Προς το περιεχόμενο

ποσο τα δινω..?


atropa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ενα mobo gigabyte ga 965p ds3 με εναν core E6600 και 2 μνιμες twinmoss 2x1gb ddr2 667mhz ποσο να τα δοσω?

 

και λεω να παρω μια Gigabyte GA-P35-DS4 μαζι με Intel Core 2 Duo 8400 και Corsair

Ram 2GB Kit DDR2 800 4-4-4-12 καλες επιλογες σε σχεση με πριν?

 

εχω και μια ψυκτρα thermaltake maxorb και αναροτιεμαι ανμ χοραι στην gigabyte ds4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα δεν περιμενω κατι παραπανω απο 10 με 15% σε επιδοσεις αλλα λογω του οτι εμενα αυτο το 10 με 15 ειναι σημαντικο.. γιατι τον κανω και ενα overclock στα 3.5ghz και θα εχω 20-30% παραπανω.

που για μενα ενα κομματι που γραφω και τωρα εχει 90% performance (cpu usage that is) θα εχει 60% μετα πραγμα που μου ανοιγει δρομο σε περισοτερα οργανα και fx.

και επειδη εχω album να παραδοσω τελι αυγουστου το μονο που δεν χρειαζομαι ειναι να κανο export/render ηχους και να κληνω ανοιγω οργανα και εφφε (οπως καταλαβες ειναι σε στουντιο μουσικης το pc οποτε το παραμικρο ποσοστο επιδοσεων ειναι σημαντικο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο Ε6600 με λίγη προσπάθεια και καλές μνήμες μπορεί να φτάσει τα 3.5Ghz ;)

 

τώρα για την δουλειά που λες, πιθανόν ένας quadro να σου δούλευε καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο Ε6600 με λίγη προσπάθεια και καλές μνήμες μπορεί να φτάσει τα 3.5Ghz ;)

 

τώρα για την δουλειά που λες, πιθανόν ένας quadro να σου δούλευε καλύτερα.

 

το προγραμα δεν βλεπει 4 cpu οποτε τζιφος.

ναι παει μεχρι 3.5 αλλα ψινεται και δεν εχω καμια ορεξει να πρεπει να βαζω τους ανεμιστιρες στης πολλες στροφες για να κρατιεται δροσερος (θορυβος στο στουντιο ειναι ο χειροτερος εχθρος)

ενω ο 8400 παει χαλαρα στα 3.5 και χωρις παραπανω θορυβο.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως να προτημισω την abit ip35 pro για mobo..? γενικα ειμαι πολυ συμπαθης με της abit

 

Έχει πολύ καλό multiplier, και γενικά ακούγονται καλά λόγια. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...