Προς το περιεχόμενο

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

kostasSTi

IP35Pro & Wolfdale...

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω έναν c2d 8200 για το htpc μου και σκέφτομαι να τον βάλω σε Abit IP35Pro. Το πρόβλημα είναι οτι στο cpu support list της abit βλέπω οτι δεν έχει καθόλου Wolfdale. Από την άλλη, στα bios για τη συγκεκριμένη μητρική, στο προηγούμενο bios (12) γράφει supports wolfdale!

Έχει βάλει κανείς 8ΧΧΧ πάνω σε IP35Pro?

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα man :) Fsb και socket είναι συμβατά. Ετοιμάζομαι και γώ να βάλω πάνω Ε8400. οπότε η απορία παραμένει

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Κοσμά τελικά δουλεύουν. Το έμαθα από ένα παλικάρι που δουλεύει έναν 8400 πάνω στην IP35Pro... Πιθανόν να είναι λάθος στο site της Abit.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Έστειλα και mail στην Abit χθες, οπότε όταν απαντήσουν, θα παραθέσω την απάντησή τους...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ναι απαντάνε αμέσως είναι παλικάρια. :) εγώ που είχα ένα προβληματάκι σε μιία ώρα μου απάντησαν. :)

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Απλά υπάρχει λάθος στη συγκεκριμένη σελίδα..Απ' την έκδοση 12 του ΒΙΟS και μετά υποστηρίζονται οι wolfdale..Tσέκαρε εδώ: http://www.abit.com.tw/page/en/download/download_bios_detail.php?pFILE_TYPE=Bios&pMAIN_TYPE=Motherboard&pTITLE_ON_SCREEN=IP35+Pro&pSOCKET_TYPE=LGA775

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εμένα με το 14 είχε αρκετά προβλήματα, έβαλα το 16b4 και δουλεύει τζάμι. Βγήκε και 16b9 απ'οτι είδα αλλά δεν το έχω βάλει ακόμα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Δημιουργία νέου...