Προς το περιεχόμενο

προβλημα στις γραμμες ΟΤΕ στην νοτιο ελλαδα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπαρχει καποιο προβλημα στις συνδεσεις ιντερνετ στην κρητη και γενικοτερα νοτιο ελλαδα.Αυτο συμβαινει μετα το μεσημερι και χαρακτηριστικα εχει χαμηλο downloading,μεγαλο ping και αργο browsing.

Το ειχα διαβασει στο adslgr.com και δεν το πιστευα,παρα πολλοι,ολοι απο κρητη να εχουν τις τελευτεαιες μερες πολυ αργο ιντερνετ και μεγαλα ping απο το μεσημερι κ μετα.

Μεχρι που το ακουσα σημερα παλι απο καποιο που εχει tellas και ειπε οτι αυτες τις μερες ειναι αργο το ιντερνετ γιατι εχει προβλημα η συνδεση κρητη με αθηνα ,το εμαθε απο τον isp του (την tellas).

Δεν υπαρχει καμια επισημη ανακοινωση απο οτε μεχρι τωρα ,μονο οτι ακουγεται απο χρηστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε 8α κανεις υπομονη αν ειναι αυτο αλλα ας γραψουν και αλλοι που εχοθν διαφορες συνδεσεις αν και βεβεα αν πεφτουν ολοι σε dslam οτε τοτε δεν εχει νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είχα χθές πολλές αποσυνδέσεις -έπαιρνε Ip και αποσυνδεόταν... . Γενικά το browsing κ το Ping είναι αργό τις τελευταίες 5 μέρες

 

πέφτω στο dslam Αριάδνης..

 

con-x 8mbit..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον υπαρχει γενικοτερο προβλημα στην κρητη ,μου το επιβεβαιωσαν και απο τον οτε και επιπλεον διαβασα στο adsl.gr για το θεμα αυτο

Ο λογος που οι περισσοτεροι απο μας εχουμε ελαχιστο ping τις τελευταιες μερες ( μεσημερι - εως μεσανυχτα) 250 και 300 msec με το πρωτο router εχει να κανει με ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ που παρουσιαζουν τις τελευταιες μερες καποια ζευγη οπτικων ινων που πανε ηρακλειο-Συρο-Πειραια ..υποθαλασσια...

Οποτε υπομονη οσοι επηρεαζονται απο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στην κώ εχω σπάνια το εξής πρόβλημα. Ολη την μέρα κατεβάζω με 800+. Απλά καμιά φορά το router δείχνει ολα τα λαμπάκια ανοιχτά αλλα δεν μπορώ σε καμιά σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχως που υπαρχουν και τα φορουμ και μαθαινουμε κατι γιατι αν περιμεναμε απο τον παροχο (οτενετ)καληνυχτα.

τοσο καιρο ελεγαν στο adsgr.com οτι εχει προβλημα η μιση κρητη

Ρωτησα ΑΠΕΙΡΕΣ φορες στην οτενετ,στο 121 , στο 134 .

ΚΑΝΕΙΣ δεν ειχε ενημερωθει για κατι τετοιο.

Οι μονοι που το ελεγαν ητααν μελη του adslgr που ειχαν μαθει απο κονε

Οποτε ελεγα οτι τα μελη του φορουμ ελεγαν φουμαρα

Λοιπον σημερα εφτιαξε σε μενα ping ,dowloading ,browsing ,ολα πετανε!

Και εκπληκτος ειδα στο adsgr οτι εφτιαξε ΣΕ ΟΛΟΥΣ στην κρητη που ειχαν το ιδιο προβλημα

Μιλαμε για Χανια,ρεθυμνο Ηρακλειο,Λασιθι

Συμπερασμα : Ενημερωση ΜΗΔΕΝ

Ουτε μια ανακοινωση,ενα mail, η

τουλαχιστον μια σωστη απαντηση οταν εχεις ρωτησει 1000 φορες : Υπαρχει γενικοτερο προβλημα? απαντηση : ΟΧΙ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω οταν πεφτει dslam του οτε ο οτε το μα8ενει τελευταιος αφου τον ενημερωσουν Oi providers οτι πχ χρηστες απο εκει δεν παιζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εδώ ρε κάτω στα Χανιά τις προάλες έκοψαν και καβάτζωσαν 600 ζεύγη καλωδίων κάποιοι για να πουλήσουν το χαλκό...100 κιλά έβγαλαν...4 euro το κιλό...2500 συνδρομητές χωρίς τηλέφωνο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω οταν πεφτει dslam του οτε ο οτε το μα8ενει τελευταιος αφου τον ενημερωσουν Oi providers οτι πχ χρηστες απο εκει δεν παιζουν

 

Αφού ξέρεις πως δεν είναι έτσι τα πράγματα. Τα μηχανάκια ελέγχονται σε όλο το 24ωρο σε όλη την Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ ρε κάτω στα Χανιά τις προάλες έκοψαν και καβάτζωσαν 600 ζεύγη καλωδίων κάποιοι για να πουλήσουν το χαλκό...100 κιλά έβγαλαν...4 euro το κιλό...2500 συνδρομητές χωρίς τηλέφωνο :P

 

Δεύτερη φορά που γίνεται αυτό στην Κρήτη τους τελευταίους μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολο που η Κορινθος ειναι κοντα στην Αθηνα, παρολο που απεχω 200μετρα απο τον ΟΤΕ, εχω βαλει 2ΜΒps και το ανωτερω που εχω κατεβασει ειναι 107. Μια φορα επιασα 215.

Το ping και browsing, τι ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Παρολο που η Κορινθος ειναι κοντα στην Αθηνα, παρολο που απεχω 200μετρα απο τον ΟΤΕ, εχω βαλει 2ΜΒps και το ανωτερω που εχω κατεβασει ειναι 107. Μια φορα επιασα 215.

Το ping και browsing, τι ειναι?

 

η απόσταση έχει σχέση με το πόσο συγχρονίζεσαι όχι με το πόσο κατεβάζεις...

αν το dslam σου είναι πιταρισμένο δεν μπορείς να κάνεις κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...