Προς το περιεχόμενο

δεν μπορω να το συνδεσω στο ιντερνετ


BilliSsS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσφατα εκανα συνδεση για ιντερνετ απο την vodafone 768 και μου εδωσαν μαζι ενα μοντεμ της πλακας

πριν απο λιγες μερες αγορασα αυτο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615008

και δνε μπορω να το συνδεσω ωστε να εχω ασυρματο ιντερνετ και στο laptop και με καλωδιο στο στα8ερο

μπορειτε να με βοηθησετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το διορθωσα εγω επειδη ειναι το προτο του ποστ.καλως ηρ8ες στο φορουμ και απο εδω και μπρος αν μπορεις ελληνικα διοτι την επομενη φορα 8α σβηνονται και δεν 8α επαναφερονται.οσο για την ερωτηση σου .αυτο που πηρες δεν ειναι adsl roυτερ αλλα ειναι απλα ρουτερ δηλαδη παιρνει το ιντερνετ απο καποιο αλλο ρουτερ και το μοιραζει ασυρματα.ειναι σαν access point η να το πω απλα για να το καταλαβεις σαν wireless switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry για τα greeklish.

και τωρα στο θεμα μας .Μιπος μπορει καποιοσ να μου πει πωσ μπορω να μιρασο το ιντερνετ μεσο αυτου του ρουτερ?

τι ρυθμισεισ πρεπει να κανω?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σου δωσαν usb τοτε πρεπει να κανεις κοινοχρηστη την συνδεση και μετα να ενωσεις τα 2 pc πανω στο switch και το δευτερο pc Να εχει σαν gateway το πρωτο pc.

πρωτο pc

ip 192.168.1.2

subnet 255.255.255.0

gateway 192.168.1.2

dns automata

δευτερο pc

ip 192.168.1.3

subnet 255.255.255.0

gateway 192.168.1.2

 

την συνδεση με το μοντεμ 8α την κανεις κοινοχρηστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μοντεμ που μου εδωσαν εχει usb kai ethernet .

δλδ αν το συνδεσο με usb και κανω τισ ρυθμισεις που ειπατε θα εχω ιντερνετ και στα 2 pc?

ωμοσ θα μπορω να εχω και στο λαπτοπ ασυρματα?

 

επιδη ξεχασα να το αναφερω το 1 ειναι λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχει και Usb και ε8ερνετ τοτε δεν 8α κανεις αυτο που ειπα πιο πανω.το ena pc 8α παει με usb το αλλο με ethernet.αν τωρα δεν ειναι ασυρματο τοτε 8ες ειτε access point ειτε ασυρματο ρουτερ για να πεξει ασυρματα.υπαρχει και αλλος τροπος το ενα pc να παιρνει απο το αλλο ασυρματα που το δευτερο 8α περνει με καλωδιο ethernet αλλα 8α μπλεξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...