Προς το περιεχόμενο

L226WTQ-SF - Χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια!!!!


naknak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά Marat72, όσον αφορά τα χρώματα, contrast, και λοιπές οπτικές ρυθμίσεις είναι τελείως υποκειμενικό. Για παράδειγμα εγώ έχω πρόβλημα με τα μάτια μου και δεν αντέχω το έντονο φως. Οπότε έχω χαμηλώσει την φωτεινότητα και μου είναι πιο άνετο να ανεβάσω το RCM που «σκοτεινιάζει» λίγο τα χρώματα αλλά λόγο του φίλτρου κάνει πιο έντονο το ανάγλυφο.

 

Κατά την γνώμη μου ο καθένας θα πρέπει να ψάχνει μόνος του τις αναλογίες μία μέρα που έχει κενό ώστε να βρει το ιδανικό για αυτόν.

 

Άλλωστε η οθόνη μας μπορεί στην τελική να έχει κάποια προβλήματα, αλλά έχει και την διευκόλυνση να εναλλάσσεις 3 στάνταρ modes στο f ENGINE + ένα που διαμορφώνεις μόνος σου, ώστε να σε διευκολύνει με της διάφορες εργασίες που κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις επικοινώνησα εγώ με την εταιρία και τους ανέφερα το πρόβλημα με το PANEL του SERVICE MENU, και μου απάντησε ο αρχιτεχνικός τους ότι δεν έχει ιδέα τι συμβαίνει ούτε με το Contrast Bleeding, ούτε με την καθυστέρηση και επειδή, εκτός από εμάς, έχουν επιστρέψει ήδη αρκετές, θα έκανε τώρα ερώτηση στο εργοστάσιο και ενδέχεται η απόσυρση και αντικατάσταση με κάθε επιφύλαξη.:rolleyes:

 

Μου είπε ότι θα επικοινωνήσει μαζί μου σε 2 με 3 μέρες και θα μου απαντήσει.

 

Οπότε, αν μάθω τίποτα από την μεριά τους, για αντικατάσταση ή ρύθμιση, θα το ποστάρω άμεσα.

 

Αλλά όπως διαπίστωσα μετά λύπης, δεν πάει να είναι μεγάλη πολυεθνική και εξειδικευμένη στον τομέα της, μονοί μας θα πρέπει να βρούμε την άκρη με αλχημείες:-(

 

Υ.Γ.: d3athc0n και ξανά σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σου!

 

 

Κρατα μας ενημερους. Ευχαριστουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...