Προς το περιεχόμενο

'Ετοιμο τα Windows Vista SP1 και Windows Server 2008


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με σημερινή ανακοίνωση της Microsoft, ολοκληρώθηκε η ανάπτυξη του πρώτου Service Pack για τα Windows Vista καθώς και η ανάπτυξη των Windows Server 2008.

 

To πολυαναμενόμενο SP1, θα περιέχει όλα τις ενημερώσεις που έχουν κυκλοφορήσει μέχρι σήμερα για τα Windows Vista ενώ ένα από τα κύρια χαρακτηριστικά του θα είναι η τεράστια βελτίωση στη ταχύτητα αντιγραφής αρχείων μέσω τοπικού δικτύου. Επιπλέον θα υπάρχει υποστήριξη νέων τεχνολογιών όπως exFAT, UEFI, SD Advanced DMA, DirectX 10.1 και του x64 EFI network boot.

 

Πάντως όπως αναφέρει η Microsoft, το Service Pack θα διατεθεί για κατέβασμα στα μέσα Μαρτίου προκειμένου η Microsoft να συνεργαστεί με κατασκευαστές hardware στην επίλυση προβλημάτων συμβατότητας με τους drivers των συσκευών τους.

 

Η αγγλική έκδοση αναμένεται να διατεθεί στο site της Microsoft στα μέσα Μαρτίου μαζί με την Ισπανική, Γαλλική, Γερμανική και Ιαπωνική έκδοση. Οι υπόλοιπες γλώσσες συμπεριλαμβανομένου της Ελληνικής θα κυκλοφορήσει τον Απρίλιο.

 

Source.png Πηγή: Ανακοίνωση Microsoft

Link.png Site: Χαρακτηριστικά του Vista SP1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys το προσφατο refresh of sp1 rc1 ξερουμε αν φτανει καθολου το final build?

hal το κουμπι σχολια λιγο ψηλα δεν ειναι? το βλεπουν και το καταλαβαινουν σιγουρα ολοι? θα το προτιμουσα σαν link στο τελος

by the way sp1 rc refresh μου πιανει καμια 200ρια mb παραπανω στη μνημη (1gb idle). Αλλα αν ειναι να πηγαινει καλυτερα δε πειραζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τον τροπο που γραφει ο φιλος achil, πρεπει να ειναι πολυ noobας, πολλα απο αυτα που λεει δεν ειναι απολυτα, αφορουν μονο αυτον. δηλαδη στ@@ μας. να το πει στα παιδια του

Δε μπορω να καταλαβω γιατι επειδη καποιοι μισουν το λειτουργικο τοσο πολυ να θελουν να πεισουν (παραπλανησουν βασικα) τους αλλους με τετοιο τροπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τον τροπο που γραφει ο φιλος achil πρεπει να ειναι πολυ noobας, πολλα απο αυτα που λεει δεν ειναι απολυτα, αφορουν μονο αυτον. δηλαδη στ@@ μας. να το πει στα παιδια του

Δε μπορω να καταλαβω γιατι επειδη καποιοι μισουν το λειτουργικο τοσο πολυ να θελουν να πεισουν (παραπλανησουν βασικα) τους αλλους με τετοιο τροπο

 

Ένα link παράθεσα Exoskeletor, δεν εκφέρω προσωπική γνώμη για τα vista. Και παρεμπιπτόντως ποια από αυτά που γράφω δεν είναι απόλυτα και να τα πω στα παιδιά μου και τα γράφεις στα @@ σου; Ποιόν παραπληροφόρησα; Τι έχει ο τρόπος γραφής μου και είμαι noobας; Δεν μπορώ να καταλάβω τι ζόρι τραβάς με την πάρτη μου. Αν θέλεις κάτι pm. Ε ρε κάτι ορέξεις που έχει ο κόσμος βραδιάτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι ελεγα το ελεγα για αυτον που εγραψε το review οχι για σενα, εσυ καλα κανεις και βαζεις τετοια link

 

Άλλη φορά να βάζεις σημεία στίξης και κυρίως κόμματα, για να καταλαβαίνουμε σε ποιον αναφέρεσαι ;). Είπα και εγώ βραδιάτικα :mad:. Παρεξήγηση.

 

Για να γυρίσουμε ontopic, ούτε εγώ συμφωνώ απόλυτα φίλε Exoskeleton, με το άρθρο. Αλλά πρέπει να παραδεχτούμε, ότι το πολυαναμενόμενο SP3 των XP θα είναι ο μεγαλύτερος αντίπαλος των VISTA, όσο αναφορά τις νέες πωλήσεις λειτουργικών. Και αν τελικά βγει πραγματικό SP3, γιατί πολλά διαβάζουμε στο Διαδίκτυο ότι απλά θα περιλαμβάνει μόνο τα updates και ελάχιστες καινοτομίες, πιστεύω θα δούμε πολλούς να γυρνάνε πίσω στα XP. Να θυμίσω το άλλο τραγικό λάθος της MS με τα Millennium και την οπισθοχώρηση στα 98.

 

EDIT: Τώρα που έβαλες κόμματα, βγαίνει νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορω να καταλαβω γιατι επειδη καποιοι μισουν το λειτουργικο τοσο πολυ να θελουν να πεισουν (παραπλανησουν βασικα) τους αλλους με τετοιο τροπο

 

Υπάρχει και η περίπτωση να το αγαπάς εσύ πάρα πολύ (ή να έχεις έμμισθη σχέση με αυτό) και να θέλεις εσύ να πείσεις (παραπληροφορήσεις βασικά) τους άλλους με τέτοια post.

 

Οπότε, ας μείνουμε στις προσωπικές απόψεις του καθενός και στο αναφαίρετο δικαίωμα λόγου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, τα παίρνουμε απο τον Bill. :o εντάξει τώρα;

 

και τα Βίστα; αυτά ειναι παιδί του Balmer :cry:

 

Μια μέρα ο Βασίλης θα γράψει στην αυτοβιογραφία του, "απο τότε που έφυγα απο τα κουμάντα άρχισε η κατηφόρα. Ειδικα εκεινος ο ιδρωμένος καραφλός χοντροπήθικος με την εμμονή του να βγει ενα λειτουργικό κατ' εικόνα και ομοίωσή του, ήταν ο αρχιτέκτονας του ολέθρου για την Εταιρεία.",

και πριν τον πρόλογο θα έχει ιδιόχειρη αφιέρωση "σε όλους τους ανώνυμους υποστηρικτές που ποτέ δεν με εγκατέλειψαν" B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω τα κολλήματα. Ο καθένας κάνει την δουλεία του όπως αυτός νομίζει καλύτερα. Αν σου έκατσαν τα vista στο μηχανάκι σου τα κρατάς, αν στη σπάσανε γυρνάς στα XP. Οι advance δουλεύουνε με linux.

Προσωπικά αναγκάζομαι να έχω windows μιας και η (πιπέρι)τάνα autodesk δεν βγάζει το autoCAD σε linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...