Προς το περιεχόμενο

Καμία ένδειξη τάσης chipset!


gega

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για σας παιδια στα bios μου δεν υπαρχει η ρυθμιση για ταση του chipset και εχω ψαξει παντου στα bios μηπως θα πρεπει να κανω καποιες ρυθμησεις για να εμφανιστει??:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τi motherboard έχεις? Δεν έχουν όλες οι μητρικές επιλογη για αλαγη τάσης..ούτε εμένα έχει κοίτα δύο μηνύματα πιο κάτω και θα καταλάβεις..Δεν υπάρχει απο όσο ξέρω ρύθμιση.οποτε ούτε overclock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τi motherboard έχεις? Δεν έχουν όλες οι μητρικές επιλογη για αλαγη τάσης..ούτε εμένα έχει κοίτα δύο μηνύματα πιο κάτω και θα καταλάβεις..Δεν υπάρχει απο όσο ξέρω ρύθμιση.οποτε ούτε overclock.

Η Motherboard την λεω στην υπογραφη μου ειναι η p5k-vm και εχω κανει o/c αλλα οταν εφτασα στα 3,5 ghz ανοιξε το pc φορτωσαν τα windows αλλα μετα εσβησε η οθονη!!

σκεφτηκα μηπως θελει ρευμα το chipset αν θελει οτιδηποτε αλλο μπορειτε να μου το πειτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλήτερα κατέβα...αστο μέχρι 10% overclock διοτι χωρις παραπάνω ρεύμα στο cpu θα είναι ασταθές το σύστημα σου..βάλε κανένα screen shot απο ρυθμισεις και επιλογες που έχεις στο bios μπας και μπορουμε βοηθήσουμε...α για δοκίμασε να κατεβάσεις τη συχνότητα των ram απο 800 σε 667

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μητρική δεν έχει τέτοια επιλογή για το chipset, 3,5GHz για την μητρική σου είναι αρκετά.

Το μονό που μπορείς να κανείς είναι να αλλάξεις μητρική.

 

DSCF4844.jpg

DSCF4845.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...