Προς το περιεχόμενο

8800 gts 512


ahh1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πριν απο λιγο καιρο πηρα την asus 8800 gts 512 και στο overclock στα 750 και 780 κανοντας τεστ στο 3d mark 06 μονο στο fores με δινει και στισ 2 συχνοτητεσ το ιδιο αποτελεσμα 38,5 με 38,7 FPS εχει κανενας παρομια καρτα να μου πει στο ιδιο τεστ αν εχει διαφορα με αθτεσ τισ συχνοτιτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντος η καρτα ειναι τρομερη με full γραφικα και 1920χ1200 paizei aneta to Call of Duty 4 alla sto NFS Pro thelei na κοψεις μερικα και απορο γιατι δεν εχει δα και τα τρομερα γραφικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα με 30Mhz παραπάνω τι διαφορα περίμενες καμια 10fps???? Εννοειται οτι η αυξηση θα ήταν απειροελάχιστη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ την διαφορα σε επιδοσεις από το o/c δεν θα τις δεις έτσι!

Θα την δεις από την διαφορά στα τελικα σκορ SM2 και SM3 του 3dmark06 που βγάζει στο τέλος!

Τα fps που βλέπεις εσύ σε ένα συγκεκριμένο κομματι του bench είναι σαν να ψαχνεις ψύλους στα άχυρα! Ειδικά για περιπτώσεις oc της τάξεως του 4%!

Ενα fps πανω ένα fps κατω μπορει να είναι καθαρά τυχαίο γεγονός που εξαρτάται από ΠΑΡΑ πολλους παράγοντες και μπορεί να εμφανιστει ακόμη και αναμεσα σε δύο διαφορετικά benches με ιδιο ακριβώς oc!

Οπότε οπως ελπίζω να καταλαβαίνεις την διαφορά σε επιδόσεις με μολις 4% oc ειναι πολύ δύσκολο να τις μετρήσεις!!!!

 

Για να πεις οτι θα δεις εμφανή διαφορά θα πρέπει να κάνεις o/c από 10% και πάνω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντος η καρτα ειναι τρομερη με full γραφικα και 1920χ1200 paizei aneta to Call of Duty 4 alla sto NFS Pro thelei na κοψεις μερικα και απορο γιατι δεν εχει δα και τα τρομερα γραφικα.

Κι εγώ την ίδια έχω πάνω και τρέχω στα 1920χ1200 full details ολα τα παινχίδια χωρίς το παραμικρό πρόβλημα..Οσο για το Nfspro το ίδιο παρατήρησα οτι τα γραφικά του είναι μέτρια σε σχέση με τον προκάτοχο του.Εκτός και αν θέλει λειτουργικό με DX10 για να δείξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...