Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕΝΕΤ συνδέσεις ΤΕΛΟΣ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορώ γιατί σκάτε..

Κ το connex ειναι οτενετ.ΟΤΕ με provider για το διαδικτυο την οτενετ.

Θα χαλάσει δηλαδή κανεναν να του μειωθει ο λογαριασμός ή να αποκτήσει δωρεάν αναβάθμιση ταχύτητας ,ή.... και τα δύο ταυτοχρόνως..

Ελεηνή και ελεηνή....Νομίζω απλά αυτή την στιγμή θέλετε λίγο να κράξετε γιατί δεν είναι επαγγελματικό το ότι δεν ενημέρωσαν. Δεν είμαι οπαδός του οτε αν και όπως και να το κάνουμε μπορεί περισσότερα από τους άλλους. Νετονε έκανα αίτηση,αλλά δουλεύω οτε.

Για δοκιμάστε αν για παράδειγμα δεν αλλάξουν τα τιμολόγιά σας να μεταπηδήσετε σε connex ....χωρίς ενδεχομένως καμία διακοπή και με χρήση των ίδιων ακριβώς κωδικών...

 

Και ηαναβάθμιση γίνεται σταδιακά στους υπάρχοντες χρήστες .είχαν πει μεχρι τέλος του ιανουαρίου,κάτι ομως που δεισχύει,αλλά θα γίνςι καποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Επισημα, ο οτε δεν εχει δωσει καποιο χρονοδιαγραμμα(δυστυχως) οποτε οτι κ να πουμε ειναι καπως φλου.

Παντως, σε οποιον γινει η αναβαθμιση ας μας αναφερει σε ποια περιοχη ειναι για να ξερουμε που κινουμαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα με πήραν απο τον οτέ τηλ στο κινητο μάλιστα , την περασμενη βδομάδα.

 

με ενημέρωσε για την μετάβαση σε conn-x και για την αναβάθμιση σε 1μβιτ που 8α κοστιζει 16.90 από 20.5 που ήταν αν δεν κάνω λάθος.

 

μου ζήτησαν και ε-μαιλ ώστε να μου στέιλουν την σύμβαση για μετάβαση την οποία την έστειλα αφου την συμπλήρψσα μέ φαξ , αφού πήρα πρώτα την οτενετ για να ρωτήσω λεπτομέρειες αν ισχύουν οσα μούπαν στο τηλέφωνο.Τελικά παράλληλα στην νέα συμβαση επέλεξα και νέα ταχύτητα τα 4μβιτ που κοστίζουν 22.5 ε. (καπου εκεί τεσπα)

 

ένας φίλος μου που είχε και αυτός onDSL αορίστου και την είχαμε βάλει μαζι σχεδόν πριν 2-3 χρονια τον πηραν και αυτόν.Κατι αλλοι νεώτεροι χρήστες ούτε φωνη και ακρόαση ακόμα.

 

 

επίσης να αναφέρω πως έχει ηδη γίνει 1μβιτ απο δευτέρα με καλές ταχύτητες (100ρια τορεντς 107 ftps) (η αναβαθμιση στα 4 που ζήτησα δεν ξέρω πότε) , αλλά με κάποια προβληματα μη σύνδεσης αρχικά που με ενα τηλ στο 121 το φτίαξαν την ίδια μέρα ευτυχώς γιατι καποτε περίμενα 10 μέρες...

 

edit: περιοχή περιστερι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παράλληλα στην νέα συμβαση επέλεξα και νέα ταχύτητα τα 4μβιτ που κοστίζουν 22.5 ε. (καπου εκεί τεσπα)

 

Με ενδιαφέρει και μένα να πάω στα 4mbit (από 768 που είμαι τώρα, αορίστου). Θα μουζ ητήσουν κάποια δέσμευση ή θα μείνω πάλι αορίστου???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφέρει και μένα να πάω στα 4mbit (από 768 που είμαι τώρα, αορίστου). Θα μουζ ητήσουν κάποια δέσμευση ή θα μείνω πάλι αορίστου???

 

για δεσμευση αναφορικά με το αν επιλέξεις αναβάθμιση γραμμής δεν μου ανεφεραν τπτ,ουτε εγραφε τπτ μεσα η αιτηση.Για να είμαι ειλικρινής δεν ρώτησα καν , καθώς δεν σκοπεύω να αλλάξω παροχο για χy λόγους που δεν είναι του παρόντος να αναλύσουμε εδώ.

 

Το μόνο που μου ανέφεραν για δεσμευση στα πεταχτα αφορουσε το αν επιλέξω και κάποιο ρουτερ.Και επειδη δεν με ενδιαφέρει δεν έδωσα και σημασία .Αλλά αν θυμαμε καλα ελεγε (στο τηλ.) πως αν πάρω καποιο ρουτερ προπληρωνω 4μηνες και ισως 6μηνη δεσμευση.Σαν να αγοράζεις δηλ πακέτο από την αρχή.

