεις άνετα και ωραία. 

 

Πολυ απλη διαδικασια με απαιτουμενες απλες  βασικες γνωσεις υπολογιστη .Οσοι εργαζομαστε ολοι εχουμε μια χρεωστικη καρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...