Προς το περιεχόμενο

8800 GT,αλλα ποια ???


bogkolis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον,

 

Μιας και ειμαι στη φαση να παω προς αγορα καινουριας καρτουλας, εστω οτι παω στην 8800 GT ποια απ' ολες τις υλοποιησεις μου προτεινετε? Σκεφτομαι απο την αλλη και την 3870 που στο gpureview εχω δει οτι σχεδον σε ολα τα specs (εκτος απο το Pixel Fill Rate) ειναι καλυτερη απο την 8800,αλλα γενικα βλεπω οτι γινεται πολυς ντορος και δεν βγαινει καποιο αντικειμενικο συμπερασμα.

Αλλα ας επανερθουμε στο θεμα μας που ειναι η 8800,να παω σε μια υλοποιηση των 215-230ε (που η διαφορα με την 3870 ειναι ελαχιστη) η στην ταξη της XFX GEFORCE 8800GT 512MB PVT88PYDD XXX που ειναι στα 270ε? Στη 2η κατηγορια η διαφορα τιμης ανεβαινει στα 60ε και πραγματικα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο.

 

Καθε παρατηρηση δεκτη,αλλα θα παρακαλουσα οχι μια ξερη απαντηση του στυλ " 8800 γιατι ετσι! ". Ειμαστε στο να αγορασουμε καρτα απο 210-270ε οποτε στην περιπτωση που το τελικιασουμε (δηλαδη φτασουμε τα 270) θα ηθελα καποιος που γνωριζει να μου τεκμηριωσει αν αξιζουν αυτα τα παραπανω 60ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε εγω σου προτεινω να πας σε ati απο την αποψη οτι εχει αρκετα καλα ρολογια σε περιπτωση που την θες για o/c ενω αυτο που πληρωνεις για τις επιδοσεις που παιρνεις μπορει να χαρακτηριστει ως value for money...αυτο βεβαια εξαρταται και απο τον κατασκευαστη...κατα την γνωμη μου παρε αυτη

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510653

ειναι και μπλε :->>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οι 2 κάρτες είναι πολυ καλές.εγώ έχω μια 8800gt λόγω λίγο καλύτερων επιδόσεων...εάν τελικά πάρεις 8800 σου προτείνω της gigabyte(υπάρχει και στο πλαίσιο και στο e-shop) λόγω του καλύτερου συστήματος ψύξης που έχει....πάντως επαναλαμβάνω ότι είτε 8800 είτε 3870 να πάρεις θα μείνεις ευχαριστημένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 270 παιρνεις 8800 gts 512!:confused:

 

Την πιο φτηνη παρε!:shifty:

 

Κατα πριτιμηση την twintech του πλαισιου, οχι τιποτα αλλο, αλλα γα να μας πεις αν ειναι καλη να την παρουμε και εμεις!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα πλακα την 8800GTS με G92 δεν την ειχα υπ'οψην.Και οντως ειναι αρκετα καλη η τιμη της.

Ρε γαμωτο ομως,αυτο που με ανησυχει πολυ ειναι οτι στο παρακατω λινκ μονο το Texture Fill Rate φαινεται να ειναι σημαντικα καλυτερο στις 8800 σε σχεση με 3870.Οι καλυτερες επιδοσεις της 1ης,απ οτι λετε, οφειλονται μονο εκει τελικα??

 

http://www.gpureview.com/show_cards.php?card1=548&card2=547

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Twintech έχω και εγώ παιδιά υπερχρονισμένη με στοκ ψύκτρα και είμαι 100% ικανοποιημένος. Το τσιπ είναι το ίδιο με τις άλλες, μόνο το αυτοκόλλητο αλλάζει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file mou kalhspera....h gnwmh mou einai oti an thes na pareis thn 8800gt kalytera dwse liga parapanw kai pare thn 8800gts g92.einai paaaara poly kalh karta a8orybh den anevazei temp me tipota kai apo epidoseis skizei...egw exw thn xfx 8800gts kai se sxesh me thn 2900xt pou eixa prin den sygrinetai....an pali den dia8eteis tosa lefta h 3870 einai oti kalytero sta lefta ths,opote thn pairneis me kleista matia....koitas thn tseph sou kai apofasizeis!!!!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...