 

Οποτε στην περιπτωση της αναβαθμισης δεν νομιζω να εχει,αλλα καλού κακου ρωτας στο τηλ που θα σε παρουν ,όπως και πριν στειλεις την αιτηση σε καμια οτενετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μεταφερθεί κάποιος στο conn-x λόγω της συγχώνευσης με την otenet, δεν υπάρχει δέσμευση. Αν είχε κάποια δέσμευση με την otenet, δεν ισχύει στον οτε πλέον, εφόσον περάσει στο conn-x. Και επίσης, ότι ταχύτητα και αν επιλέξει από το conn-x, μπαίνει στο τιμολόγιο του οτε, καμία σχέση με το τι πλήρωνε/πληρώνει στην otenet.

 

Όσο για τη διαδικασία ενημέρωσης των πελατών, δεν έχει ολοκληρωθεί η απορρόφηση της otenet, οπότε μπορεί μερικοί απλά να μην έχουν ενημερωθεί ακόμα...

 

:whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιρνω χθες στο 134 και τους λεω εχω οτενετ bundle 8mbps ακουσα οτι εγινε συγχωνευση οτενετ-οτε .Μπορω να αναβαθμιστω στα 24mbps connx??

Μου λεει η υπαλληλος βεβαιως ,αρκει να παρετε τηλ στο 134 απο το τηλ που εχετε το ADSL ( ειχα παρει απο το τηλ της δουλεια μου) και να ζητησετε να γινει αναβαθμιση.

Επισης δεν θα γινει διακοπη ,παρα μονο ισως καποιες ωρες.

Παιρνω λοιπον το ιδιο βραδυ τηλ στο 134 απο το τηλ του σπιτιου που εχω την adsl και λεω τα ιδια.Αυτη την φορα ηταν αλλη υπαλληλος και μου λεει οχι, δεν γινεται απλα με ενα τηλεφωνο ,πρεπει να μας στειλετε εξουσιοδοτηση για να γινει η μεταβαση

Τωρα λεω να ξαναπαρω μηπως πετυχω καποια που μπορει να κανει την μεταβαση απλα με το τηλ.Που να τρεχω να βρω φαξ?

Το ιδιο αντιμετωπισα παλια στην οτενετ.ηθελα αναβαθμιση απο τα 2 στα 4 και μου λενε πρεπει να στειλετε φαξ με ταυτοτητα ,το αιτημα σας κτλ.Με παιρνει καποια μερα τηλ ενας τυπος απο οτενετ ,εληγε η συνδεση , και μου λεει οελετε να συνεχισετε την συνδεση,

λεω ναι αλλα θελω να παω απο τα 2 στα 4 mbps .μου λεει βεβαιως και εγινε 4 ! ουτε φαξ ,ουτε τρεξιματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι το προβλημα αυτο το δημιουργησες μονος σου λεγοντας οτι θες να πας σε conn-x απο otenet. To 134 ειναι για το conn-x για αναβαθμισεις στην otenet δεν λειτουργει ετσι. Το οτι εχει γινει καποια αλλαγη αυτη τη στιγμη δεν εχει καποια σημασια προς το παρον

 

Αυτο που λες για πιο παλια στην otenet δεν ξερω γιατι στο ειπανε ισως επειδη ετρεχε ακομα η συνδεση σου ειχες καποιο συμβολαιο, δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν, κάλεσα 134 σήμερα και ρώτησα για τη μεταφορά σε conn-x.

Η κοπέλα στη γραμμή μου είπε ότι μπορώ να μεταφερθώ αλλά πρέπει να δεσμευτώ για 6 μήνες (ενώ αυτη τη στιγμή είμαι ΟΤΕΝΕΤ αορίστου).. Μου είπε μάλιστα ότι αν θέλω μένω σε ΟΤΕΝΕΤ σύνδεση.... Που όμως δεν πρέπει να συμφέρει κανέναν, αφου πληρώνω τα 768 20.50 ευρώ!

Ισχύουν τα παραπάνω περί εξάμηνης δέσμευσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν μείνεις στην αορίστου,η δική σου σύνδεση δεν θα αναβαθμιστεί απο 768 στο 1Mbps;Θα μείνει ως έχει;

Μπορεί και να μην έχω καταλάβει καλά,αλλά...όλες τις 768 δεν αναβαθμίζει ο OTE;Λογικά δεν θα πρέπει να σου την αναβαθμίσουν;Και σα ίδια λεφτά εννοείται(20.50 ευρώ/μήνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού η οτενετ σταμάτησε τις συνδέσεις της, αυτά τι είναι (και είναι και καινούρες προσφορές)???

 

http://diodos.gsrt.gr/PackagesISP.aspx?isp=18&f=s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης κάπου άκουσα ότι αν σε πάρουν αυτοί τηλέφωνο σου κάνουν προσφορά σε χαμηλότερες τιμές απο τις γνωστες (29.9 για την 24αρα).. Ξέρει κανείς?

 

Α, ξέχασα να πω ότι στο 134 μου είπε ότι χρειάζεται φαξ και τα γνωστα.. Αλλιώς να πάω σε ένα υποκατάστημα του ΟΤΕ (μου συνέστησε να μην πάω σε Γερμανό!)...

 

 

@GiOrGoSk21: μάλλον θα την αναθμιζανε στο 1, αλλά και πάλι δεν συμφερει για 20.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι με φοιτικό adsl στα 768, στο οποίο πληρώνω 11,90? το μήνα, μου ήρθε ειδοποίηση και πλέον από χθές είμαι στα 2Mbps στην ίδια τιμή!!!!

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...