Προς το περιεχόμενο

τροφοδοτικο για 1950προ!


pabou13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν δεν είναι no name ή q-tec λογικά κάνει.

Ολα τα τροφοδοτικά κάνουν απλώς τα παλιά ισως να μην έχουν 6pin connectors και να χρειαστείς να βάλεις adapter για τις pci-e κάρτες γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα δεν εχω και τρελα πραγματα;)

εναν cpu 2.8ghz, 512ram, μια motherboard Αsus P4 και αυτην την στιγμη

εχω ενα psu στα 350w. Νομιζω πως ενα 500αρι θα τα αντεξει.

Εσεις τι λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λετε αυτο κανει; ειναι 460w και γνωστη μαρκα (zalman), εχει δυο γραμμες 12v και βγαζει παραπανω απο 30Α (δεν ειμαι σιγουρος, μπορειτε να δειτε ομως) http://www.zalman.co.kr/Eng/product/Product_Read.asp?idx=232

αμα ειναι ετσι χρειαζετε κανενας αναπτορας για να ενωθουν οι δυο γραμμες η ειναι ενταξει ετσι;(ειμαι λιγο ασχετος)

να το και στο πλαισιο

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977705&product=815748

τι λετε το psu ειναι ενταξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει αυτο που λες ..αλλα εγω θα σου πρότινα να πας σε 500-550w .Σου προτίνω αυτό που το έχω και έχουμε παρόμοιο σύστημα λίγο πιο φορτωμένο εγώ:cpu 3ghz,ram 2048,gpu x1950pro 512 ,3 σκληρους(1χ500sata,1x160ata,1x40ata).Εχω αυτό το tagan αλλα και αυτο κάνει και αυτό

Μη πάς σε noname δεν έχουν τσάμπα τόση διαφορά στην τιμή,ακόμη και να σηκώνει το σύστημα σου μετα απο 2 χρόνια υπάρχει μεγάλη περίπτωση αν το χρησιμοποιείς πολύ ώρα να σου κάψει καμιά μητρική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ ευχαριστω φιλε μου για τον κοπο σου αλλα το πρωτο που μου προτεινες και που λες οτι το εχεις και εσυ το tagan, γραφει στο site οτι εχει μονο 20Α στην 12v ενω στις απαιτησεις της καρτας λεει πως χρειαζονται 30Α τουλαχιστον. Πως αντεχει την δικια σου;

(παντα για το tagan μιλαμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και γω την 1950Pro με αυτο το 500αρι τροφοδοτικο και δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Πiστευω οτι με οποιοδηποτε επωνυμο 500αρι τουλαχιστον δε θα χεις προβλημα και συ. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω εαν υπαρχει καμια διαφορα αλλα εγω εχω

1950προ agp στα 512.

και απο οτι εχω διαβασει σε φορουμ λενε οτι χρειαζετε 30Α την 12V η το πολυ 25Α. Εαν κανω λαθος διορθωστε με:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω..δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου αλλά εγώ με την ιδια κάρτα και το TG500-U33 δεν έχω κανένα πρόβλημα.Μη ξεχνας οτι ειναι multi 12 volt rail PSU το οποιο σημαινει οτι ειναι οριθετημενα τα 12V1 και 12V2 στα 20Αmp.H κάρτα λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα στα 20Α ,

ενω στις απαιτησεις της καρτας λεει πως χρειαζονται 30Α τουλαχιστον. Πως αντεχει την δικια σου;

(παντα για το tagan μιλαμε)

τα 30 τα έχει ως recomended.Ψάχτο λίγο και θα δείς οτι τα 30 που λέει τα έχουν 650watt και πάνω.

Και κάτι άλλο λέει επίσης οτι 450Watt or greater..Δεν υπάρχουν 450watt με 30Amp.άρα θα είσαι μία χαρά πιστεύω με 20.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...