Προς το περιεχόμενο

ViewSonic VE710s, δεν ανοίγει μόνη της


pritanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά

Έχω μια ViewSonic μοντέλο VE710s 19΄΄

808465.jpg

που την είχα πάρει μαζί με τον υπολογιστή από το Carrefour. Η εγγύησή της έχει λήξει και εδώ και 3 μήνες με παιδεύει πολύ να ανοίξει. Όταν ξεκινάω τον υπολογιστή ...σκοτάδι πίσα! δεν φαίνεται τίποτε. Μετά από κανένα 20λεπτο εμφανίζετε για 1 δευτερόλεπτο και μετά πάλι σκοτάδι. Πατώντας τώρα ένα κουμπάκι (που είναι για κεντράρισμα της οθόνης) πολύ γρήγορα και για μεγάλο χρονικό διάστημα (γύρω στα 50 λεπτά) σε κάποια στιγμή ανοίγει και όλα της είναι τέλεια. Εννοώ πως αφού ανοίξει μετά δεν έχει κανένα μα κανένα πρόβλημα.

Υπάρχει κάποιος που ξέρει που μπορεί να ωφείλετε αυτό;

Το καλώδιο της οθόνης δεν μπορώ να το αλλάξω γιατί δεν μπόρεσα να το βγάλω επειδή από την πλευρά της οθόνης είναι Fix.

Αντιπρωσοπεία εδώ στη Θεσσαλονίκη της ViewSonic δεν μπόρεσα να βρω. Στο Carrefour πήρα πολλές φορές τηλέφωνο αλλά άκρη δεν βρήκα. Λάθος τηλέφωνα μου δίνουν συνέχεια για το που είναι το service της ViewSonic

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος με τον ένα ή τον άλλο τρόπο (κάποια λύση δηλαδή για την φτιάξω μόνος μου ή αν ξέρετε που μπορώ να την πάω για την διορθώσουν τεχνικοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...