Προς το περιεχόμενο

'Ετοιμο τα Windows Vista SP1 και Windows Server 2008


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είναι δυνατόν να μαλώνουμε για τα vista και τα xp o καθένας με ότι βολεύεται ρε παιδιά. Πάντως για να πω και γω τι γνώμη μου είχαν μ'ελλον ακόμα τα xp. Τα vista ας βγει το sp1 ΄πρώτα και βλέπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρόνος θα δείξει τι πραγματικλα θα συμβεί. Ωστόσο επαληθεύτηκα με τα πρώτα μου πόστ ότι το πακέτο αναβάθμισης στα Ελληνικά θα καθυστερούσε κανά δίμηνο και ποιος κάνει υπομονη μέχρι τον Απρίλιο? Θα μπορούσαν εξαρχής να το ενσωματώσουν στην πρώτη έκδοση. Εξάλλου ο Γκειτς που ήρθε Αθήνα δεν το το είπαν παρά μόνο παχιά λογια και χαιρετούρες ήταν όλοι τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω τα λεει ομορφα και ωραια για οποιον ενδιαφερεται: http://en.wikipedia.org/wiki/Criticism_of_Windows_Vista

By the way ολα αυτα που λεει ειτε τα εφτιαξε ειτε τα απενεργοποιησε με το sp1. Για να δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για περισσότερη ευχρηστία? Για να κάνετε με 10 κλικς ό,τι κάνατε μέχρι σήμερα με 2? δεν ισχυει σε καμια περιπτωση.

Η ασφαλεια ειναι οντως πολυ καλη απο οτι review εχω διαβασει και το uac μπορει να ειναι σπαστικο αλλα αν το βαλεις μετα απο κανα μηνα προσφερει αρκετα.

δε νομιζω να εχει κατσει πολυ ωρα στα vista.

Για το καλύτερο performance σε σχέση με τα XP? LOL αυτο δε θελει σχολιασμο, δεν εχει λογικη

Το aero τη σε πειραξε δε μπορω να καταλαβω.

Αυτα που λες για DRM, registry έχουν να κάνουν με την λογική της microsoft. Και γω για το 2ο περιμενα περισσοτερα δυστυχως. για το WGA δε καταλαβα τι εννοεις αν και αυτα που αναφερεις δεν ειναι ακριβως προβληματα σταθεροτητας η αξιοπιστιας (τα περισσοτερα)

αυτη η εικονιτσα που εχεις βαλει παντως δειχνει πως δεν εισαι και ο ποιο αξιοπιστος σε αυτο το θεμα παντως :D εμενα δε μου αρεσουν τα linux αλλα θα ηταν απαραδεκτο για μενα να βαλω τετοιες εικονες.

Καλα σε κανανε ban σε αλλο φορουμ γιαυτο που ειπες? απαραδεκτο. εδω εισαι free να πεις οτι θες αλλα γιατι τοση επιθεση στα win?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μη συνεχίσουμε σε αυτό το thread. θα μας δοθεί η ευκαιρία να διαφωνήσουμε σε κάποιο άλλο περισσότερο σχετικό thread.

 

Θα επιμείνω στην προσωπική μου άποψη ότι το SP1 δε βελτιώνει σε τίποτα ουσιαστικό τα Vista.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eαν δεν ειναι ουσιαστικη η διαφορα στην ταχυτητα αντιγραφεις αρχειων, στην ταχυτητα συνδεσεις ασυρματων δυκτιων, η καταργηση της απενεργοποιησης των βασικοτερων λειτουργιων του υπολογιστη μετα απο 10 λεπτα αν δεν τον εχεις ενεργοποιηση (http://www.winsupersite.com/showcase/winvista_sp1_wga.asp), οι λιγότερες επανεκκινησης (αυτό ακόμα δεν το εχω δει με τα ματια μου) τότε ποιο είναι το ουσιαστικό? το wga? δε καταλαβαίνω πως το εννοείς το ουσιαστικό, από ποια άποψη?

Για το sp1 μιλάμε, μια χαρά σχετικό είναι το thread

(εγώ έχω sp1 από την πρώτη beta, εσύ ποσο καιρό το δοκιμάζεις?)

by the way αποτι καταλαβα το uac θα ειναι απενεργοποιημενο το πρωτο μηνα και θα ενεργοποιειτε μετα, ο νεος kernel θα επιτρεπει τα antivirus να αντικαθηστουν τον windows, οπως και η μηχανη αναζητησης

 

Windows Vista Service Pack 1: Here It Comes Ready or Not

http://www.winsupersite.com/showcase/winvista_sp1_readyornot.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...