Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με εγκατάσταση Speedtouch 585 (i) v6!!


Billotos007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ενταξει οποια ερφαμογη και να διαλεξεις ειναι το ιδιο πραγμα.το μονο που αλλαζει ειναι οι θυρες.ο τροπος που το κανεις ιεναι ιδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει οποια ερφαμογη και να διαλεξεις ειναι το ιδιο πραγμα.το μονο που αλλαζει ειναι οι θυρες.ο τροπος που το κανεις ιεναι ιδιος.

 

Έκανα την μ.....α και δεν έβαζα την πόρτα εκεί που την ζητούσε :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παίδες δώστε λιγο τα φώτα σας.

Έχω το ίδιο router. Το έβγαλα για λίγο από το ρεύμα και όταν ξανάνοιξε δεν μπορούσα να το δω ούτε ασύρματα ούτε ενσύρματα. Τα εβαλα όλα το αυτόματο χωρίς αποτέλεσμα. Εβαλα χειροκίνητα ip 192.168.1.χχχ και πάλι δεν μπορούσα να μπω στο firmware. Έτρεξα και τον οδηγό από το cd πάλι χωρις αποτέλεσμα. Προσπάθησα να κάνω hardware reset με το κουμπάκι αλλά δεν γίνεται. Κάπου στο cd εγκατάστασης, στο documentation, διάβασα ότι παίζει να ειναι ενεργοποιημένη επιλογή στο firmware να μη γίνεται hardware reset!

Γιά δώστε καμιά ιδέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω δει speedtouch να μην κανει reset,.αστο παλι εκτος ρευματος μετα ξαναβαλτο και δοκιμασε παλι reset hardware.αν δεν πετυχει δοκιμασε να περασεις αλλο firmware,αν οχι τοτε το πας πισω.poio speedtouch και ποια λαμπακια αναβουν? επισης οσα εχουν πειραγμενιο firmware απλα κανουν hardware reset αλλα γυρνανε συνηθως στα default Που εχουν ορισει απο τον provider,ειναι firmware με αλλα defaults δηλαδη οποτε να ειναι πο ευκολο για το Provider το σεταρισμα μετα η πχ καποιες συγκεκριμενες ρυθμισεις που μπορει να μην θελει να ξερεις.πχ για voip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειμαι και εγω πλεον κατοχοσ speedtouch tg585v7 ομως ...εχω κολλησει στην εγκατασταση..εχω otenet μετα που θα συνδεσω το ρουτερ με το pc τι κανω? κατι ειδα που λεγατε οτι ανοιγω τον explorerκαι γραφω κατι στην διευθυνση...για πειτε μου..πηρα το ρουτερ απο το @shop και εχει οδηγο -φυλλαδιο για forthnet ειναι ο ιδιος? να τον ακολουθησω θα βγαλω ακρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nai to ιδιο πραγμα ειναι.απλα αντι για το username της forthnet θα βαλεις της οτενετ.κατα τα αλλα ειναι το ιδιο setup.pppoe/lLlc.η ip του ρουτερ ειναθι 192.168.1.254.μετα κλειδωσε το wireless απο την καρτελλα Home network.βαλε κλειδωμα wpa+wpa2 που ειναι ενα ωραιο κλειδωμα.αν το κανεις σωστα το λαμπακι του wireless θα γινει πρασινο απο κοκκινο.αν βαλεις wep Κλεειδωμα γινετε κιτρινο.αυτα.εννοειτε να εχεις περασει την καρτα δικτυου σουθ και να ειναι ενεργοποιημενη και με αυτοματες ip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...