Προς το περιεχόμενο

Άλλο router για σύνδεση με HOL


planelover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Μπορώ να χρησιμοποιήσω κανά άλλο router εκτός απ'το Fritz! και να λειτουργούν και τα τηλέφωνα;

 

Αυτό εδώ λειτουργεί http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69980763&product=976490 ? Υπάρχει κανά καλύτερο;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το συγκεκριμένο φαίνεται πολύ καλό δεν υποστηρίζει VoIP τηλεφωνία (να συνδέσεις απλές τηλ συσκευές πάνω του και να δουλεύουν).

Αν έχεις HOL 2play τότε χρειάζεσαι ένα router που να κάνει αυτό το πράγμα.

Γιατί θέλεις να αλλάξεις το Fritz?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε πρωί κατά τις 7-8 μου κάνει επανεκίννηση!!! Επίσης, νομίζω ότι θα μπορώ να συγχρονίσω σε μεγαλύτερες ταχύτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε πρωί κατά τις 7-8 μου κάνει επανεκίννηση!!! Επίσης, νομίζω ότι θα μπορώ να συγχρονίσω σε μεγαλύτερες ταχύτητες.

Το πότε και αν θα κάνει επανεκκίνηση το ρυθμίζεις εσύ. Από "internet" "Account Information" "conection Settings" κάπου αριστερά έχει ένα κουτάκι "Delay disconnection by provider to the period between"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πότε και αν θα κάνει επανεκκίνηση το ρυθμίζεις εσύ. Από "internet" "Account Information" "conection Settings" κάπου αριστερά έχει ένα κουτάκι "Delay disconnection by provider to the period between"

τωρα πως 8α κανει τον provider να μην ριξει την συνδεση....

 

Το πρόβλημα είναι ότι το κουτάκι δεν είναι τσεκαρισμένο!

 

Αυτό λέει:

 

Maintain Internet connection permanently

αυτο σημαινει να ειναι συνεχεια active η συνδεση και οχι dial on demand αλλα nailed up

oποτε αν καταλαβα σωστα αυτο πρεπει να ειναι checked

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα το fritz μου κανει επανεκκινηση καθε μερα στις 1:20 το πρωι γραφοντας στο log file το εξης μηνυμα."Clearing Internet connection briefly to prevent the Internet Service Provider from disconnecting you in the immediate future."εμενα παντως δεν με χαλαει καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα το fritz μου κανει επανεκκινηση καθε μερα στις 1:20 το πρωι γραφοντας στο log file το εξης μηνυμα."Clearing Internet connection briefly to prevent the Internet Service Provider from disconnecting you in the immediate future."εμενα παντως δεν με χαλαει καθολου

 

δεν στεκει αυτο ρε γαμοτο. να λεγα οτι το κανει οταν εισαι idle τοτε ναι.αλλα μαλον το κανει καθε μερα αυτο για να ξερεις ποτε το κανει οποτε να παρεις αλληip απο τον provider ωστε να μην σε κοψει αλλη στιγμη που δεν 8α 8ες.λιγο αχρηστο και ελπιζω να βγενει διοτι μερικοι isp px forthnet σε κρατανε πολλες μερες Online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν στεκει αυτο ρε γαμοτο. να λεγα οτι το κανει οταν εισαι idle τοτε ναι.αλλα μαλον το κανει καθε μερα αυτο για να ξερεις ποτε το κανει οποτε να παρεις αλληip απο τον provider ωστε να μην σε κοψει αλλη στιγμη που δεν 8α 8ες.λιγο αχρηστο και ελπιζω να βγενει διοτι μερικοι isp px forthnet σε κρατανε πολλες μερες Online

 

απλα να ξεκαθαρισω οτι δεν κανει επανεκκινηση αλλα disconnect για καμποσα δευτερολεπτα.εγω εχω otenet και απο οτι ξερω καθε μερα αλλαζει ip οποτε κανενα προβλημα.και ναι υπαρχει επιλογη απενεργοποιησης του μεσω του interface του router

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και ένα modem/router να υποστηρίζει voip,δε θα μπορεί να δουλέψει με το douple play της hol καθώς θα χρειάζονται οι κωδικοί και οι ρυθμίσεις της τηλεφωνίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και ένα modem/router να υποστηρίζει voip,δε θα μπορεί να δουλέψει με το douple play της hol καθώς θα χρειάζονται οι κωδικοί και οι ρυθμίσεις της τηλεφωνίας.

 

λογικα δεν 8α πρεπει να στα δινουν αμα8ες να παιξεις πχ me cisco.??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...