Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕΝΕΤ συνδέσεις ΤΕΛΟΣ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλιώς να πάω σε ένα υποκατάστημα του ΟΤΕ (μου συνέστησε να μην πάω σε Γερμανό!)...

 

φίλε το ίδιο είναι να πας και σε Γερμανό και σε multirama. Τα ίδια πακέτα πουλανε,ίδιες τιμές.

 

Απλά επειδή αυτές οι δυο εταιρίες παίρνουν ένα bonus απο τον ΟΤΕ για τις πωλήσεις τους δεν θέλουν να πας εκει για να βγάζει καθαρό κέρδος ο ΟΤΕ ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

αχα, σωστό αυτό..

 

τελικά προσανατολίζομαι στα 4Μbit.

να παω στον ΟΤΕ, ή να στειλω φαξ? Στο 134 μου ειπαν οτι δεν το κανουν τηλεφωνικα...

εχει στειλει κανεις αιτηση με e-mail?

 

Η συνδεση ειναι στο ονομα μου, το σταθερο στου πατερα μου.

 

 

 

 

Αν μεταφερθεί κάποιος στο conn-x λόγω της συγχώνευσης με την otenet, δεν υπάρχει δέσμευση. Αν είχε κάποια δέσμευση με την otenet, δεν ισχύει στον οτε πλέον, εφόσον περάσει στο conn-x.

:whistle:

 

το είδες καπου γραμμένο αυτό; γιατί μου είπαν άλλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχα, σωστό αυτό..

 

τελικά προσανατολίζομαι στα 4Μbit.

να παω στον ΟΤΕ, ή να στειλω φαξ? Στο 134 μου ειπαν οτι δεν το κανουν τηλεφωνικα...

εχει στειλει κανεις αιτηση με e-mail?

 

Η συνδεση ειναι στο ονομα μου, το σταθερο στου πατερα μου.

 

 

 

 

 

 

το είδες καπου γραμμένο αυτό; γιατί μου είπαν άλλα?

 

Εγώ είχα στείλει αίτηση για να συνεχίσω την 6μήνη σύνδεση και μέσα σε 3 μέρες αναβαθμίστηκα κανονικά... οπότε όπως και να το κάνεις το ίδιο θα είναι...ελπίζω δηλαδή;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλαξαν πάλι τα δεδομένα.. θα παω στα 24Μbit, καθώς θα το μοιραζομαι ασυρματα με την ξαδέλφη μου και με ενδιαφέρει και η υψηλη ταχυτητα στο upstream...

 

 

Μιλησα με ένα φίλο που έβαλε πρόσφατα Forthnet - απεριοριστα σταθερά και 24αρι Ιντερνετ με 40ευρά.. (τώρα ξεκίνησε στην περιοχή μας το ιδιόκτητο δίκτυο)..

Έφαγε πακέτο, μαθαίνοντας εκ των υστέρων ότι το πανάκριβο ISDN ρουτερ του (Fritz 7170) ήταν άχρηστο πλέον, καθώς απο την φορητότητα του αριθμού του μετατράπηκε η γραμμή απο ISDN σε PSTN!!!

Με τον ΟΤΕ τι γίνεται? Εγώ που έχω OTENET OnDSL kit πάνω σε ISDN γραμμή για μεταβώ σε conn-x 24άρι πρέπει να με περασουν σε PSTN, ή δουλεύει και με το ISDN στον ΟΤΕ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είδες καπου γραμμένο αυτό; γιατί μου είπαν άλλα?

 

Το είδα γραμμένο σε εξουσιοδότηση που αποστελλόταν στους συγκεκριμένους συνδρομητές. Γιατί σου είπαν στο τηλέφωνο αυτά, δε μπορώ να το ξέρω, μήπως δεν ήταν καλά πληροφορημένοι... πάντως η αποστολή ταυτότητας+εξουσιοδότησης από τον κάτοχο του τηλεφώνου προς τον οτε είναι απαραίτητα ;)

 

EDIT: ...αλλά δε νομίζω ότι πρόκειται για τρομερή δέσμευση το 6μηνο... ούτως η άλλως, θα βάλεις adsl για 2-3 μήνες π.χ? Δε μου φαίνεται ότι αγγίζει πολύ κόσμο αυτό το θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειναι τρομερη δεσμευση και δεν προκειται να διακόψω ποτε το Ιντερνετ, αλλα παίζουν και κάποια αλλα πραγματα..

 

Δεν ξερω πως ειναι προτιμότερο να κάνω την αίτηση..

 

Πως μπορώ να μαθω σε ποιο DSLAM συνδέομαι?

 

την εξουσιοδότηση την εχουν κάπου στο Ιντερνετ να τη κατεβάσω, ή πρεπει να την πάρω απο τον ΟΤΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα στείλει αίτηση για να συνεχίσω την 6μήνη σύνδεση και μέσα σε 3 μέρες αναβαθμίστηκα κανονικά... οπότε όπως και να το κάνεις το ίδιο θα είναι...ελπίζω δηλαδή;)

 

με email?και αν ναι σε πιο email την στέλνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ειπαν οτι θα γινει αναβαθμιση πρωτα στο 1Μbps και μετα στα 24....

Εγω πρέπει να επανεκιννησω το ρουτερ αφου έχουν κάνει αλλαγή ,για να συνδεθώ με μεγαλύτερη ταχύτητα? Ή έτσι ξαφνικά το ρουτερ θα κλειδώσει σε υψηλότερη ταχύτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...