Προς το περιεχόμενο

αγορα φτηνου laptop ΠΟΙΟ????


radical239

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια.

Θα ηθελα τα φωτα σας παρακαλω

Εχω ψαξει πολυ για το θεμα αλλα το μονο που καταφερα ειναι να χασω τελειως την μπαλα!

 

Ψαχνωμαι να παρω ενα laptop για την δουλεια μου

(θα το χρειαστω αμεσα) και εχω χασει λιγο την μπαλα στο θεμα μαρκας!

το budget μου ειναι το πααααρα πολυ στα 800 ευρα και βεβαια με δοσεις!

 

Θα το χρησιμοπιοησω για office και λοιπες εφαρμογες γραφειου (οι οποιες εχουν απαιτησεις),

αλλα και κυρίος για multimedia, μουσικη ταινιες κλπ κλπ.

15' οποσδηποτε γιατι αλοιος ειναι τεραστιο οποτε και οχι και τοσο φορητο.

Επισεις θελω απαραιτητως core 2 duo h πραγματικα διπλοπυρινο AMD (απο amd δεν ξερω και πολλα).

Δηλαδη στο μελλων να μπορεσω να το αναβα8μησω ωστε να μου μηνει...

Και βεβαια αυτόνομη καρτα γραφικών( κι ασ ειναι και 64).

 

Οι οικονομηκότερες προτάσεις που είδα ειναι turbo-x και μετα acer.

Εχω ακουσει ομως πολυ ασχημα πραγματα για αυτα τα 2 ειδικα για acer.

Με ενδιαφερει πολυ το θεμα αξιοπιστιας ποιοτητας - Δεν εχω καμια ορεξη και χρονο να τρεχω service καθε λιγο ουτε και να μου μηνει κανα κοματι πλαστικο στο χερι....

 

Μπορει καποιος να μου προτηνει κατι?

 

Γενικα τα turbo-x και acer εχουν βγει οντως μαπα? εχει κανεις εμπειρια?

Ξερω οτι τα λεφτα που διαθετω ειναι λιγα γιαυτο και θελω οτι καλυτερο μπορω να παρω με 800e

 

Please βοη8εια γιατι το χρειάζομαι αμεσα και δεν θελω να κανω λαθος αγορα!

 

Ζητω συγνωμη για το μεγαλο post αλλα θεωρησα καλο να τα πω ολλα με την μια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι σιγουρος θα περασω απο κει να δω

Παντως θεωρεις καλο ενα acer?

Οι περισοτεροι λενε οτι ειναι πολυ κακησ ποιοτητασ και χαλαν συνεχεια!

Ενας γνοστος μου με acer του καικε η μητρικη απο το τιποτα ετσι απλα εκει που καθόταν κλειστος κιολλασ και ειναι πλεον ασυμφορο να φτιαχτει για πεταμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.perfectshop.gr/pub/el/catalog/ProductDetail.aspx?14005

κατι τετοιο..?

asus εχω κ εγω κ τ θεωρω πολυ δυνατο μηχανημα σε σχεση με κατι vaio ποθ τ πλασαρουν πολυ κ δν ξερω τ γιατι..

ρωτα κ μαθε λιγο για asus κ θα καταλαβεισ αν δν ξερεισ ηδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφ οσον αγορασεις εγγυηση στα 3 χρονια δεν εχεις να φοβασαι τπτ, μια χαρα μηχανηματα ειναι και ειδικα σε αυτην την τιμη εγω θα ετρεχα να το παρω αν ημουν στη θεση σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. HP compaq GR654EA. Tου βάζεις 2 Gb RAM και σου κοστίζει συνολικά 660 ευρώ. Το κρατάς 2 χρόνια άνετα, το πουλάς και πέρνεις κάτι με την ίδια λογική.

 

2. TOSHIBA SATELLITE A210-16F. Ελαφρώς ακριβότερο από το όριό σου αλλά έχει ότι ζητάς.

 

3. Fujitsu Siemens Amilo Xi 2428-004. Εαν δε πειράζει να ξεφύγεις λιγο στη τιμή. Το έχουν πολλοί insomniacs. Θα βρεις αρκετές πληροφορίες. Στα ~920 ευρώ.

 

Δεν διευκρινείζεις σε τι απαιτητικές εφασμογές αναφέρεσαι αλλά δε πιστεύω κανένας από αυτούς να έχει πρόβλημα.

 

Εαν πάντως το σκέφτεσαι να πας για Acer κοίτα να πάρεις την επέκταση εγγύησης. Προσωπικά δεν θα τα πρότεινα ποτέ όσο προσφορά και αν φαντάζει κάτι. Προσωπική επιλογή βέβαια, θέμα αρχής.

 

Για Turbo-X τώρα. Οκ κάποια είναι αποδεκτά συνολικά κάποια είναι και καλύτερα από τα αντίστοιχης τιμής Acer και αν χρειαστείς σέρβις μπορεί να είσαι έτοιμος ακόμα και την ίδια μέρα σε κάποιες περιπτώσεις.

 

Θα προτιμούσα περισσότερο αυτή τη λύση από την Acer. Τουλάχιστον ξέρεις ότι έχεις να κάνεις με το Πλαίσιο. Τους κατεβάζεις και δέκα μπινελίκια και στο φτιάχνουν στην ώρα του. Αν είναι στην Ιταλία το μηχάνημα που να ιδρώσει το αυτί τους...κάτσε εσύ να γράφεις mail και επιστολές διαμαρτυρίας. Στα π@π@ρι@ τους θα συνεχίσουν να σε γράφουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω μπηκατε στον κοπο:-)

 

Οι εφαρμογες που θα τρεξω απο την μια ειναι παρουσιασεις υπολογιστικα φιλα και διαφορα αλλα τις εταιριας τα οποια τραβανε αρκετη cpu και ram

(εδω ειναι που η αυτονομη vga νομιζω πως θα εκανε καλη δουλεια σωστα?)

Απο την αλλη multimedia. δημιουργια μουσικης, και live μουσικα προγραματα (οπως virtual dj, reason κλπ) - (αν και για πολυ σοβαρες δουλειες εχω και το desktop)

 

ακριβως για ολλη αυτη την ιστορια με το service λεω να κοιταξω για turbo-x.

 

Στον Toshiba h ston HP μου φενεται θα καταληξω αν δεν βρω καναν πιο συμφερων turbo-x

 

στο e-shop δοσεις κανουν μεσω τραπεζης? δεν εχω πιστοτικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...